« Info ja teated »
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» suvine kokkutulek info
» Ajakava,lühi-ja pikakarvaliste ...
» Lühi-ja pikakarvaliste bernhardiinide...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (116)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Kalev Kaldaru; Helen Kapp; Ingrid Lotamõis; Ülle Nurmetalu; Riina Otsason; Aivar Rea; Maie Rõmmel; Kylli Tehvand; Reelika Ulla;
Koerad: Jennifer(pk/E/19a.); Lumepärl Handiena(pk/I/8a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - värske koeraomaniku lihtne küsimus
Loetud: 5392 korda
21.02.2010 16:03 (Bruno )

Olen suhteliselt värske bernhardiini Bruno omanik . Bruno on isane pikakarvaline armas 6 kuune bernhariinikutsikas. Olen küll ka varem koeraomanik olnud, aga need oli tavalised krantsid ja tegid mis tahtsid ja sõid mis tahtsid. Vot minu küsims ongi, et mida ma pean väga teadma kutsikatest ja bernrdiinidest ja mida vältida ja mida kindlalt jälgida? Nii mõne sõnaga. Soovin, et minu truu sõber oleks ilus ja terve terve selle aja , mis me koos oleme. Elan omas majas. Brunol on ilus kuut ja oma jooksuaed. Sööb nii krõbinaid kui ka koerakonserve. Annab märku kui soovib välja pissile.Istub, annab käppa, küsib haukudes.

RE: värske koeraomaniku lihtne küsimus
21.02.2010 18:15 (bernike )

Kas kasvataja ei oska midagi soovitada/rääkida?
Tavaliselt on kasvataja esimene inimene, kelle poole võiks pöörduda.
Üldiselt abist ükski korralik kasvataja oma kutsikaomanikku ilma ei jäta.

21.02.2010 19:03 (Bruno )

Bruno saamine oli natuke ebatavalisem kui tavaliselt tõukoeri ostetakse.
Endistelt omanikelt ei olnud võimalik mingit kasulikku infot kahjuks saada.

21.02.2010 19:14 (Sissu )

Aga räägi, kuidas siis sinu kutsa sinu juurde sattus? :) Tavaliselt koera nime järgi (kui on tõupuhas) saab ju teada ka kenneli, kust koer sündis ja küsimuste puhul saab kindlalt sealt abi :)

aga....vältida libedal põrandal libisemist ja kukkumist, panna paika koera koht "karjas" (koer on väga õnnelik, kui tema koht "karjas" on kõige madalam koht), nii suure koeraga tuleks kindlasti käis koertekoolis.

21.02.2010 19:17 (Brenda )

Saatsin natuke infot Teile:)

21.02.2010 19:25 (rotipoeg )

Üsna palju leiab infot ka siit foorumist, vähemasti mina leidsin juba enne koera ostmist. Alusta sellest ja kui on konkreetseid probleeme ja küsimusi, siis küsi, kahtlen, et keegi viitsiks sulle siin hakata bernakasvatus juhendit koostama, seda lihtsalt pole olemas.
Koer ilmselt on väga õnnelik kui tema koht oleks karjas kõrgem haha..
Tegelikult 6 kuune on juba selline kerge pubekas, seega tõesti pead positsiooni hoidma, kui sul kogemust pole, siis võiks koertekooli minna. Berna on enamasti visa õppija, kuid see mis kord omandatud ei unune, see kehtib pea kõige kohta. Tal on hea mälu, seda nii heas kui halvas. Jooksutrenni temaga ei maksa minna, ratta kõrvale lippamiseks ka ei sobi.
Koer nagu iga teinegi ja kui sul on kogemus isase koeraga, siis pole ju vahet milline nüüd. Suur mass välja arvata, et koer peaks sõna kuulama.
Lähedust nad armastavad väga , seda vist enamus koeri.
Korralik söök käib iga koera menüüsse, seda olenemata TT-st. Valik on suur ja lai, sobivam tuleb ise siiski leida. Sageli sobib ühele üks, teisele teine söök.
Kindlasti vajab ta omasuguseid, sotsialiseerimist jne, seda kõike saab beebikoolis, koertekoolis jne. Jooksuaed on tore, kuid koera vajab ka suhtlust omasugustega, samuti tuleks jalutada temaga ja käia erinevates kohtades.

21.02.2010 21:17 (Bruno )

Tänan juba esimeste nõuannete eest.
Soovisin lihtsalt esialgset tuge :-)
Siin foorumis on jah ka palju infot, aga palju abi saab ju lihtsalt üksteisega vesteldes.
Mida ei oska ette näha ja KINDLALT mida eirata.

Jooksuaed on mul selleks, et kui me maja koristame või külalised tulevad, siis on kuhu panna. Muidu ta meil ikka tubane.

Bruno ostsime Rakverest ühelt perelt, kellel oli müügiga kiire ja ost-müük käis 1 min. Brunol pabereid ei ole, aga nägin eemalt üht suurt emast ja üht suur isat bernat. Ju Bruno ikka nendeoma oli. Bruno on meil juba 3 kuud ja siiani vägagi ok.

22.02.2010 08:03 (rotipoeg )

Ma hästi ei kujuta ette koeraostu 1 minutiga, teadmata keda ja mida ma ostan, igatahes väga omapärane.

22.02.2010 17:31 (Made )

Esiteks pean täpsustama- kui koeral ei ole pabereid, ei saa rääkida tõukoerast, k.a. bernhardiinist , vaid ikka bernhardiinisarnasest koerast. Ma usun, et Sulle ei näidatud ju vanemate tõutunnistusi? Seega ei pruukinud selle kutsika vanemadki bernhardiinid olla.
Vaatamata ülikiirele ost/ müük tehingule- miks ei olnud kasvatajalt mingit kasulikku infot võimalik saada?
Aga olgu ta bernhardiin või mitte, õigesti ( või vähemalt õigele ligilähedaseltki) peaks igat koera kasvatama. Seda lihtsam omanikul ning tema lähedastel. Kindlasti ka koeral.
Natuke teiste bernaomanike ning omigi mõtteid ( mis kindlasti ei pretendeeri ainuõigele tõele) olen ma kirjatanud oma kodulehele. Kuna suure koera puhul on esmatähtis minumeelest just tema iseloom, siis puudutab see jutt just seda teemat. Kui huvi - võib lugeda siit:
http://www.parliste.ee/?jutt=11342

25.02.2010 18:02 (piret460 )

Väikesed aga olulised tõed ja mis peaks ikka teadma enne koera perre võtmist. Ärge kunagi võtke koera emotsionaalselt ja 1 minuti jooksul, planeerige, veenduge pesakonna ja koera tõu omadustest. (juhul kui on tõukoer). Kõige paremat nõu saate kasvatajalt, sest iga pesakond on isemoodi, kutsikate vanemad jne. Igal koeratõul on oma iseloom , erinevad vajadused. Kui teie kallis Bruno on teil olemas, siis kindlasti peab saama vajaliku kaltsiumi, sest bernhardiini luustik vajab seda just kasvueas, tema liigesed peavad olema tugevad. Bernhardiin pole kindlasti toakoer, ta vajab õue korralikku kuuti ja vabadust joosta . Kindlasti ei tohi kuut asuda väga tuuletõmbelises kohas, bernhardiin talub külma, ega mitte tuuletõmbe käes olemist. Siinkohal ma ei mõtle , et kuut laseb tuult sisse , vaid bernad ka magavad oma kuudi ees vahest mitu tundi. Bernhardiin ei ole ketikoer. Väga oluline on korrapärased ussikuurid, kompleksvaktsinid, marutaudi süstid. Suure koera pidamisel tuleb arvestada ka ootamatute väljaminekutega. Kõike kaunist ja rõõmu teie Brunole, kui loete siin foorumi läbi, siis saate berna vajadustest väga hea ülevaate.

27.02.2010 14:18 (Bruno )

Täna kõiki kes aitasid ja ka neid kes olid õelad.

27.02.2010 14:46 (Liia )

Bernhardiiniga või bernhardiini aadsega tere tulemast !!!!
Tervitustega kennel Breezy Blizzard

28.02.2010 18:15 (Made )

Bruno, kas keegi oli õel? Mina lugesin veelkord kogu teema läbi, kuid ei näinud siin õelust?
Kas oli õel see, kui " rotipoja" meelest oli imelik, et koeraost võib toimuda 1 minuti jooksul? Ehk ongi mõne inimese meelest selline kiirus imelik ja mõne inimese meelest täiesti kohane- seda ei saa ju õeluseks pidada, kui oma vaatenurk selles küsimuses avalikustatakse?
Või oli õel see, et mina juhtisin tähelepanu tõsiasjale, et tõutunnistuseta koer ei ole tõukoer? Paraku on see tõsi ning tõsiasja ütlemist ei saa ju õeluseks pidada.
Kindlasti ei ole enamusel bernaomanikel hea meel selle üle, kui mõni kasvataja ( juhul, kui ta paaritab tõukoeri) ei registreeri oma aretustulemust Eesti Kennelliidus. Veel kurvem on, kui kasvatajad ei aita nõu ja jõuga uusi kutsikate omanikke. Sellisel juhul on ülimalt tore ja kindlasti kõigile kasulik, kui koeraomanik, kes on ilma jäetud vajalikust informatsioonist, pöördub selle saamiseks tõuühingu ning teiste kasvatajate poole.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - värske koeraomaniku lihtne küsimus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat