« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Lühi- versus Pikakarvaline
Loetud: 3394 korda
10.10.2006 16:07 (Armand )

Kuidagi vaikseks on siin foorumis jäänud, siit ka mõte algatada mõttevahetus teemal : lühikarvalised versus pikakarvalised bernad.
Vanarahvas ütles sellekohta muidugi , et " Kellele ema kellele tütar" aga siiski:
Mis on neil vahet ja kas üldse ongi vahet ?
Miks mulle meeldivad ühed aga teistele teised ?

Ehk viitsite oma arvamust toksida.

Loodan vähemalt 1000 vastust

RE: Lühi- versus Pikakarvaline
10.10.2006 16:18 (Hanna91 )

Mulle isiklikult meeldivad pikakarvalised bernad. Ma isegi ei tea miks, aga nad on võitnud minu südame. Ja üldse mulle meeldivad suured karvased koerad. Kevadel on meil plaanis võtta endalegi üks suur karvapall koju.

10.10.2006 17:00 (Muffy )

Minul kunagi pikakarvalist ei ole olnud.
Aga võin öelda, miks mulle meeldib lühikarvaline - mulle meeldib nende välimus (kõik mis koeras on, on ka silmaga näha), olen alati siledakarvalisi koeri eelistanud ehk on siin ka oma osa sellel, et ma natuke laisk inimene selles suhtes olen ja karvahoolduse kohalt üritan võimalikult lihtsalt "pääseda", eriti selliste sombuste sügisilmadega (kammimine, pesemine, kuivatamine), samuti on ehk pikakarvalisel hot-spot kergem tekkima (kuigi ei ole sellest pääsenud ka lühikarvalised aga tundub et neil nagu vähem, sest pakus karva alla ju see kergem tulema).
Teoreetiliselt võib ju ka öelda et ehk on lühikarvaline ka tervem, kui võtta et algupärane bernhardiin ju ikka lühikarvaline oli ( aga see on ainult teoreetiline oletus, sest siin on olulised ka väga paljud muud tegurid).
Samuti tundub nende iseloom ka üldiselt natuke teine olema, tunduvad natuke energilisemad ( aga eks see on paljus ka isendis kinni ja väga individuaalne, kuid see jälle minu arvamus üldises plaanis).
Aga eks ta ole ikka rohkem maitse asi - nagu teema algatajagi juba ütles.Aga mulle kohe meeldivad sellised sileda karvaga suured koerad ja kui sinna juurde on boonusena ka veel suurepärane iseloom ja sõbralikkus ning maailmatuma armas ilme, siis ma usun et lühikarvalisest bernhardiinist ei loobu ma kunagi ning tore oleks, kui neid kodus lausa mitu oleks ( hetkel olen selles suhtes õnnelik küll, sest kodus 9 väikest sellist sõpra, kes kasvavad linnulennul ja 1 suur).
Aga see ei tähenda, et pikakarvalised mulle ei meeldiks - lihtsalt lühike meeldib natuke rohkem :)

11.10.2006 16:39 (zimma )

Mulle ka lühikarvaline rohkem meeldib. Meeldis juba siis, kui hakkasime omale koera valima. Põhjus suuresti sama mis Muffil: sellel koeral on kohe näha milline keha tal on - midagi ei ole peidetud pika karva alla. Samamoodi meeldivad mulle ka taani (saksa) dogid. Suured, võimsad ja ütlemata ilusad.
Muidu karvahooldus on ka oluline - parem jalutan koeraga ja mängin kui kammin ja föönitan.
Minu jaoks jääbki ilmselt selleks päris bernhardiiniks ikka lühikarvaline :)

12.10.2006 10:06 (Riinarenate )

Tere! Minule meeldivad välimuselt rohkem pikakarvalised bernad aga järgmise võtaksin vist lühikarvalise...Laiskusest nimelt ja mõningal määral uudishimust. Tegelikult on berna lihtsalt väga ilus ja tore loom, olenemata sellest mis tüüpi karvaga on tegu.

12.10.2006 12:03 (Pirje )

Minule meeldivad rohkem pikakarvalised - ühikarvalisega kogemused puuduvad(kahju,kes maksab see tellib muusika , mehele meeldivad rohkem pikakarvalused ja saigi selline muretsetud).

12.10.2006 17:39 (spormeister )

Minule meeldivad nad mõlemad, kuid praegu on kodus pikakarvaline. Valikul sai otsustavaks SABA. Pikakarvalise saba on nii uhke. Aga mine edaspidi tea...

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Lühi- versus Pikakarvaline) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat