« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» Korraline üldkoosolek 03.06.2017
» Suvine kokkutulek 2017
» Erinitus 2017
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» Bernhardiini kutsikas
» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: FoorumistMade
» RE: FoorumistOman
» RE: Lähme Ameerikasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (0)Ilusat Uut Aastat
» (3)Lähme Ameerikasse!
» (0)EBTÜ suvine kokkutulek...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Bonita (247)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Kätlin Jüürman; Evelyn Kalmet; Risto Kari; Karmen Loog; Kati Perli; Riina Pihl;
Koerad: Est Kalvana Afrodita(pk/E/11a.); Est Kalvana Altair (pk/I/11a.); Est Kalvana Avrora(pk/E/11a.); Temmeltassun Antoni Fabia(lk/E/7a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Teeb murelikuks...(5) Mis toimub bernhardiini...
(3) Kõigile lugemiseks(6) Uuringud aretuskoerale
(47) Info sündinud...(6) Uskumatu kuidas üks TÜ...
(5) Sündmuste või esemete...(5) Maokeerd
(5) kutsikal kõõm(2) NRC Royal Active 15 kg
(6) Tartus asuv koer vajab... » kõik vanemad teemad
PROBLEEMID - Info sündinud pesakondadest
Loetud: 5189 korda
21.09.2010 17:19 (Liia )

Selline mõtisklus tekkis mul peale lugemist rubriiki "Pesakonnad 2010",õigemini rasvane tekst selle lõpus:Kasvatajad, kes aretasid bernhardiine, kellel puudusid liigeste uuringute tulemused, HD tulemus oli E või koerad olid üle 8 aasta vanad, ei ole Eesti Bernhardiini Tõuühingu liikmed.
Mind riivas see tekst,kuna: TÜ-l pole kinnitatud aretuserinõudeid.On soovituslikud,kuid kui vaadata pesakondi eelnevatel aastatel,siis kasvatajad,kes on hetkel olnud TÜ liikmed ja pole järginud soovituslikke erinõudeid(uuringud puuduvad,E-puusad vm.),siis pole vajalikuks peetud sellekohast teavitust kirjutada alla.
Minu meelest see ei ole õiglane.Siis peaks olema tekst näiteks :sel aastal pole TÜ liikmed aretanud... jne.
Kui inimene pole TÜ liige,kas ta peaks järgima TÜ soovituslikke nõudeid ja saama avalikult TÜ lehel ära märgitud puuduvatest liigeseuuringutest näiteks?
Mulle mitteliikmena tundub ebaõiglane mitteliikmete suhtes?
Teine asi-mina ühena kasvatajatest,kellel sündis pesakond sel aastal,olen oma aretuses kasutavatel koertel ära teinud liigeste uuringud.Need koerad,kes on EST-registris,on ka EKL-is kinnitatud tulemus.
Käesoleva aasta pesakonna isal,kes Norra registris on,on puusapildid Norras kasvataja käes kinnitamiseks.Näiteks,kui inimene toob endale koera mujalt ja kui on kasvataja soov hinnata tema kasvandiku puusad mujal,kas seda võib lugeda TÜ soovituslike nõuete mittetäitmiseks?
Või kui puusauuring tehakse ja kinnitatakse mujal riigis FCI usaldusarsti poolt näiteks kasvõi rahalistel kaalutlustel(Tallinnas on hinnad juba 3000EEK-i ringis)?Kas seda peab TÜ soovituslike nõuete mittetäitmiseks?Ja jällegi,need nõuded peaksid ju olema soovituslikud ikkagi ainult TÜ liikmetele?
Kui ei,siis,kas on keegi teadagi tahtnud,kas uuringud on tehtud?
Kui puusauuringutel on nii suur tähtsus TÜ -s,oleks ju huvitav ka statistikat pidada-milliste koerte järglased milliseid puusauuringute tulemusi saavad või kuidas "puusanumber" elu bernhardiinidel mõjutab.Milleks need uuringud siis üldse?
Minu teada puusaliigeste düsplaasia pole iseenesest surmaga lõppev haigus ja minu üürikese kogemusena kasvatajana võib mõjutada üksikutel isenditel elukvaliteeti.
Samuti oleks ju kasulik teada sellist statistikat,mida TÜ-l oleks jällegi lihtsam koguda,näiteks kui vanaks meie bernhardiinid elavad üldse,millesse surevad ja mis haigusi põevad.
Toimunud paarituste rubriigis on emasel koeral puudu ED tulemus,või on see lihtsalt näpuviga.
Mis mind kirjutama ajendas-kõigile minu kutsikate uutele omanikele on ära seletatud,milliseid pärilikke haigusi antud tõus võib esineda.Samuti Norra isase puusauuringute oletatav tulemus ja ,et see tulemus pole veel Norras kinnitatud.Kui nad nüüd seda rubriiki loevad,võivad nad arvata,et mina kasvatajana olen midagi olulist ja nõutavat tegemata jätnud.
Või mõne pesakonna kasvataja,kes ei ole TÜ liige ja pole kunagi TÜ veebilehte lugenud ja soovituslikest erinõuetest kuulnud ,on pesakonna EKL-is ära registreerinud ja TÜ pesakondade info juures on märge,nagu oleks ta millegi vastu eskinud või midagi tegemata jätnud?
Lugupidamisega
Liia Leer
Kennel Breezy Blizzard

RE: Info sündinud pesakondadest
22.09.2010 12:29 (Made )

Tore, kui kasvatajad ( eelnevas kirjatükis siis kennel Breezy Blizzard omanik) avaldavad oma arvamust bernhardiinide aretuse erinevatest aspektidest. No näiteks liigesteuuringute vajalikkusest või mittevajalikkusest. Arutelu sel teemal on kindlasti vaid edasiviiv.
Tore ka see, kui Liia Norrast pärit isase puusaliigese düsplaasia oletatav tulemus näitab liigese tervist ning see ka ametlikuks hinnanguks saab. Ma usun, et selle üle on heameel kõigil.

Millest ma aru ei saa. Sellest, et kus on selles rasvaselt märgitud tekstis viga? Teksti sisu on kuivalt statistiline ülevaade. Kui seda lugedes mõni kasvataja ennast puudutatuna tunneb ei ole vast statistika avaldaja viga.

EBTÜ üldkoosoleku poolt heakskiidetud bernhardiinide aretuse erinõuete järgimine on iga konkreetse kasvataja oma valik. Selleks need nõuded ongi, et suunata kasvatajaid. Bernhardiinide aretamisel ei ole ka põhjapaneva tähtsusega asjaolu, kas kasvataja kuulub tõuühingusse või mitte. Küll aga on minumeelest väga asjalik, kui ta on teinud oma aretuskoerale enne aretusse lülitamist uuringud ja muu vajaliku.

Aga jah- statistika on vaid peegelpilt ei muud. Ning nii see on, et:
" Kasvatajad, kes aretasid bernhardiine, kellel puudusid liigeste uuringute tulemused, HD tulemus oli E või koerad olid üle 8 aasta vanad, ei ole Eesti Bernhardiini Tõuühingu liikmed." Seda siis konkreetses ülevaates 2010 aasta sündinud pesakondadest seisuga 21. september 2010.
www.bernhardiin.ee/koerad/?jutt=10247&keel=ee

22.09.2010 13:54 (Armand )

Lihtsalt võrdluseks
Aastal 2009 tehti sama statistika kuid võrrelge ise

EROS V.D.BURGGRAVEHOEVE ( LOSH0974416) + SOFT AND FURRY JOSEPHINE ( EST-00131/06)
Liigeste-uuringud: B/0 + E/0
Sünd.: 17.12.2009
Kasvataja: Mai Kink

1) EST-00098/10 SOFT AND FURRY OIDIPUS
2) EST-01458/09 SOFT AND FURRY OMAR
3) EST-00101/10 SOFT AND FURRY ORCHIDEA
4) EST-00100/10 SOFT AND FURRY OWE

Kasvatajad, kes aretasid bernhardiine, kellel puudusid liigeste uuringute tulemused või olid üle 8 aasta vanad, ei ole Eesti Bernhardiini Tõuühingu liikmed.

Täitsa E- puus, täitsa EBTÜ liige ...., et siis nagu ????

22.09.2010 14:02 (Made )

Hmmm- kas keegi võtab ülevaadete all olevat teksti, kui häbiposti kellelegi?
Mina seda sellisena ei näe. Vist minu viga.
Ehk oleks siis mõtekas iga kasvataja taha panna märge vastavalt " EBTÜ liige" või " Ei ole EBTÜ liige". Kas see variant oleks parem ja keegi ei tunneks ennast puudutatuna ja ülevaadet ebaõiglasena?

22.09.2010 14:29 (Made )

Tegin 2010 aastal sündinud pesakondade ülevaate juurde uuenduse. Loodan, et nüüd sobib ja on ka kenam vaadata.

22.09.2010 19:46 (Liia )

Mina ei saanud küll ühelegi küsimärgiga lausetele vastust...
See jutt meenutab kangesti "Tunnustatud aretuskoerte" teemat mõni aeg tagasi.
Liikluses on märk "soovitatav sõidukiirus",kui sellele mittevastavalt sõitmise korral hakataks näiteks kuhugi registrisse,ajalehte vm.avalikku kohta nimesid panema-mis see siis oleks?Oleks õiglane,informatiivne,statistiline?Ei riivaks kedagi,set see pole ju kohustuslik?
Kas peaks ehk,et informatiivsemaks ja vaheldusrikkamaks soovituslikke nõudeid teha,näiteks mina saatma TÜ juhatusele puusapildid ja kinnituse selle kohta,et koeral nad olemas on ja tõendus(postikviitung ja kirjavahetus kasvatajaga???),et ma nad kinnitada kavatsen ja siis saaks nagu "tingimuslikult tunnustatud aretuskoertel" kirjutada juurde "tingimuslikult soovituslikke nõudeid täitnud kasvataja"???
Ja see tingimuslikkus võiks ehk kesta terve koera elu ehk?
Et kenam vaadata oleks pesakondasid,peaks siis juba kõik aastad ühtemoodi märgistama.

22.09.2010 19:58 (Muffy )

Tere,
Tore, Liia , et selle teema arutelusse tõid, olen ka ise selle üle mõelnud.
Ja loodan väga ,et see teema siit ei "kao" nagu mõni muu TÜ juhatusele ebameeldiv teema.

Nimelt sellest rasvasest tekstist - esiteks on see väärinfot jagav - kui koeral on tehtud liigeste uuring välisriigis ja see seal ka kinnitatud, siis ei tähenda see ju, et koeral oleks uuring tegemata, mida see kiri seal väitis ( kui TÜ- l puudub info, siis ei ole mõtet kirjutada asju, mida ei teata ja seda rasvases kirjas kuulutada kui väärinfot).
Ja Armandi väljatoodud postitus toob ju eheda näite, et E puusaga koeri on aretatud ka TÜ liikmete hulgas ja hetkel ka toimunud paaritustes üleval emane, kellel küünarliiges uurimata või siis lihtsalt ei ole tulemust sinna juurde kirjutatud ja kuulub täitsa TÜ-sse - kuid kiri oli rasvaselt ,et need kasvatajd ei kuulu TÜ- sse....taaskord väärinfo!

22.09.2010 22:40 (Made )

Püüan siis vastata võimalikult enamusele küsimärgiga lausetest ning ka niisama asja arutada.
Kõigepealt Muffyle. Millisest koerast sa kõneled, kelle kohta meie ülevaates on kirjas, et tal ei ole liigeste-uuringut tehtud, kuid tegelikult on tal olemas liigeteuuringu ametlik tulemus välisriigist? Arvan, et sa räägid Liia isasest koerast. Kuid Liia ju ka ise ütles oma esimeses postituses, et pildid on hetkel uuringu tulemuse saamiseks välisriigis. Seega- koeral ei ole veel ametlikku uuringu tulemust. Samuti ei ole liigeste uuringu tulemust tal ikka veel ka EKL andmebaasis ( tema kutsikad sündisid 08. juulil 2010). On mul õigus?
register.kennelliit.ee/reg/index.php?page=dogCard&dogId=117824
Kui sa pidasid silmas mingit muud koera, siis kindlasti ütle ning kui andmed on puudulikud peab nad kindlasti ära parandama. Nii, et palun täpsusta, millise koera andmete alusel sa väidad ülevaate väärinfo olema.
Edasi. Sinu järgmine lause on stiilis " aga nemad teevad kah".
Ma arvan, et selleks ongi niisuguseid ülevaateid vaja koostada ning avalikustada, et sealt tuleb kõige selgemini välja kes mida teeb ning kes tegutseb vaid stiilis " tehke minu sõnade mitte minu tegude järgi".
Viimane lõik Sinu kirjas. Et jälle väärinfo. Palun, loe hoolikalt läbi vastava teema alammenüü pealkiri ning samuti vastava aasta allakirjutatud tekst. Ei kumbagis ole avaldatud väärinfot. Kui loed asju emotsioonidest vabalt, siis mõistad.

Liia. Sa tood näitena paralleeli " soovituslik sõidukiirus". No heakene küll. Mõtleme siis. Kui soovituslikuks sõidukiiruseks on liiklusspetsialistide poolt määratud 50 km/h, aga Sina sõidad 80 km/h, siis oled sa arvatavalt kedagi ohtu seadnud. Kas siis kaasliiklejaid või nende autosid. Seega- soovituslikust sõidukiirusest mitte kinnipidamine näitab Sinu suhtumist teistesse. Ja äkki oleks mõnele huvitav ja informatiivne sellest teada. See lihtsalt minu mõte Sinu toodud mõtte kohta.
Kirjavahetust kasvatajaga jms. ei ole tõuühingule loomulikult vaja saata selleks, et sündinud pesakondade ülevaates kajastuks Sinule kuuluva isase liigesteuuringu tulemus. See tulemus, kui ta on ametlik, kajastub Eesti Kennelliidu tõuregistris.
http://register.kennelliit.ee/reg/
Liigesteuuringu ametlik tulemus kas on olemas või ei ole. Muu variant puudub. Seega ei saa kahjuks kohe kuidagi kirjutada pesakonna juurde märget " tingimuslikult soovituslikke nõudeid täitnud kasvataja".
Sa arvad, et mitteliikmetest kasvatajate toimetusi ei peaks tõuühingu lehel kajastama ning nende aretuskriteeriumitest huvitatuid teavitama. Paraku, kui lugeda EBTÜ põhikirja, saad aru, et meie eesmärgid ning ülesanded on laiemad kui vaid ühingusisesed.
EBTÜ poolt kinnitatud soovituslikud aretusnõuded on vähim, mida asjalik kasvataja enne koera aretust tegema peaks.
Järgmine küsimärgiga lause oli teemal, et kui inimene toob koera mujalt ning kui kasvataja soovib lasta liigesepilte hinnata väljaspool Eestit, kas see on soovituslike erinõuete mittetäitmine. Vast saad isegi aru, et SEE loomulikult ei ole mittetäitmine. Erinõuete mittetäitmiseks muutub see siis, kui koer on osalenud ilma ametliku liigesteuuringu tulemuseta aretuses.
Kui liigesteuuring tehakse ja/ või kinnitatakse mujal riigis on erinõuete seisukohast täiesti ok. Samas- enamasti, ma usun, et ka Sina, lastakse pilt teha Eestis ja ainult hindamine toimub mujal. Pildistamine aga just maksabki tublisti üle 2000 EEK. Hindamine Eestis vist ainult 200 EEK. Välisriigis seda teha lastes lähevad kulud hoopis suuremaks.
Avaldad mõtte, et erinõuded võiksid olla soovituslikud vaid ühingu liikmetele. Kordan siin varemöeldut, et- kas need erinõuded on tõesti liig ülepingutatud ning mõne, vähemalt endameelest , asjaliku kasvataja meelest ei olegi aretuskoerale vaja teha liigeste-uuringuid, saada kasvõi paar korda spetsialisti/ kohtuniku kirjeldust jne? Arvan siiski, et erinõuetes kajastub vähim, mida aretaja peaks tegema. Ja kas aretajad on siis ainult tõuühingu liikmed? Ülevaatest näeme ju, et ei ole.
Arvad, et mitteteadlik kasvataja näeb nüüd tõuühingu lehel seda ülevaadet ning ehmub, et ta on midagi tegemata jätnud. Äkki isegi solvub. Mina vaataksin seda olukorda positiivses plaanis. Kui seda ülevaadet ei oleks, aretaks ta ka järgmise pesakonna teadmatusest nii, et ei laseks koera liigeseid ning välimikku kontrollida.

Jah. Kuigi antud teemas on palju emotsioone, on seda arutelu väga vaja. Ei ole ju ometi mõtet solvuda kasvatajal, kelle poolt tehtud bernade aretuses mingi asi poolikult tehtud või hoopis tegemata jäänud ning nüüd see kõigile huvilistele must- valgel nähtav on. Kõik me areneme ning loodetavasti järgmises ülevaates pole vaja oma nime nähes enam millegi peale solvuda.

Ma väga vabandan oma pika kirja pärast, aga eelkirjutajate soov oli saada oma küsimärkidega lõppevatele lausetele vastused. Ma püüdsin neid omalt poolt anda.

22.09.2010 23:01 (bernike )

Tsiteerin eespool öeldud ütlust: EBTÜ poolt kinnitatud soovituslikud aretusnõuded on vähim, mida asjalik kasvataja enne koera aretust tegema peaks.

Ja ometi ei suuda isegi juhatuse liikmed neid täita.. või on tõesti näpukas tekkinud..
Kui isegi juhatuse liikmed(kes peaks olema sisuliselt eeskujuks teistele) neid täita ei suuda, siis mida saab nõuda lihtliikmetelt või üldse mitte liikmetelt? Või on juhatuse liikmetele kehtestatud erinõuded?

*Lihtsalt ei suutnud mitte küsida..

22.09.2010 23:25 (Liia )

Jutt käib ju valikulisest informatsiooni rõhutamisest.
Kui EBTÜ liige ei ole täitnud soovituslikke nõudeid,siis me ei pane seda kirja juurde-eks?Kui aga keegi mitteliige,siis on tore seda rõhutada.
10 aastat,mis mina olen TÜ-s olnud ,pole ühtegi aretus erinõuet vastu võetud,kas sellepärast,et TÜ liikmed on tublid nõuete täitjad olnud ja teadlikud kasvatajad ?
Tahaks Made sõnade järgi:Ei ole ju ometi mõtet solvuda kasvatajal, kelle poolt tehtud bernade aretuses mingi asi poolikult tehtud või hoopis tegemata jäänud ning nüüd see kõigile huvilistele must- valgel nähtav on näha seda infot ka EBTÜ liikmetele laienevat.

23.09.2010 00:06 (Made )

Vaata, bernike, sellepärast ongi ju hea, et informatsioon aretusest ja kasvatajatest on meie kodulehel kõigile nähtav. Saame kritiseerida, eeskuju võtta või mitte võtta ning peaasi- paremini ja õigemini teha, kui teised aretajad. Muidu tegutseb iga aretaja ja nn. " aretaja" omaette ning info temast jõuab huvilisteni vaid selline, kuidas ta sõna valdab.

Liia. Kuidas on ülevaade 2010 sündinud pesakondadest ebaõiglaselt koostatud.
Kui teema algust lugeda, riivas Sind nagu rohkem see, et sinu isase koera liigeste-uuringute koha peale oli kirjutatud sõna " puudub". Aga võib-olla mulle tundus see nii.
Vaatasin uuesti üle sündinud pesakondade ülevaated aastate lõikes . Liigeste-uuringute tulemused on kirjutatud pesakonna info juurde alates 2007 aastast. Aastal 2007 ei täitnud sündinud pesakondade kasvatajatest aretuse erinõudeid 1 EBTÜ liige ( ma hetkel ei tea, kas ta tol ajal oligi liige) ning 10 EBTÜ mitteliiget.
2008 aastal olid vastavad näitajad 1/5.
Liia viimasest küsimärgiga lausest ei saa ma aru. Erinõuded tõugudele kinnitab ametlikeiks, nagu me teame, Eesti Kennelliit. Tõuühing on aga erinõuded vastu võtnud. Soovituslikud ongi nad seetõttu, et EKL ei ole neid erinevatel põhjustel veel kinnitanud.
Liia viimane lause- jah, ka mina loodan, et ka tõuühingu liikmed ei solvu, kui nende poolt tehtav bernade aretus ( mis ei ole nagunii saladus, küll aga muu info seast teinekord raskesti leitav) on huvilistele tõuühingu lehel nähtav.

23.09.2010 00:13 (Made )

Vabandust. Ülevaadetest jäi mul välja toomata aasta 2009, mil sündis kokku 8 pesakonda. Neist ei täitnud soovituslikke erinõudeid 1 EBTÜ-sse kuuluv kasvataja ning 4 EBTÜ-sse mittekuuluvat kasvatajat.

23.09.2010 07:02 (Muffy )

Made, esmalt, mina 2009 aasta väljavõtte juures varem sellist kirja küll ei ole näinud ,et nõudeid ei täitnud 1 EBTÜ liige....... ikka alati on kirjas, et seda ja toda pole teinud mitteliikmed!

Hetkel on kennel Päriste toimunud paarituses oleval emasel puudu seal kirjas emase küünarliigese tulemus - jah, ta on Poolast toodud koer, kus ei ole see nõutav aga nüüd on ta Eestis elav ja siin on ju TÜ- s soovituslike aretusnõuete juures nõutud ka küünarliigese uuring. Kas antud emasel on see enne paaritust tehtud?

Kui Liial oleks praegu see paber kinnitusega käes ( mis tal kohe kohe ka on), kas siis seda kirja seal ei oleks - ma ei usu, sest TÜ kirjutaks ju ikka ,et liigesed on uurimata ,kuna puudub info EKL- is .
Lihtsalt ma ei saa aru - muidu saab igasugu kirju ringlema saadetud , kuid kirjutada või teha väike kõne ja küsida, kuidas olukord tegelikult on - seda ei tehta vaid kohe hakatakse "haukuma" ha "hammustama", näe kus mitteliige nüüd tegi nii ja nii.
Siis rääkige ka mida liikmed ja juhatuse liikmed teevad!

23.09.2010 08:35 (Marko65 )

Tere!

Minu poolt ettepanek aruannete koostajatele :kui järgmist aruannet koostama hakatakse ,siis võiks ju tõesti enne mõnele ? teha päring.Kõigil on olemas telefonid ja meiliaadressid ja usun et küsimustele vastamine ei võta kelleltki tükki küljest.

Marko

23.09.2010 09:24 (Liia )

Tuleks siis tõesti teha ka toimunud paarituste juures olevale emasele koerale punane märgike juurde ja et oleks avalik,informatiivne ja silmale kenam vaadata märge juurde puuduvatest nõuetest.

24.09.2010 14:37 (Made )

Olin komandeeringus ning ei saanud mõnda aega internetti. Seepärast vastan veidikese viivitusega.
Kõigepealt- kennel Pärlistes asuval emasel on ka küünarliigese uuring tehtud. Kõik on korras ning liiges terve. EKL lehel pole tulemust, kuna koer on viibinud Eestis alles loetud kuud ning tema tõutunnistus ei ole Poolast siia jõudnud ( Export pedigree vormistus võtab välisriikides alati palju aega)- seega ei ole ta Eesti registris. Poolas tehti talle juba kasvataja/ omaniku poolt ära puusaliigesteuuring ning tulemus oli rõõmustav- koer on terve ( HD-A/A). Miks tegi aga poola omanik ainult puusaliigeste uuringu? Sellepärast, et Poolas ei ole bernade aretusnõuetes küünarliigeste uuringu tulemust nõutud.
See selgitus mõeldud siis nendele, kellel mõte, et äkki kavatseb kennel Pärliste kasvataja müüa ( loodetavasti) sündiva pesakonna kutsikad nii, et nende vanematel pole tehtud kõiki vajalikke uuringuid, näitusi jne. Ei, loomulikult ei ole see nii. Kõik on korras:)

Muffy- ega polegi 2009 aasta juures ka praegu seda märget. Mina tegin eelmises postituses iseseisvalt selle lühida kokkuvõtte, millest huvilisele näha, kuidas täidavad erinõudeid liikmed, kuidas mitteliikmed. Samas- seda uuringut saab meist igaüks igal ajal teha, sest vajalikud andmed on kenasti sündinud pesakondade ülevaates toodud.

Hmm, Muffy, haukunud ja hammustanud ei ole mina küll oma sõnavõttudes ega kirjatükkides. Püüan säilitada emotsioonitut ning asjalikku suhtumist.
Sinu küsimusele, kas siis, kui Liial oleks praegu oma koera liigesteuuringu tulemus kinnitatud, poleks ülevaate juures märget, et liigesteuuringu tulemus puudub- no vastus on loomulikult, et siis seda märget ei oleks. Lihtne ju! Sündinud pesakondade ülevaadet tehes vaatan alati üle, kas vanematel on liigesteuuringu tulemus kinnitatud. Kui kinnituse märget ei ole, siis ei jää mul ju muud üle, kui kirjutada pesakonna andmete taha- liigesteuuringu tulemus puudub. Liia paaritas oma isasega maikuus. Pesakond sündis juulis. Siiani ei ole koera liigesteuuringu tulemus kinnitatud.
Ma ei saa tõesti aru, miks me peame praegu lahkama sellist, vähemalt minule, täiesti selget ja üheseltmõistetavat olukorda.
Marko65 - millise päringu vajalikkust Sa silmas pead? Kas liigesteuuringu tulemuse päringut? Aga milleks seda päringut on vaja koera omanikule teha? Kõikide Eestis sündinud koerte liigesteuuringu ametlik tulemus kajastub EKL registris. Kui koer on välismaa registris ei pruugi tema tulemus Eesti registris kajastuda. Samas- kui tal on tõutunnistustega järglased ilmuvad ka tema andmed Eesti registrisse.
Seega ei pea tegema andmete sisestaja muud, kui uurima EKL tõuregistrit ning kõik ülevaateks vajalikud andmed on tal olemas.

24.09.2010 15:12 (Liia )

Hehee,jutt ju lihtne koguaeg,las olla huvilistele ka näha,et hetkel pole Pärliste emasel nõuded täidetud,lihtne ju...?
Ja sama TÜ liikmete pesakondodega,ikka avalikult ja informatiivselt paneme kõik aastad üles infoga täitmisest ja mittetäitmisest.
Koerad,kes ei ole EKL-i registris,vaid teise maa registris nagu minu kutsikate isa-kas selline võimalus on välistatud,et koer on kasvatajaga kaasommanduses,rendil või 100 muud põhjust,miks nende uuringud vms. peaks EKL-i registris olema.vahel on mõnel koeral lausa 3 omanikku.
Informatsiooniks-Poolas,Slovakkias,Leedus on puusauuringute tegemise hind bernale 70-100 EUR-i,kas pole piisavalt suur vahe,et näiteks ühendada näitusereis koos selle uuringuga.

24.09.2010 15:21 (Muffy )

Oh kuidas ikka me keerutame ja keerutame......
Arutelu tekkis sellest - et miks tuuakse/toodi välja mitteliikmed rasvases mustas kirjas aga liikmeid ei tooda? Palun selle vastust!

24.09.2010 15:55 (Made )

Muffyl siis järjekordne küsimus:)
2009 aastal sündinud pesakondade andmed on avaldatud ühesuguses kirjas olenemata sellest, kas kasvataja on liige või mitteliige. Ma arvan, et ei ole halb, kui eraldi , ülevaate lõpus, tuuakse välja asjad, millele ehk rohkem tähelepanu pöörata. Näiteks- kui emast koera on aretatud pärast veterani-ikka jõudmist või näiteks seda, kui kasvataja ei ole aretuskoertele mingil põhjusel teinud liigeste-uuringuid.
2010 aasta ülevaade sai nüüd "uue kuue"- arvan, et ülevaade on nüüd veelgi asjalikum. Valeinfot ei ole aga see ülevaade kunagi sisaldanud.
Liia- " alati, avalikult ja informatiivselt" nii nagu on üles pandud mitteliikmete kennelites sündinud pesakondade info, on üles pandud ja nähtaval ka liikmete kennelites sündinud pesakondade info. Siiani sai iga huviline ise vaadata, kas kasvataja on täitnud või mittetäitnud soovituslikke erinõudeid. Alates siis aastast 2010 tuleb vastav märge pesakonna info juurde. Ma loodan, et see sobib.
Liia. Jah, koeral võib olla mitu omanikku ehk kaasomanikku. Kui see koer on Eestis osalenud aretuses, tema järglased on saanud EKL tõutunnistused, siis tulevad tema andmed EKL tõuregistrisse. Kaasaarvatud liigeste uuringute tulemus. Ei loe, kas tal on 2 või 3 kaasomanikku. Niisamuti on EKL tõuregistris ka jutuksoleva Sinu isase koera andmed. Sest- ta on saanud sinu kennelis pesakonna ning nemad on kantud EKL registrisse.
Liia jutu viimane lõik. Tahan siiski selgitada. Kes nüüd mõistis seda lõiku selliselt, et minge Poolasse liigeste-uuringuid tegema- ärge seda mitte mingil juhul tehke! Kui koer on kantud EKL registrisse, siis peab liigesteuuringu hindamine toimuma Eestis. Mujal riikides hinnatud pildid ( kordan, kui koer on EKL registris) ei lähe EKL reeglite tõttu arvesse ja neid ei ametlikustata.
Mujal riikides võib teha ehk vastavaid pilte ja need siis Eestisse hindamiseks tuua. Aga- kas see tasub vaeva? Eestis on väga head spetsialistid ning piltide mujaltegemise mõtet minul küll pähe ei tuleks.

24.09.2010 16:21 (Muffy )

Aga ma ei saanud ikka vastust!!!
et miks tuuakse/toodi välja MITTELIIKMED rasvases mustas kirjas aga LIIKMEID ei tooda?
On muidugi tore, et seal all on märge aga miks ei ole märget liikmete kohta ?
Palun ühest ja selget vastust.

24.09.2010 16:27 (Liia )

Kerlil ei ole järjekordne küsimus:))
Sellest küsimusest hakkas teema pihta.Palun lugeda minu esimest postitust.
TÜ-l ei ole kinnitatud aretusnõudeid,seega siiani igaüks ,kes üldse teab neid vaadata ja on teadlik nende olemasolust talitab nagu heaks peab,sest EKL-is saavad tõutunnistused kõik,kes on EKL-i nõudeid täitnud.
TÜ informatiivsusel on 2 külge,kui sobib,siis avaldame selle info,kui ei sobi ei avalda.Kui on mugav,kasutame EKL-i reegleid,kui ei ole mugav,ei kasuta.Näitena puusauuringute tegemine mujal riigis.
Mis on halba või keelatut ,kui koer saab FCI usaldusarsti poolt kinnitatud hinde???!!!!
EBTÜ-l EI OLE ERINÕUDEID KINNITATUD JU!
Situatsioon on juba anekdootlik,kus üks juhatuse liige esindades TÜ-d ja TÜ juhatust kirjutab kõigest muust,kui vastates küsimustele...:)

24.09.2010 16:30 (Muffy )

Tõuühing valib ju ka lausa pilte ja tekste mida sobib foorumisse ja galeriisse alles jätta ja mida ei sobi.....ja nii käib iga teemaga.......nagu näha. Kurb.

24.09.2010 18:35 (filisse )

Mõtlesin juba mitu nädalat tagasi, et pole konti foorumis mida närida. Aga võta näpust. Ikka ja jälle jälle närivad samad inimesed. Kas tõesti pole muud teha? Tekib minul küsimus. Mõistan et puudusi on igal pool, aga et puuduste kallal jaurata ja mitte asjalikult, vaid ikka eestlaslikult- eestlase rahvussöök on teine eestlane. Ja mis kõige olulisem kadedus, mis tuleb välja konstruktiivsest teemast. Mul tekkis küsimus: Kas teile meeldibki Tõuühingu kallal haukuda, kuigi ise ei kuulu ühingusse? Või te ei oskagi teisiti asju ajada? Te kindlasti juba ootate mida Made vastab, et saaks edasi mämmutada. Aga jõudu ja vähem sallivust berhardiinide kasvatajatele, lihtsalt muud ei oska soovida peale sellist vestlust.

24.09.2010 19:22 (Muffy )

Eks igaüks näebki asja oma vaatevinklist ja mõned ei näegi paljusid asju.....iga inimese enda valik.
Mina arvan et on hea, kui tuuakse välja asjaolud, mis ei ole kõige paremini esitatud või mis lausa muutmist vajavad.
Paraku on Made ainuke, kes midagi vastab - keegi ei oota Made vastuseid et nämmutada, tore olekski ka teiste juhatuse liikmete vastuseid kuulata.
Asi ei ole Tõuühingu kallal haukumises nagu sa seda nimetad - loe teema algusest lõpuni läbi ja süvene......et kui tuuakse midagi päevavalgele siis ollakse pahad või.
Ja ma ei saa hästi sinu jutust aru- kus sa seda kadedust näed?

24.09.2010 19:43 (filisse )

Mina pole küll juhatuse liige, aga vastan sinu ÜHELE küsimusele. Et foorumist kustutakse ära ebasobiv teema-pildid. Siis oli minu ettepanek mitte konstruktiivsed arutelud ja isiklikus solvamised ära kustutada. Ja tundub et seda on tehtud ja see ongi õige. Igal pool foorumites on keelatud teisi laimata ja jaburat juttu ajada, miks peaks see olema meie foorumis lubatud. Ennem kui küsid minult küsimuse äkki vastaksid minu küsimustele: Kas teile meeldibki Tõuühingu kallal haukuda, kuigi ise ei kuulu ühingusse? Või te ei oskagi teisiti asju ajada?

24.09.2010 19:52 (Liia )

Palju õnne filisse!Sa tabasid täpselt naelapea pihta!
Lõpuks ometi tuli keegi konstruktiivse ja asjalikuga välja!
Pildid valetavad ja on ebasobivad,samuti teemad ja mitteliikmed on kadedad!Liikmed paistavad alati heas valguses , midagi muuta ei ole vaja ja eksimusi tunnistada ka mitte!
Loe palun teema läbi.

24.09.2010 20:10 (Muffy )

Flisse- mina ei haugu tõuühingu kallal! Mina küsin ja mina räägin.

teema :
Teema sai alguse - et miks on pesakondade juures rasvaselt kirjas et mitteliikmel puudub või on soovituslikes aretusreeglites ettenähtust mitte sobiv uuringu tulemus või muu puudujääk, kuid liikmetele sellist märget ei rakendata.
Minu meelest on siin tegemist mitteliikmetele tähelepanu pööramine, kui nad ei ole midagi teinud ( või kui ka on teinud kuid TÜ- l puudub info, siis märgitakse et ei ole teinud) kuid kui liige on teinud midagi mittesoositut või tegemata jätnud, siis sellele tähelepanu ei pöörata ja ongi kõik hästi.

Näiteks Liia Leeri pesakond - kokkuvõttesse oli lisatud, et Liiale kuuluval isasel koeral on HD/ ED uuring tegemata.
Kas ei oleks olnud mõistlik näiteks saata e-mail või korraks helistada - siis Liia oleks vastanud, et tulemused on kinnitamisel. Ja pesakonna juures võiks olla näiteks kirjas et tulemus on kinnitamisel - täpselt samuti ka nagu ühel teisel koeral, kes kuulub TÜ liikmele , kellel küünarliigese tulemus toimunud paarituse juures puudub kuid on kinnitamisel.
Aga nagu siin ühest kirjast selgus - siis milleks suhelda.....

Ettepanek -kui uuringu tulemus on kinnitamisel, siis teatud aja jooksul võikski selle sinna märkida ( loomulikult ei saa tulemus olla kinnitamisel aastaid ...). või kui info puudub siis ei ole vaja rasvaselt kuulutada seda, mis ei ole õige.

24.09.2010 20:28 (filisse )

Mõistam teie pahameelt, et tõuühing ei ole pöördunud Liia poole. Aga kas Liia ei oleks võinud lihtsalt meili saata selle kohta? Nagu aru saada ei loe ka teie põhjalikut minu kirja ja ei vasta ka minu küsimustele. Miks siis soovite et teie küsimustele vastatakse? Keegi ei ole täiuslik, eksivad kõik. Aga küsimus ei ole eksimise vaid selle lahendamis oskuses. Ja nagu näha selline lahendamine viibki arusaamatusteni. Olen kindel kui oleks saadetud meil ei oleks see vastuseta jäänud. Aga vaenulik suhtumine töuühingu tegemistesse ei ole aksepteeritav. Ja vaenu teie suhtumises on küllaga...Olen täeiesti kindel et tõuühingu tööd paremaks muuta saab ka teistmoodi.

24.09.2010 20:42 (Liia )

Kulla filisse!Asi pole Liias ja minu pesakonnas.
Asi on selles,et me räägime SOOVITUSLIKEST aretusnõuetest,nende täitmiste kohustusest/mittekohustusest ja nende kajastatamist veebilehel valikuliselt liikmetele ja mitteliikmetele.

24.09.2010 20:58 (filisse )

Aga oma küsimustele ei ole ma IKKA vastust saanud! Nagu teiegi. Kas teil oleks mõni teine võimalus saada vastus, või lahendada tõuühingu puudused? Kui mõelda vist mõned võimalused on. Teha konkreetne ettepanek, mitte mämmutada. Oleks see võimalik?

24.09.2010 21:46 (Marko65 )

Made ,selgitan oma eelnevalt tehtud ettepanekut:
(Minu poolt ettepanek aruannete koostajatele :kui järgmist aruannet koostama hakatakse ,siis võiks ju tõesti enne mõnele ? teha päring.Kõigil on olemas telefonid ja meiliaadressid ja usun et küsimustele vastamine ei võta kelleltki tükki küljest.)

Pean silmas seda ,et kui tulevikus koostatakse uusi aruandeid või raporteid,kasvõi näiteks aasatakoera kokkuvõtet,siis aruande koostaja enne kui andmed avalikustab ,kontrolliks nende õigsust.

Marko

24.09.2010 21:52 (Muffy )

Flisse - minule tundub et sina ei loe teemas kirju läbi. Liia oli lihtsalt näide, asi ei ole Liias või kelles iganes - asi on selles kuidas valikuliselt ja infot kontrollimata jagatakse infot!
Ettepanekuid on tehtud siin ju mitmeid!

24.09.2010 22:00 (Liia )

Kulla flisse!Mul on olnud kirjavahetused TÜ juhatusega,kus ettepanekuid ja arupärimisi ja mitte ühekordselt.Samuti üldkoosolekutel ettepanekud,mis usinalt üles kirjutatakse ja sellega asi piirdub.Kas peab nad siia kopeerima ja üles otsima koosolekute protokollid,et tõestada seda siin ja sulle?
Vastust (kui saab) saab ainult ühe inimese käest,tema ongi vist juhatus ja kogu TÜ...
Teised tundub ei käi siin foorumis ,ei loe meile ja üldkoosolekutel ei kuule.

24.09.2010 22:00 (filisse )

Aga vastused teie poolt minu küsimustele? Kahjuks ei ole antud. Kui loeksite kirjad läbi saaksin ka vastused. Olen Markoga nõus, et võiks uurida olemas olevaid andmeid. Aga samas kui inimene on huvitatud õigsusest, saadaks ta ise ka andmed teele ilma et peaks küsima meilid ju kõigil olemas. Siis oleks ka andmed õiged, või mis? Või läheb arutelu samas vaimus edasi?

24.09.2010 22:02 (filisse )

Nüüd vähemalt toit teie katlale, jätkame samas vaimus edasi?

24.09.2010 22:05 (Liia )

flisse kirjutab: Kas teil oleks mõni teine võimalus saada vastus, või lahendada tõuühingu puudused? Kui mõelda vist mõned võimalused on. Teha konkreetne ettepanek, mitte mämmutada. Oleks see võimalik?

Liia vastab:Kulla flisse!Mul on olnud kirjavahetused TÜ juhatusega,kus ettepanekuid ja arupärimisi ja mitte ühekordselt.Samuti üldkoosolekutel ettepanekud,mis usinalt üles kirjutatakse ja sellega asi piirdub.Kas peab nad siia kopeerima ja üles otsima koosolekute protokollid,et tõestada seda siin ja sulle?
Vastust (kui saab) saab ainult ühe inimese käest,tema ongi vist juhatus ja kogu TÜ...
Teised tundub ei käi siin foorumis ,ei loe meile ja üldkoosolekutel ei kuule

:)))) head ööd kulla flisse

24.09.2010 22:08 (filisse )

Kulla Liia, sinu meilist on näha kuidas sa suhtud sellesse, kuhu sa ei kuulu. Sul ei ole mingit õigust kedagi hukka mõista, kui sa ise ei aita kaasa ühingu tegutsemisele. Ja kui teile ei meeldi see tegutsemine on võimalusi mitu: tehke oma ühing, rääkige asjalikult või olge vait! Aga see mis siin toimub ei OLE NORMAALNE! Liia sa oled piisavalt vana et asjast aru saada, aga mitte kiunuda ja see mis siin toimub on kiun!

24.09.2010 22:19 (filisse )

Kahjuks pole saanud vastuseid oma küsimustele, mis küsisin. Kes käivad siin foorumis ja loete ärge saage valesti aru. Lihtsalt on mitu sorti bernadega tegelevaid inimesi ja see kes siin osavalt kirjutavad pole Eesti Bernhardiini Tõuühingu liikmed. Mõned on aktiivsed tegelema näitustega ja mõned foorumis kirjutamisega ja mitte headel soovidel. Edu kõigile sportlastele ja ka diivanisportlastele!!!

24.09.2010 22:31 (Marko65 )

Flisse,

Kõik õige,pliiatsil on kaks otsa ,tõde on kusagil keskel.Aga kuna antud hetkel ei olnud teine pool kursis et taolist aruannet koostati,siis ei saanud ta ka omapoolset vastust anda.Sellest tulenevalt tekkis ka foorumis Liia poolt mõtisklus.Minu ettepanek sai tehtud selleks ,et edaspidi vältida taolist olukorda,mitte selleks et keegi tunneks et teda on rünnatud.

Marko

24.09.2010 23:10 (merxi )

Filisse:

Praegusel juhul leian mina, et Sina oled ainus inimene, kes teistesse suhtub ebanormaalselt ning ebaviisakalt! TÜ on avalik mittetulundusühing kuhu kuulumine pole kohustuslik kuid olen aru saanud, et kõik bernaomanikud on vähemalt siin veebilehel teretulnud avaldama oma mõtteid, ettepanekuid ja tähelepanekuid. Tõuühingu liikmena leian, et ka negatiivne vastukaja on teretulnud, sest sellisel juhul saab muuta seda, mis valesti? Mida Made ka tegi!
Kuid jah leian minagi, et bernaomanikud olgu kõik võrdsed ja head ning vead peaksid võrdväärselt must valgel, paksult-peenelt kirjas olema olenematta ühingusse kuulumisest/mittekuulumisest!
Ning lugupidades - minu arvates esitasid Sa kaks küsimust millele mina eelnevates postitustes vastused leidsin !

Soovin omaltpoolt ja Tõuühingu liikmena jõudu ja pealehakkamist mitteliikmetele ja sallivust liikmetele!

Merilin

25.09.2010 12:00 (Made )

Ma olen siit teemast saanud ühe hea mõtte. Seda siis Marko65-lt.
Arvan, et edaspidi lähevad ülevaated paremaks, kui näiteks 7 päeva enne ülevaate avalikustamist kirjutan meie kodulehe " Info ja teated" rubriiki, et sellel ja tollel kuupäeval ilmub Tü kodulehele see ja too ülevaade/ kokkuvõte.

Milliseid ülevaateid/ kokkuvõtteid praegu näha saab. Need on
* konkurss " Aasta edukaim bernhardiin"
* ülevaade sündinud pesakondadest.
Kui tekib teisi ülevaateid/ konkursse, sellest ilmub kindlasti eelnevalt teave.

Jooksvalt avalikustatakse nii Eestis kui välismaal toimunud näituste tulemusi. Olge aga ise aktiivsed oma koerte saavutusi saatma e-mailile info@bernhardiin.ee

27.09.2010 15:50 (Armand )

Kujundlikult tahab filisse öelda:
Jätke meid rahule, me küll kirjutame ebtü kodulehel, et kõik kes ei ole ühingu liikmed on " pahad" kuid teie ärge jumala eest meid kritiseerige. Tehke oma klubid või mis iganes, meid aga jätke rahule.
Huvitav kas Wusb-i liikmeks astudes rääkisite ka sama juttu ?
Lgp. Filisse koos teatava võimuga kaasneb vastutus oma tegude eest. Kui keegi võtab õiguse kodulehel kirjutada siis tuleb ka sisu eest vastutada.
Nii lihtne see ongi.

27.09.2010 20:29 (rotipoeg )

Ja mida sa ise flisse teinud oled head, kasulikku, informatiivset peale rusikatega rinnale tagumise kuidas kõik mitteliikmed siin vaenu õhutavad ja mämmutavad?
Kuid jah , Armandiga nõus...jätke rahule, ärge torkige.
Alles oli siin pilt kus Sabina koera ründas mingi berna... uu kus see kadus`??? Sellele viitas Muffi. Ilmselt kadus kuna mitteliige pani selle üles, õudus mitte bernaomanik ka veel ja kujutage, seal oli EBTÜ liige peal.
Teemasse, siis tõesti , see mida Liia küsis on vastuseta ja nii see ka jääb ilmselt, samuti palju muudki.
Ah jaa , flisse käskis ju keelata ära neil foorumi kasutamise kes pole liikmed:D
See flisse on üks eriti tegija vist:P

28.09.2010 12:01 (Made )

See on täiesti omapärane käitumisstiil mõnel inimesel.
Alustati käesolev teema. Minu jaoks oli selle teema alustajal kaks soovi ja tähelepanekut. Ühele ma enda meelest olen korduvalt vastanud ( kuna seda on antud teemas küsitud mitu korda erinevas sõnastuses). Teine asi, milles nähti probleemi sai kodulehel muudetud pärast kolmandat juttu, so. ~21 tundi hiljem. Sellega peaks kõik korras olema ja kõik rahul. Kuid nii see siiski ei ole. Nüüdseks on jutte 42. Mitte midagi uut ei ole räägitud. Mitte midagi, millest kasvaks kasu bernaomanikele. Iga järgnev jutt on löönud emotsioone aina rohkem lõkkele. Milleks ja kellele seda vaja on?
Sai algatatud arutlev teema " Uuringud aretuskoerale". Esimese 10 minuti jooksul luges seda juttu 15 inimest. Kahe päeva jooksul on sinna tulnud vaid üks vastukaja. Ometi peaks just see teema meid liigutama. Selles teemas saaksime rahulikult rääkida oma arvamustest nii tähtsasse asja, kui seda on aretuskoerale vajalikud uuringud. Näha aga on, et mõnda inimest ei huvita mitte konstruktiivne arutelu, mis viiks bernandust paremusse vaid ikka emotsioonitamine.
Kutsun nii mitteliikmeid ( keda selles teemas kirjutajaist on enamus) kui ka liikmeid üles heasoovlikkusele, rahulikkusele ning konstruktiivsusele. Ärgem mingem isiklikuks.
Ja kutsun teid üles avaldama oma kogemusi ja mõtteid teemas " Uuringud aretuskoerale".

28.09.2010 13:26 (Liia )

Oijahhh...omapärane suhtumine...
Kirjutan siis veelkord,mis valesti on: sündinud pesakonnad-infot pannakse oma suva järgi üles,näitame,mis mitteliikmed täitnud pole(see,et soovituslik,see pole oluline).Kui liikmed pole täitnud soovituslikke nõudeid,siis seda kirja ei pane.Jah,tehti muudatus sel aastal sündinud pesakondadel,mingid punased täpikesed ja väike seletus,aga eelnevad aastad?
Toimunud paaritustes on koer,kelllel puudub ED uuring,aga see pole oluline,see kinnitatakse kohe.Võiks panna ka täpikese-uuringud puuduvad.
Vat selles on mure-valikuline info jagamine.
Juhatuses on 7 inimest,ainult 1 kirjutab,liikmeid on hetkel alla 50(vaadates vananenud liikmete nimekirja),kirjutas ainult 1...
Vastukaja "Uuringud aretuskoerale" kirjutas ka mitteliige.

28.09.2010 14:38 (Made )

Vastan Liiale.
Sündinud pesakondi ei panda suva järgi üles. Kõik ülevaates olev info on tõene- seda võib kontrollida meist igaüks EKL tõuregistrist.
http://register.kennelliit.ee/reg/
Info sündinud pesakondadest on üleval kõikide pesakondade kohta olenemata kasvataja liikmelisusest. Soovituslike aretuserinõuete täitmine või mittetäitmine on avaldatud kõikide kohta olenemata liikmelisusest. Igaüks meist saab kõikide tegutsevate kasvatajate kohta teada kas tema poolt kasvatatud kutsika tõutunnistusele oli kutsikale dokumenti vormistades kantud vanemate liigeste-uuringu tulemus ning milline see oli.
Ülevaated on alates aastast 1996. Vanemate liigesteuuringu tulemus on märgitud ülevaadetesse aastast 2006.
Leian, et valikulist info jagamist meie kodulehe ülevaadetes ei esine. Info on kirjas ja meist igaüks võib seda analüüsida.
Ehk häirib see, et on kirjutatud, et see või too pesakonna kasvataja ei ole täitnud EBTÜ bernade aretuse soovituslikke erinõudeid. Leian, et selline väljendusviis on lühem, kui hakata lahti kirjutama, et antud kasvataja ei ole oma aretuskoertele teinud liigeste-uuringuid, on kasutanud aretuses veterani-ealist emast koera, jne.
Kui keegi arvab, et neid tingimusi ei peagi kasvataja täitma, palun avaldada oma mõtteid foorumi teemas " Uuringud aretuskoerale".
See kes ja kuipalju foorumites sõna võtab, ei ole minu jaoks kunagi oluline olnud. Tean, et väga paljud bernaomanikud meie foorumit loevad ja seega ka omad valikud, nägemused kujundavad. Ka mina loen mõnda teist foorumit, samas seal kunagi sõna võtmata. Ei näe selles probleemi.

28.09.2010 15:05 (Liia )

Made kirjutas : Ehk häirib see, et on kirjutatud, et see või too pesakonna kasvataja ei ole täitnud EBTÜ bernade aretuse soovituslikke erinõudeid. Leian, et selline väljendusviis on lühem, kui hakata lahti kirjutama, et antud kasvataja ei ole oma aretuskoertele teinud liigeste-uuringuid, on kasutanud aretuses veterani-ealist emast koera, jne.

Liia: Jah häirib ja palun kirjutada sama ka TÜ liikmete aretuse juurde.

Saadan vastuse (PROBLEEMID - Info sündinud pesakondadest) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat