« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1496)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Kregor Lood;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - toitmine
Loetud: 10177 korda
05.01.2007 15:11 (Hanna91 )

Tere! Mul tekkis üks küsimus. Millese kuivtoiduga toidate oma bernhardiini? Kas keegi toidab oma koera Briti või Grau kuivtoiduga?On need head? Ja kui palju maksavad erinevad 15 või 20kg koerte kuivtoidud?
Tänan neid, kes viitsivad vastata.

RE: toitmine
05.01.2007 15:22 (nublu )

Minu üks koer sööb Hill'si ravitoitu ja 14 kg kott maksab 700 kr ringis (poes üle 1000 kr), teine koer sööb aga erinevaid toite, kuna on suht pirts ja kaua ühte sama ei taha süüa. Olen talle ostund kõige tihedamini Purina Dog Show'd (ca 450 kr 15 kg), Revelji ( ca 300 kr 15 kg), Eucanubat (ca 690 kr 15 kg kott). Päris hea toit on ka Kronch, selle 15 kg kott maksab ca 600 kr.

Samas aga võib ka nii olla, et mis sobib ühele ei sobi teisele, samuti mõni koer ei söö mõnda toitu.

Aga tegelikult soovitan sul lugeda www.koertekoda.ee, seal on enamik Eestis müüdavad toidu teemad "ära lahatud".

05.01.2007 15:23 (Riinarenate )

Tere! Oleme proovinud erinevaid kuivtoite. Nendest taskukohasema hinnaga Ok, ~410kr 15 kilo ja praegu Nutra Nuggets 449kr 15 kg (intrnetipoes). Aga, no kuivtoitude valik on ikka päris suur...

05.01.2007 20:34 (Hanna91 )

to nublu: ega ma seda arvanudki, et kõikidele koertele üks ja see sama kuivtoit maitseb.

to Riinarenate: mis on selle internetipoe lehekülje aadress?

Millistest poodidest saab Tallinnas või Harjumaal osta Revelji'd ja Purina Dog Show'd? Kas Revelji ja Purina Dog Show on mõeldud täiskasvanud koertele või on sellelt firmalt kutsikatele ka?Tahan teada kuna ma pole nendest koeratoitudest kuulnud.Aga kas keegi Pedigreed ja teisi toite, mida tavalistes kauplustes müüakse ka oma koerale annab? Kas neid võib anda või pole nad kvaliteetsed?

05.01.2007 20:42 (nublu )

Revelji müüakse tavalistes supermarketites, kindlasti on seda Prismas ja Rimis, Selveris küll mitte. On olemas vaid 1 sort, see siis kõigile.
Purina Dog Showd müüakse loomapoodides, nt Lauter tn'l ja Sõpruse pst'l. Olemas on junior, adult ja active. Kõige odavam on adult ja tiba kallimad on junior ja active.

05.01.2007 20:56 (Muffy )

Mina soovitaks kutsikale- juuniorile valida ikka see toit, millel ka eraldi siis vastavalt vanusele eri toidud on, et kasvav organism ikka kõik vajaliku kätte saaks.

05.01.2007 21:07 (Hanna91 )

Kas keegi on ostnud Brasa tooteid?Kas need on head koertele?

05.01.2007 23:18 (ojasalu )

100% Muffyga nõus. Meie 5 kuune bernapreili saab hetkel PRO PLAN-i PUPPY (spets. suurtele tõugudele)-kvaliteetne ja koerale ka väga maitseb aga hind on ka vastav (15 kg ca 800.-). Aga kuna ei taha mingil juhul tulevikus olla fakti ees, et mingi tervise või liigeseprobleem on tingitud kutsikaaegsest valest toidust, siis hetkel proovime anda max. mis kasvaval organismil vaja. Aga on veel mitmeid häid ja kvaliteetseid toite (Kronch, Hills jm.), kuid meie kuts "praakis" teised välja - ta lihtsalt ei söönud neid.

06.01.2007 11:40 (Riinarenate )

WWW.lemmikloomapood.ee

06.01.2007 11:42 (Riinarenate )

Oeh, no w-d on ikka väikesed: www.lemmikloomapood.ee :0)

06.01.2007 23:23 (jörgen )

Minu kaks armsat kutsukest on ainult lihta toidul

09.01.2007 22:29 (Made )

Minu bernad söövad umbes 70 % toidust kuivtoitu Kronch. Siis kui see toit vahepeal mul otsa saab, siis söövad vahelduseks igasuguseid toite, mida lemmikloomapoodides või -kliinikutes müüakse. Suurtest marketitest ostan reisile kaasa konserve ( lihtsalt pikema reisi puhul on teinekord nende isu vaja nende mahlakate toitudega värskendada).
Alati panen kuivtoidu peale umbes 200 g vett ning vähemalt samapalju keefiri. Törtsuke õli ka.
Nii siis praegu. Oma esimesed kaks bernat kasvatasin aga üles puha lihatoidul. Liha toorelt või keedetult või küpsetatult. Sellele ostsin juurde mineraale ja vitamiine. No võib-olla paar korda kuus said ka kaerahelbe või riisiputru.
Järgmiste bernadega otsustasin aga toitmises täieliku muudatuse teha. Ja nii ongi kolm bernat saanud kuivtoitu. Kaks neist ei taha toorest liha nuusutadagi- nende meelest on see jube:)

06.02.2007 09:59 (Lilleke )

Märkasin, et müügile on tulnud uus toidusari OIB CAN, kas keegi juba ostnud ka seda oma bernale. Või mis arvamused on selle toidu kohta?

19.03.2013 14:48 (kaljum )

Nonii, nüüd on viimasest toitumiseteemalisest postitusest juba tükk aega möödas ja oleks aeg seda teemat värskendada.
Kuna olen taas värske koeraomanik, siis kõik bernadega seotud teemad jälle päevakorral.

Mitu korda päevas tuleks 3 kuusele kutsikale süüa anda?

Kodulehel oli kirjas, et kutsikale -5 kuune tuleks anda süüa 4-5 korda päevas. Kasvataja ütles 3 ja niipalju kordi praegu annan. Esimestel päevadel sõi väga hea isuga, kuid nüüd väga eriti ei taha, kuigi ise on väga rõõmus ja tragi. Annan sama toitu mis kasvataja. Usun, et see uue elukohaga seotud probleem.

Kas söögikauss jätta ette või võtta eest ära?

Kui toidu ette panemisest on möödas teatud aeg, kas siis võib, olenemata sellest kas koer sealt sõi või ei söönud, kausi koeral eest ära võtta või peaks selle ette jätma niikauaks kui kauss on tühi? Ja mis oleks see aeg kui kauss eest ära võtta?

Kas on mingi kuivtoit mida kindlasti vältida?

Viimasest postitusest on 6 aastat möödas ja palju uusi toite on müügile tulnud.
Ei mõtle supermarketite toite vaid loomapoodide omi. Saan aru, et valida ei ole mõtet toitudel, mille pakendil sisu kohta info peaaegu puudub. Aga kui kirjade järgi on kõik nagu normis, kas on ikkagi mingit toitu mida ei soovitaks osta.

Mida peaks kindlasti kuivtoidule lisaks andma?

Õlisid/rasvu, vitamiine, zelatiini, hapupiima, kodujuust vms. Lugedes pakenditelt toidus sisalduvat peaks seal ju kõik vajalik olemas olema ja ei oleks nagu vajadust enam ülearu toita. Samas lugedes foorumit antakse ikkagi erinevaid asju juurde.

Koer on ju lihatoiduline ja on loomulik, et seda talle juurde anda. Tänapäeval räägitaks palju nö juurte juurde tagasi minekust ja inimesed püüavad süüa järjest rohkem öko toitu.
Made kirjutab, et 2 esimest bernat kasvasid üles lihatoidul, kuid siis muutis suunda. Abikaasaga vaidleme praegu sellel teemal, et kas anda koerale kuivtoitu graanulite näol või hakata andma lihtsalt liha ning sinna juurde siis lisatoitaineid ja vitamiine. Siit küsimus Madele: Kas suunamuutus toiduvalikus oli kiirest elutempost ja kuivtoidu pakkumise lihtsusest või oli see muul moel kaalutletud otsus?
Kindlasti on lihtsam võtta kotist vajalik kogus graanuleid, lisada vett ja panna koerale ette teades, et seal peaks olema sees kõik vajalik, kui vaaritada pliidi ees.

Kas Pärnus on koeratoidu maaletoojat?

Kuna olen Pärnus, siis sooviks koeratoitu odavalt osta ikka kodujuurest. Kõik netis pakutavad maaletoojate käest odavamalt soetatavad variandid on igal poolt mujal kui Pärnus. Küsisin ka Pärnu PKK-lt kuid pole vastust saanud.

20.03.2013 13:37 (Liia )

Kõige paremini oskab teile teie kutsika kasvataja vastata.Tavaliselt antakse toitumis-, hooldamis- ja kasvatusjuhendid kutsikaga kaasa.
Parimat Kennel Breezy Blizzard

21.03.2013 22:46 (Made )

Üks põhjus, miks kutsikas esimestel päevadel pärast kojutoomist suurema isuga sööb ja siis järk- järgult söömises laisemaks läheb on ka see, et erinevalt sünnikodust, ei ole tal ehk oma päriskodus konkurentsi söögikausi kõrval. Kui kutsikaid on rohkem kui üks, siis ikka püüavad nad kiiresti oma toidu alla neelata, et mitte teistega jagada.
Kolmekuune berna hakkab juba ise valima kui palju ta toitu vajab. Kui ta on lõbus ja kõik muu on korras, ei peaks selle üle küll muretsema, kui ta toidukordi vähendab ja toitu järgi jätab. Koerad suurendavad- vähendavad ärasöödava toidu kogust tihti ka selle järgi, kuidas muutub nende kasvutsükkel. Kui ta jätab toidu järgi, peaks selle eest ära võtma. Mõnel koeral läheb isu tekitamisega kauem aega, st. lausa paari minuti pärast ei tasuks kaussi ära võtta. Kui ta aga ka 10 min. pärast ei ole söögi vastu huvi ilmutanud, siis küll.
Milliseid toite kindlasti mitte anda- vast selliseid, kus graanulid värvilised.
Minu esimesed bernhardiinid said söögiks praktiliselt ainult liha. Ühel ajal hakkasin andma ainult kuivtoitu ( millist teguviisi olin sinnani pidanud laiskade inimeste käitumiseks). Kindlasti on kuivtoiduga söötmine igati lihtsam ja ka odavam. Samas- tol hetkel lugesin ma kuskilt, et liha paneb koera liiga kiiresti kasvama. See ei ole bernale aga üldsegi mitte kasulik. Berna peaks kasvama piisava aeglusega, et ka ta liigesed jõuaksid välja areneda ning kere suurenevale kaalule kenasti vastu pidada. Võib- olla ei ole mul õigus, aga ma olen üpris veendunud, et minu esimeste bernade liigesteuuringu tulemuste kehvuses ( HD-D, ED-3 ; HD-D, ED-0) mängis määravat rolli just vale söötmine.
Graanulitele võiks lisada ehk zelatiini ( mis teeb bernade liigestele vaid head).
Ma arvan, et toitu peaks regulaarselt vahetama- selleks piisab, kui valida välja kaks kvaliteetset kuivtoitu ja nende söötmist siis mõne aja tagant vahetada. Et hambaid hambakivist puhtaina hoida võiks anda talle mõne aja tagant suurt konti lihvida- närida.

31.05.2013 10:12 (Muffy )

Tere,

Üle pika aja sattusin ka siia lugema ja tuli soov täpsustada lihaga toitmist.
Jah, ohtlik on toita ainult lihaga ja seda kindlasti soovita ( toortoitumises on olulile koht kontidel, siseelunditel jne. ) aga hoopis teine teema on teadlik ja läbimõeldud toortoiduga toitmine või siis ka nö. segatoitmine.
Toortoidu kohta leiab internetist väga palju infot, märksõna alt ka BARF ( kuigi ka seal on erinevaid suundasid). Minul endal on koju jäänud hetkel küll üks bernhardiin , kes saab septembris 10 aastaseks, tema liigeseuuringute tulemus on küll D0, kuid seni jookseb mööda põlde, püsti tõusmisega raskusi ei ole, pole kunagi ka longanud. Kutsikana hoidsin teda nö. rangelt soovitatud nö. parimate kuivtoitude peal ( mis pärast põhjalikku uurimistööd, selgus ,et olid parimast väga kaugel). Täna toidan ma nii kuivtoidu kui toorega ja kuivtoitu annan puhtalt mugavuse tõttu vahepeal, kuna alati ei ole toortoitu võimalik anda.
Ka mitmed suured kasvatajad näiteks Rootsiski ei toida ainult graanulitega, vaid ka toortoiduga, mis aga kindlasti ei tähenda lihtsalt puhta liha lisamist.

Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - toitmine) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat