« Info ja teated »
» SÜGISNÄITUS 28.09.2019 ROOSNA-ALLIKU...
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» suvine kokkutulek info
» Ajakava,lühi-ja pikakarvaliste ...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (230)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Martin Kangur; Kerli Lootsmann; Anneli Sarapuu; Lisethe Susi;
Koerad: Chelly(pk/E/17a.); Dein Hard´s Zoom Forward(pk/I/10a.); Maritsa(lk/E/16a.); Mooses(lk/I/16a.); St´zambas Preciouz Puchini (lk/I/12a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Bernad võtavad hästi õppust
Loetud: 3665 korda
23.04.2009 20:39 (PisikeMandel )

http://www.lemmik.ee/index.php?044556
Sellel leheküljel atesteeritud koertekoolitaja Sirje Vetsi arvamus bernast .

RE: Bernad võtavad hästi õppust
24.04.2009 21:36 (rotipoeg )

Mingid lõigud kus tema enda jutt väga vastuoluliseks muutub....
Ei pea olema oma maja, tuppa ka ei sobi.. raske juhus.. Metsas telgis koos koeraga..
Ironiseerin aga võiks jääda oma musiveilerite juurde :P
Valvekoer suurepärane ja õppimisvõime on erinev, see sõltub ikka koerast pigem suuresti.
Kuid jah, paljus osas on tal ka õigus seal.

26.04.2009 14:27 (Riinarenate )

Rotipoeg ei ole aru saanud. Jutt ei ole vastuoluline.Bernat ei tasu võtta oma majasse õuele igavlema. Ja korterisse ei sobi see koer tõesti, olenemata sellest, et mõned inimesed teisiti arvavad. Need mõned on muuseas valdavas vähemuses.
Lugupidamisega.

27.04.2009 18:56 (rotipoeg )

Ja mis vahe on sellel kas koer elab eramajas toas või korteris toas??? Mõne arvates ei tohiks üldse koera-kassi pidada koerteris, õnneks neid on vähemuses:p
Majasse,ehk majja?

27.04.2009 20:16 (Piret )

Aga äkki on vahe selles, et näiteks meie elutoa suurus on 60m2 ,aga Eestis (ja eriti Tallinnas) asuvad korterid on tihtipeale sellised tikutopsid,et berna ei mahu seal ringigi pöörama?

27.04.2009 21:57 (rotipoeg )

Mahub ikka küll. Bernasi elab ka mujal peale Tallinna korterites ja ei ole märganud , et Tallinnas need veel eriti tikutopsid oleks. Küll olen ma näinud aedu kus bernad peavad päevade viisi kinni istuma,mis on eriti tikutopsid, mõned lausa ketis.

Nii palju sõbralikke bernaomanikke siin...

27.04.2009 22:15 (rotipoeg )

Ja huvitav küll kuidas siis dogid toas ringi keerama mahuvad.. irw Teatavasti täiesti toakoer.
See, et mõned bernad korterites elavad või toas seda on nagu märgata, kuid seda, et mõned bernad on kehvas seisus ja ketis, seda ei märgata.
Minu teadaolevad korteribernad on muide palju rohkem sotsialiseeritud, tegeletud kui need nn aiakoerad. Väheseid bernaomanikke, kes viitsiks oma koera iga õhtu metsa viia, iga õhtu suvel ujuma ja võtaks enamusse kohta kuhu kannataks kaasa.
Ilmselt palju õnnelikumad kui need kes oma koeri vaid näituste tarbeks trimmivad ja vahepealse aja pole neid nagu omanike jaoks olemaski. Tean ka selliseid.
Ja tean ka selliseid kelle palju koeri, kes suudavad näitustel käia ja lisaks ka oma loomadega tegeleda.
Aga äkki vaataks oma mätta otsast kaugemale...

28.04.2009 10:25 (Riinarenate )

Tõsi, tõsi! Ma tean ka igasuguseid inimesi. Mõned hoolivad oma loomast, mõned ei hooli ja mõnel pole looma ollagi...Igasuguseid inimesi on.

28.04.2009 10:50 (Riinarenate )

Rotipojale vastuseks küsivale lausele:
ÕS 2006:
maja - majasse ja majja; maju ja majasid.
Majasse ehk majja.
Lugupidamisega

28.04.2009 11:27 (filisse )

Lugedes seda teemat teeb ikka kurvaks. Kõik toredad berna omanikud, kes on võtnud omale sellise toreda koera ja suure vastutuse ei saa aru mis siis on tegelikult koerale parim. Arvates et see mis on oma koeral on väga hea, kuigi vaikselt mõtiskledes võiks veel parem olla. Ja seda paremat elu oma koerale soovides, käituvad vastupidiselt ja ei tunnista kuidas koer tahaks elada. Eks ikka käitutakse oma soovide järgi! Ja ega siis hea koeraomanik ole see, kes mõtleb et kõik on hästi ja mul on ikka tubli koer, vaid tuleks ikka vigadest õppida!
NB! Kõik koerad kes käivad näitusel, saavad küll suurt tähelepanu, kahjuks muidu pole võimalik teiste koert keskel viibida!

28.04.2009 14:07 (rotipoeg )

Et koeral oleks nagu parim kui ma ta õue lükkan, et ta seal hüsteeriliselt lõhuks? Või peaks ehk magama panema, nii piinarikas elu ju korteris?
Ma kardan, et mu koerad on tuduvalt õnnelikumad omades sõpru, seltsielu ja pere lähedust pideval , mitte vaid näitusetel käimist ja siis korraks tähelepanu. Sellele pole keegi mõelnud kuidas koerale ehk meeldib näitusel käia? Omanikul on tore, kas koeral ka...
Lotte vihkab näituseid ja mul pole teda plaanis sellega enam traumeerida, teine see eest aga käiks rõõmuga, las siis naudib. Igatahes on Lotte mulle palju tänulikum selle eest, et tal on vaba voli korteris ringi jalutada, lesida seal kus meeldib, käia ujumas, kolamas, müramas teistega jne, kui kopitada kusagile aianurgas 20 ruuduses aedikus, kus teda korraks näituse ajaks välja võetakse...
Tean veel üsna mitut koera kes korteris ja kes tõesti kõikjale kaasa võetakse.
Alles paar aastat tagasi tekitas minestust, et berna jalutab vabalt vanalinnas, sõidab rahus busside ja trammidega ja kujutage lausa kaks korraga. Naudivad muide oma kolamist, koduaed muutub suht kiiresti igavaks neile, jooksukas ongi nagu vangis elu.
Küllalt kuulnud, kuidas kahega korraga õues käia, segane, koeraga linnas jne... Eks tegelegu oma koeraga siis nii palju, et saaks ka.. irw.. Aiakoeraga ei viitsita ju miskipärast...

28.04.2009 21:58 (Piret )

Noh meie "aedik" näiteks ei ole mitte 20 m2 vaid 3000 m2. Mets kahe meetri kaugusel, ei pea keti otsas sinna viima...Toas viibida saab ta ka-igal õhtul saab tuppa. Siiski ei kujuta seda ette et berna saaks ainult keti otsas jalutada. Koera kaasa võtmine ei sõltu kindlasti sellest kas elad korteris või eramajas. Rotipoja jutust jääb mulje, et kes kasvatab bernat korteris-need tassivad aga koera kaasa igale poole ja kes elab eramajas nende koer "kopitab aianurgas". Üsna lühinägelik suhtumine mu meelest! Millest sa järeldad et eramaja koertel pole seltsielu, sõpru ja pere lähedust?!?

28.04.2009 22:04 (Piret )

Noh meie "aedik" näiteks ei ole mitte 20 m2 vaid 3000 m2. Mets kahe meetri kaugusel, ei pea keti otsas sinna viima...Toas viibida saab ta ka-igal õhtul saab tuppa. Siiski ei kujuta seda ette et berna saaks ainult keti otsas jalutada. Koera kaasa võtmine ei sõltu kindlasti sellest kas elad korteris või eramajas. Rotipoja jutust jääb mulje, et kes kasvatab bernat korteris-need tassivad aga koera kaasa igale poole ja kes elab eramajas nende koer "kopitab aianurgas". Üsna lühinägelik suhtumine mu meelest! Millest sa järeldad et eramaja koertel pole seltsielu, sõpru ja pere lähedust?!?

28.04.2009 23:10 (rotipoeg )

Räägin seda mida tean. Ei tea miks peaks korteri koer vaid rihmas olema... Saavad ikka suht palju niisma joosta ja kui kaugele ei viitsi kolada, siis ka aias.
Muidugi ,muidugi elutuba 60 ruutu, aedik 3000 ruutu..... suurushullustus ehk? EHk on ninasarvik hoopis kodus?
Neid aianurgas kopitavaid koeri on suhteliselt palju paraku, kuid nagu arusaada siis vaid üksikud bernaomanikud märkavad seda.
Pole mitte lühinägelikum kui öelda, et Eestis on korterid tikutopsid ja korteris koera pidada ei saa.
Näinud neid koeri küllaga, kes tulevad näitusele ja muudkui tigetsevad.. Mitte kõik, kuid suht suur osa.. Nii, et ... Jah titena on tore, kuid edasi on tigedik, kes ei salli ühtegi koera. Olen kuulnud ka sellist asja, et minge ringi äärest ära, meil tige koer ja me ei suuda teda hoida.. nice!

29.04.2009 09:27 (Piret )

Ei tea jah, kelle koerad tigetsevad:D See oli nüüd küll hea kild:P

29.04.2009 09:40 (Piret )

Aa muuseas aedik=aed, juhul kui arusaamatuks jäi...Ma ei näe põhjust miks koer peaks aedikus olema. Kui 60 m2 eluruum tundub suurusehullustusena, siis jamhh...see ütlebki kõik!

01.05.2009 22:02 (rotipoeg )

Eluruum või elutuba, otsusta siis ära mis sul on või on närvid nii krussis, et ei suuda enam eelnevat meenutada?!

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Bernad võtavad hästi õppust) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat