« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - palju kulub ühes kuus?
Loetud: 3676 korda
05.01.2010 22:03 (Sissu )

Mõtlesin, et uurin veidi, mitu kilo koerakrõbilaid Teie bernad ühes kuus ära söövad? Oleks põnev võrrelda...:-)

RE: palju kulub ühes kuus?
05.01.2010 22:29 (rotipoeg )

See nii individuaalne ju. Mul nov keskpaigast alles praegu pooleli teine 15 kilone kott, kuid söödan liha ja tatra-riisiga neid, krõbinat vaid 200g hommikul. Tavaliselt peaks kuluma 15-20 kilo koerale kuus.. oleneb söögist, koerast jne. Minul ei sobi siin ühele midaig ja seetõttu sööbki liha ja putru , seepärast tuleb ka teisele teha. Kutsikana sõi ta 15 klo kuus, krõbin hetkel tal sama mis pisina, kuna muu kõik proovitud.
Võrrelda võib, kuid sellest lähtuda ei saa, koerad on liiga erinevad.

06.01.2010 08:53 (Sissu )

ot aga mis moodi sa seda liha-tatra.riisi värki neile teed? Et keedad tavalise pudru ja liha sisse?

06.01.2010 11:32 (bernike )

Meil oleneb toidukulu toidust ja koerast. Mõnda toitu kulub kuus ca 10kg ainult, teist läheb oma 15-17kg ära. Samuti üks koer on selle 15-17kg isegi võib-olla veidi liiga jäme, teine kipub pigem kõhnakeseks jääma. Nii, et see toidukogus on väga induviduaalne.
Veidi ot aga, mina kutsika puhul ei julgeks küll putrudega katsetada, eriti berna puhul. Üks asi on vahest harva anda, teine asi stabiilselt vaid sellega sööta.

06.01.2010 11:35 (rotipoeg )

Ei enamalt keedan liha ja pudrumaterjali maitseks juurde. Kutsikat tõesti ei saa sööta pudrupeal ja pudrupeal pole mul neist ükski. Ja tean ka koera kes sööb rahus kuus ära 30 kilo ja koera kes sööb 15 kilo... Väga libe tee, siit oma söötmisnorme kujundada.

06.01.2010 13:13 (Made )

Muide- Eesti Maaülikoolis töötav, sööda ja ainevahetuse uurimise dotsent, dr. Aleksander Lember rääkis meile üle-eelmisel talvisel kokkutulekul, et loomseid saadusi ei tohiks enne koerale andmist kuumtöödelda. Taimseid saadusi aga küll. Liha omastab koer ideaalselt just siis, kui see ei ole eelnevalt näit. keedetud.
Kõrvalepõikeks. Tegelikult oli dr. Lemberi loeng tõeliselt huvitav. Kutsun kõiki ka selle-aastasele talvisele kokkutulekule. Kindlasti saab sellistelt koosviibimistelt palju huvitavat ja kasulikku teada.

Mina annan oma koertele ainult kuivtoitu. Kui palju kuus- kes seda teab. Siis, kui kotid hakkavad otsa saama, tellin uued. Gramme ei mõõda, küll aga vaatan koera füüsilist seisundit , et kas oleks vaja toidukogust suurendada või vähendada. Praeguste külmade ilmadega kulub ju ka energiat rohkem ja toidukogus peab olema suurem. Palavatel suvepäevadel on kogus aga väiksem. Eks toidukoti peal olevad soovituslikud kogused ongi just nimelt soovituslikud. Sealt edasi vaatab iga koeraomanik ise, et kas tema koer vajab rohkem energiat või just vähem.

06.01.2010 13:41 (rotipoeg )

Kui koer ei söö toorest liha, siis tuleb talle seda keeta, nii lihtne ongi.

07.01.2010 14:08 (Muffy )

Lisan siia ka Aleksander Lemberi artikli: http://vl.emu.ee/orb.aw/class=file/action=preview/id=387832/lember01.pdf

http://www.cocaoclub.ee/infoleht/nat_soodad.htm

Head lugemist,

Kerli
Kennel BullBerna

08.01.2010 19:32 (Tuuli )

Minu emane berna on nö kõige sööja. Graanuleid annan ka nö tunnetuse järgi.)
Saab lisaks liha ja samuti olen keetnud täiesti nö müstilisi körte.) Tema sööks kõike mis kätte annan, aga kahjuks iga graanul ei sobi ja siin ma olengi õppinud igasugu ime körte valmistama.
Minul on ta õues ja praegu toidan 2 korda päevas sooja toiduga. Kodus on ka Rottweiler ja ei saaks öelda, et berna nüüd söömises teda ületaks. Samas on mu rotikat targem kutsuda nälgveiljeriks, sest see koer on täiesti täitmatu.)

21.02.2010 18:55 (Brenda )

Meie emane berna saab kuus umbes kotiga (17kg)hakkama, isane sööb 30-35 kg kuus.Aga kogused olenevad ka toidufirmast.Talvel külmade ilmadega annan kord päevas juurde sooja putru toore lihaga.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - palju kulub ühes kuus?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat