« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1498)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Barbi Katrin Lõhmus; Martin Tammar;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - kõrvad
Loetud: 7561 korda
05.09.2007 14:28 (Kastanikene5 )

Tere Kuna mul on lontkõrvadega koer esmakordselt, siis ei ole ma teadlik kõrvaprobleemidest ja kõrvade puhastamisest.
Kuna mu kuts raputab tihti pead, siis eeldan, et tal kõrvadega mingi jama. Vaatasin ka kõrva aga mina ei näe seal midagi pahasti olevat, punased ei olnud ja üsna puhtad paistsid. Loomakliinikust sain mingit kõrvade puhastamiseks mõeldud tilku, mida lihtsalt tilgutatakse kõrva ja kõik. Ja kuidas bernadel kõrvu üldse hooldatakse ?
tänan

RE: kõrvad
07.09.2007 18:20 (rotipoeg )

Kui kõrvad on haiged siis nad kraabivad neid ja väliselt paistavad nagu vaigused. Samas see vahend mida kasutad on hea, paned kõrva, hõõrud ja koer ise raputab välja. Kui kõrvad haiged siis see mustus tuleb kiiresti tagasi, siis peaks ravima teda.

Ega muud polegi, kui vaatad pisteliselt need kõrvad üle ja kui mustad pole siis pole ka vajadust puhastada neid. Kui näed , et on nagu vaigused, peaks puhastama ja kui kahtlaselt kiiresti mustaks saavad peaks arstile näitama neid.
Segane jutt aga ehk said natuke targemaks:)

06.06.2008 15:43 (Agneska )

Meil on ka kõrvadega jama. Kuigi Bruno on mul esimene koer ja kõrvadest, nende hooldamisest ei tea ma midagi, rääkimata veel nendest haigustest, siis eeldan et mingi jama on. Seda siis sellepärast, et ma ju ei tea isegi, kuidas õigesti neid puhastada, millega tohib, millega mitte, kuidas ja kuidas ei tohi. Ma puhastan tavaliste vatitupsudega ja vatipulkadega. Teen need niiskeks, kuid vett sealt ei tilgu. Teen siis täiesti puhtaks ja õhtuks juba jälle peaaegu sama mustad. Viimasel ajal on üsna tihti hakanud pead raputama ja neid kraapima. Kõrvades on ka imelikud väiksed punnid, mis meenutavad sääsehammustuse pune, kuid neid on üsna vähe. Ta on ka ise endale sinna küüntega paar kriimu tekitanud. Mu ema ütles aga, et tuleb lihtsalt puhastada. Kui tihti on soovitav puhastada ? ja millega?
Ootan igasugust infot. Ning kui palju ja kust kohast (kas ka tavalisest apteegist) saab osta neid kõrvatilku?

06.06.2008 16:20 (rotipoeg )

Puhastusvahendit saab loomaarstilt ja ka loomapoes müüakse. Kui seal mingid punnid ja nad tihti mustaks lähevad tuleks minna arstile näidata neid. Kas on põletik, seen või lestad, viimased kaks paistavad üsna ühtemoodi.
Raputavad ja kraabivad nad sel juhul ühtemoodi oma pead ja kõrvu. Põletikule on ravi, lestadele ka ja saab üsna ruttu korda. Seenega on hullem, kuna seen pidi olema normaalne kõrvas aga millestki tingituna( söök ntx) võib tekkide ülevohamine ja siis tuleks puhastada neid. Võimalused on uurida mis seda tekitab (meile ei soovitatud , kuna suur koer ja sageli jääb põhjus ebaselgeks siiski, lisaks väga kulukas), teine võimalus osta puhastusvahend mis peaks seene vohamist ärahoidma ja kolmas lihtsalt selle isepuhastuva vahendiga puhastama.
Puhastada on mõtet vaid kõrvalesta ja liiga sage ja sügav puhastus pidi kõrva normaalse mikrofloora sassi ajama ,lisaks ärritab kõrva. Kui otseselt mustust ei näe pole vajadust.
Seda siis seletadi mulle loomakliinikus, kuna meil need kõrvad on üsna aktuaalne teema.
Ise puhastan vaid vatitikuga kõrvalesta neid eriti mustasi kohti, kuid kuulmekäiku ma ei soovitaks nendega minna. Kunagi ei tea millal koer liigutab, ehmatab ja sel juhul on oht vigastada kõrva.
Soovitaks alustada arstivisiidist, et kindlaks teha pidevate mustade kõrvade põhjus. Juhuks kui seal lestad olema peaks, siis ravi vajavad kõik sinu koduloomad (koerad, kassid) Inimesele nad ei tule, seda karta ei maksa ja nende ravi on imelihtne. Seen on aga üks paras peavalu:(

06.06.2008 16:23 (Muffy )

Minu isiklik arvamus on, et kõrva peaks puhastama niipalju, et kui kõrvalest on silmnähtavalt nt. mullane, must, siis see sealt eemadada niiske vatitupsuga. Seest puhastada arvan, et on vaja nii vähe kõi võimalik ja niipalju kui vajalik. Kuna koera kõrvas on ju loomulik oma bakteriaalne keskkond, mis ka kaitseb ning kui me liiga tiheda puhastamisega selle sealt eemaldame, kipuvadki igasugu haigused tulema, kuna kaob ära loomulik kaitsevõime.
Hea on puhastada seest mitte vatitupsu vaid nende pehmete marlimoodi lapikestega (ei tea täpset nimetust), mis apteegis müügil erinevates suurustes, panna see näpu otsa ning siis seest puhastada (niikaugele kui näpp vabalt ulatub, mitte kaugemale) ja vatitikku kõrva sees igaks juhuks ei kasutaks.
Kõrvapuhastus vahendeid tuleks osta vet.kliinikust, mitte tavapoest.
Vähemalt oma koertel toimin nii ja ei ole kunagi kõrvadega probleeme olnud.

Kui aga koer pead raputab ja kratsib, siis see näitab, et midagi teda tõesti häirib - kas siis on seal kõrvas miskit või on tegu tõesti vaid sügelevate sääsepunnidega, peate vaatama.

29.09.2008 17:14 (ojasalu )

kas kellelgi on kogemusi, kui bernal on keskkõrvapõletik? meie kasvandikul, kelle me koju tagasi tõime, diagnoositi täna krooniline keskkõrvapõletik (oi ma olen kuri tema peremehe peale) ja öeldi, et see on ikka väga väga pikka aega talle ilmselt vaeva teinud ja ravimata. nüüd 10 päeva antibiootikume ja hormoone aga peale seda pidi vaja minema veel mingit ravi, siis juba keskkõrvas sees. kas kellelgi on kogemusi selle ravimisega?

29.09.2008 22:31 (rotipoeg )

Meil on vaid kogemus sakslasega, kel sama asi oli, kuid see oli vaid ravi ja ravi. Kroonilised asjad kipuvad korduma ja ei parane. Rohkem pole aimugi sellest

Hirmus asi igal juhul. Vaene kuts:( Miks te ta koju tagasi tõite? Ei pea vastama kui ei taha.

Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - kõrvad) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat