« Info ja teated »
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» suvine kokkutulek info
» Ajakava,lühi-ja pikakarvaliste ...
» Lühi-ja pikakarvaliste bernhardiinide...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (114)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Kalev Kaldaru; Helen Kapp; Ingrid Lotamõis; Ülle Nurmetalu; Riina Otsason; Aivar Rea; Maie Rõmmel; Kylli Tehvand; Reelika Ulla;
Koerad: Jennifer(pk/E/19a.); Lumepärl Handiena(pk/I/8a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - magama pandud berna peremehe hoolimatusest...
Loetud: 3678 korda
15.01.2007 14:54 (nublu )

Kati Murutari sules ilmus selline kurb lugu:
http://www.horsemarket.ee/index/index.php?page=articles&aID=304&lang=est

RE: magama pandud berna peremehe hoolimatusest...
15.01.2007 15:31 (ojasalu )

Jube ja minu, ilmselt piiratud mõistuse jaoks, arusaamatu. Nüüdseks on pea pool aastat möödas, kui meie kallis pereliige Bessy parandamatule haigusele alla pidi vanduma ja seda hoolimata nii tema, meie kui ka arstide ponnistustele. Aga ikka on teema alles hell ja viimati mõtlesin ta peale pikalt, kui sõitsime koju Nõo erinäituselt ja abikaasa roolis ning mul aega mõtiskleda. Ja kui mul siis tuli meelde, kuidas kohtunik sellepeale, kui ta oli mulle öelnud, et ma olen oma koera ära hellitanud (kuna ta ei tahnud just parima meelega ringis joosta) ja mina vastu, et mina ei ole omanik vaid kasvataja, mulle ütles "... nii ilus koer, te olete hea kasvataja", siis mõtlesin mina heldinult autos, et see on hoopis tunnustus Bessyle. Ja nüüd, lugedes seda artiklit, pisarad varnast võtta ja emotsioonid möllavad. Kuidas küll on võimalik, et üks inimene, kõigi muude väljapakutud võimaluste seast valib sellise ja seda ainult siis sellepärast, et tema ego muud varianti ei tunnistanud.

15.01.2007 15:35 (ojasalu )

unustasin lisada, et hellitatud koer, kellest jutt vahepeal, on Bessy järglane Elbereth, kellega mina ringis olin.

15.01.2007 15:50 (nublu )

Huvitav, kas sellisel puhul pole võimalik inimest karistada?

17.01.2007 10:20 (Riinarenate )

Täiesti hämmastav on inimese omamise soov ja kadedus, sest millega veel siis sellist käitumist põhjendada. Millalgi lugesin taolist juhust vist afgaanihurda kohta - vaatamata kenneli soovile koer tagasi osta, panid omanikud ta magama. (Põhjenduseks - nad ei oleks lihtsalt suutnud leppida sellega, et koer elab teises kodus.) No mida sa oskad sellise väikluse ja lolluse kohta öelda? Nutt tuleb peale...
Ja jätta koer üksi elama pooleks aastaks!?
Samas, kui rääkisin seda lugu ühele tuttavale, siis ta leidis, et kui sugulased käisid koera söötmas, siis "polnud ju midagi hullu"...:( Vot selline suhtumine:(

17.01.2007 11:49 (Liia )

See küll veidi teisest ooperist,aga täpsustuseks Hermanist,kelle kohta Kati kirjutas " Hermann võitis esimese bernhardiinina kuulekusvõistluse".Kuskil teises teemas käis see lause ka läbi.
Kutsikate mitteametlikul võistlusel saavutas Herman esimese koha ja kohtunik kiitis ja märkis eriliselt ära tema väga hea kontakti koerajuhiga,ehk siis omanikuga.Kuid bernad on ennemgi kinni pannud ja võitnud nii mitteametlikke kui ka ametlikke võistlusi ja eksameid,näiteks kuulekuskoolituses.
Igal juhul tubli töö Anna-Liisal!
Othello lugu tõesti kurb :(

17.01.2007 12:43 (Armand )

Kurb äärmiselt kurb

Mulle tundub, et see on lugu mida peaks rääkima nimedega.
Mitte ainult eesnimi vaid ka perekonna nimi võiks olla selgelt kirjas.
Ja olgem ausad, peale sellist stoorit ei tohiks seda "meest" koera peremeheks küll nimetada.

Olen tige

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - magama pandud berna peremehe hoolimatusest...) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat