« Info ja teated »
» 2020 AASTA ERINÄITUS EDASI LÜKATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» ONLINE REGISTREERIMINE ON AVATUD!
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1005)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Heidy Raudal; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/15a.); Axberna Petra(pk/E/18a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/5a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/15a.); Royal Berni Dolly(pk/E/10a.); Winifred Pyrlandia(lk/I/17a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - algaja omanik
Loetud: 4196 korda
11.04.2007 13:52 (Kastanikene5 )

Tere
Olen algaja bernaomanik aga mitte algaja koeraomanik. Bernaga plaanis hakata käima ka näitustel ja muudel üritustel. Pole kunagi sellistel üritustel käinud ja ei kujuta ette, kuidas seal need asjad toimuvad. Lihtsalt lähen kohale ja kõik ? olles tasunud enne mingid maksud ka ikka.


RE: algaja omanik
12.04.2007 11:35 (Liia )

Enne oleks hea õpetada koerale seismist ,hammaste näitamist ja liikumist ringis rihmaga.Järsku saad mõnel näitusel ära käija ja vaadata kuidas asjad käivad.Või võtta mõnelt näitusekoolitajalt üks näituse trenn.


RE: algaja omanik
12.04.2007 12:11 (Made )

Näiteks näitusele registreerin mina selliselt:
Vastavalt kuhu riigi näitusele ma minna tahan, otsin internetist üles selle riigi Kennelliidu kodulehe. Kõige suurem valik riikidest on muidugi FCI lehel
http://www.fci.be
Nüüd vaatan selle Kennelliidu lehelt selles riigis toimuvaid näituseid, nendele registreerimse tähtaegu ja toimumise kohti. Valin sobiva näituse välja.
Sama kehtib ka Eesti näitustele registreerimisel, mille kohta saan infot kas EKL kodulehelt rubriigist "Näitused" või ka meie kodulehelt.
Eesti näituste puhul on reegel, et on antud ka kõik info sellele näitusele registreerimise kohta. Välismaa näitustel on tihti ( heal juhul) vaid korraldaja tel. nr., mille kaudu saab siis asju edasi ajada.
Eesti näituste puhul- mida varem registreerud ja maksad, seda soodsam on hind. Umbes 4-5 kuud enne võiks hakata dokumente ajama, st. maksta nõutud registreerimishind antud näituse korraldaja pangaarvele, lasta maksekrraldusest välja koopia. See koopia, samuti koopia registreerimistunnistusest ( mille oled koos koeraga kasvataja käest saanud) ning täidetud registreerimisleht ( mille saad nii eesti kui ka ingliskeelsena EKL lehelt rubriigist "Blanketid")
http://www.kennelliit.ee/dokumendid/blanketid?sess_admin=e333b30fc2d00f0d74b8af540f01fe0e
saadad posti teel või faksid näituse korraldajale. Igaks juhuks võib dokumentide päralejõudmisele kinnitust küsida korraldajale helistades.
Kui need asjatoimetused tehtud, ei ole tõesti muud teha, kui oodata näituse kättejõudmist. Kontrolli ka kutsa vaktsineerimisi ( vaktsineerimine kehtib üks aasta ja 10 päeva enne vaktsineerimist anna talle ka ussirohi).
Kui plaanid aga välismaale näitusele minekut, uuri antud riigi nõudeid koerale piiriületuseks.
Kuna olen ise omal nahal läbi elanud nii mõnegi "ämbrisseastumise" küll välismaale registreerimisel kui ka erinevate riikide tšempionitiitlite nõutamise eripärasuste tõttu, siis võite alati ka minuga kontakti võtta :)


RE: algaja omanik
13.04.2007 10:14 (zimma )

Made jutule lisaks veel seda, et vähemasti enamus Eestis toimuvatele näitustele saab registreerida ka e-maili teel: vaja vaid sisse skännida koera tõutunnistus (seda siis esimesel korral, hiljem saab sama faili ju kasutada), täita samuti ära registreerimisleht, mille saab ekl lehelt (made jutus oli viide) ja interneti pangas võtta sealt maksekorralduse koopia ja saata need kõik näituse korraldaja antud e-mailile. Ise olen nii registreerinud koera näitustele juba mitu aastat. Alati tasub igaks juhuks üle kontrollida, kas e-mail saadi kätte.
Edu näitustel!


koolitus
14.04.2007 15:14 (paco )

Tere,Oleme esmakordsed bernhardiiniomanikud.Kutsikas on nüüd kolme kuune.Kas keegi oskaks öelda mitme kuuselt võiks minna beebikooli ja millist koolitajat soovitate Tallinnas?

Ott


RE: algaja omanik
14.04.2007 17:40 (Made )

Sellest kirjavahetusest saad nii mõnelegi oma küsimusele vastuse:

http://www.bernhardiin.ee/foorum/?lisa=foorum&jutt=10074&id=1000118

Vaata ka siit:
http://www.zone.ee/ekl-kkk/
rubriigist "Koolitajad", "Atesteeritud koolitajad". Mina ise käisin kunagi oma koertega Sirje Vetsi juures.Saadan vastuse (KOERAJUTUD - algaja omanik) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat