« Info ja teated »
» 2020 AASTA ERINÄITUS EDASI LÜKATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» ONLINE REGISTREERIMINE ON AVATUD!
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1011)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Pille Park; Heidy Raudal; Brithell Ruus; Keidi Tamm; Maimu Zagorski;
Koerad: Barri(pk/I/18a.); Benhard(pk/I/13a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/5a.); Jassi(pk/I/13a.); Lotte(pk/E/13a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/15a.); Ronja(pk/E/13a.); Royal Berni Dolly(pk/E/10a.); Winifred Pyrlandia(lk/I/17a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Milline on berna iseloom
Loetud: 4591 korda
11.05.2008 21:00 (rotipoeg )

Tekkis selline küsimus , et millised on bernaomanike bernade iseloomud. Kas on alati berna selline leebe ja rahulik.
Mõte uurida tekkis kuna endal on kaks õde, kes on nagu öö ja päev.
Lotte on selline suur, rahulik, flegmaatiline, alati kõigi sõber , samas alati valvab meid kõiki üsna kiivalt. Koer kellega riielda ei ole võimalik, sest sel juhul väriseb tal kõht ja elab seda niiiii üle. Koer kellele võib alati kindel olla ja kes alati kuulab:)
Ronja on selline temperamnten ja alati valmis kõike uut proovima , kes kunagi ei kõhkle ja alati leiab võimalusi. Vaja pääseda naabriaeda, kohe uurime kuidas, vaja vaadata kellega tegemist, kohe uurin, vaja nahapeale anda, kohe tulen.. Tema jaoks ongi vist maailm must ja valge.
Tänaval pimedas liikudes, on lotte kes valvab seljatagust ja Ronja kes esist.. Samas Lotte kes vaatan otsa , et mida nüüd teeme, siis Ronja jookseb kohe päästma, ei ole pikka juttu, kohe lähen teen tuule alla.. Eks me püüame seda natuke kotrolliall hoida tal:)
Söögi osas , Lotte sööks vaid ja Ronja vahest pirtsutab ja kui ta on õnnetu , siis ta lihtsalt ei söö.. Kui aknalaud on must, siis kindel see Ronja, kui on pahandus, siis see Ronja... Kes must ja räpane . siis Ronja. Lotte ei sigatse, ei ole iial must , ei määri end üldse..Lotte on see kes haugub kui pole kindel kas inimene on sõber, Ronja on kohe sõber.
Ometi kaks õde ja täiesti erinevad... aga kaks flegma oleks vist jube igav.
Seega tahaks teada millised oń teiste bernade loomused ja eriti kui neid on kaks ja enam:)
Inimesed võtavad kui kaks leebet beethoveni aga reaalselt see ju nii pole..


RE: Milline on berna iseloom
13.11.2009 13:36 (HEMPEN )

Meie berna on kuri, ostsime ta 2004 aastal viljandist ja ema ning isa olid ka kurjad. Ta muidugi ei ründa aga läheb vaikselt ja naksab sind varrukast aga ta on meil 80 kilo ning võite arvata kui selline varrukast näpistab. Ise olime algul päris üllatunud kui kuulsime et bernad võivad olla ka kurjad.


RE: Milline on berna iseloom
13.11.2009 16:52 (rotipoeg )

Njah, meil on Ronjal tekkinud sama komme, tasa, tasa ja naks... kuigi see otseses seoses tal lapsega. Ilma lapseta välja lähed on leebus ise, laps juures on valvas ja igaks juhuks , ma natuke naksan, umbes, et sa ikka teaksid:P Kole komme igatahes. Juhtub see laps veel nutma, siis on kaos. Eks tegeleme sellega, kuid nauditav see just pole.


RE: Milline on berna iseloom
14.11.2009 23:39 (HEMPEN )

minul selline küsimus, et kuidas harjutada bernat uue pereliikmega nimelt meil on kodus kuuekuune tüdrukutirts ja on hirm mida teeb berna kui läheme suvel õue mängima. ta on meil suht armukade kipub kohe naksama. praegu küll ainult nuusutab tüdrukut vankris aga ei tea kuidas reageerib kui õues laps jookseb . kas keegi oskaks anda.


RE: Milline on berna iseloom
15.11.2009 09:49 (rotipoeg )

Kuid lasedki tasapisi nuusutada tal teda, ise valvad juures- Üldjujhul pereliikmeid ei naksata. Mul on sedavõrd lihtsam, et koerad on toas ja valmis lapse nimel kas või naha maha jätma, eks me samamoodi käisime ja lasime nuuskida, et harjuks, kuid ega nad lollid pole, saavad aru ikka kes on kes. Kuna sul ilmselt koer õues, siis peadki vankrit laskma nuuskida, last välja võtma ja laskma enda järelvalve all nuusutada. Kui toas käib siis samuti lased nuusutada enda süles näiteks. Sul aega veel 6 kuud ja enam kuni ta jooksma hakkab, seega iga päev käige koera vaatamas, samuti suhtle ka koeraga, et tema end kuidagi hüljatuna ei tunneks. Kuid eks ise tunned oma looma kõige paremini, meil vähemasti toimis see. Mul üks on täielik lastefänn, teine erilist huvi ei ilmuta, kuid valvama jookseb esimenesena ja kaitseb ikka väga, kuigi muul ajal on suht ükskõikne pigem. Ilma järelvalveta ei tohi kindlasti jätta, isegi kui kindel oled, et ei tee midagi, kuna ta on nii suur koer, siis võib ta haiget teha ka tahtmatult.Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Milline on berna iseloom) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat