« Info ja teated »
» Suvine kokkutulek 2021
» Erinäitusele registreerimine
» Erinäituse kohtunik!
» Konto avatud ka LHV-s
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (2026)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Marko Ehrberg; Kristel Karavin; Ivika Kersman; Maarika Kukk; Kärt Kübarsepp; Piret Laanepere; Kristi Naulin; Andres Piirsalu; Janely Tauk;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Lähme Moskvasse!(4) Lähme Ameerikasse!
(1) EBTÜ suvine kokkutulek...(1) tere!
(2) Läheme Ameerikasse!(1) Loengud Tartus
(4) RE: Kreisilinnapäev pani...(93) Näituste autahvel
(8) Kutsikate näitus ja...(2) Näitused, muud üritused...
(11) Suur Koerapäev 2008 » kõik vanemad teemad
HARRASTUSED - Jalutusplatsid - täitsa mõnus.
Loetud: 4305 korda
31.10.2005 13:57 (zimma )

Käisin täna Hiiul, koos Pontuga, esimest korda Tallinna linna poolt rajatud koertejalutusplatsil. Ei tahtnud niisama tänavale jalutama minna - koerte pidev haukumine aedades ei ole just mõnus kuulata ja kuna tütar (6 kuune) ka kaasas oli siis metsa vahele ei tahtnud ka minna (selleks vaja pikemalt Tallinna linna piiridest välja sõita ju). Nii otsustasingi et proovin ära - parem ikka kui joosta oma aias. Ikkagi võõras koht ja eelkõige palju võõraid lõhnu.
Minule lähim jalutusplats asub Hiiul - sinna suundusingi. Koer autosse ja 8 minutiga kohal. Sinna jõudes oli üks koer juba suurtele koertele mõeldud platsil ees - nooruke Kesk-Aasia hurt oma peremehega. Jätsin koera autosse panin tüdruku kõhukotti ja läksin asja uurima. Hurda peremees kohe küsis, et kas ma ka koeraaeda ja mainis, et nemad juba lahkuvadki. Kurtis et on koeraga hädas - koer ei pissi õue vaid ainult tuppa ;) Kannatab koduni ja siis kohe tõstab toas jalga... Kommenteeris veel - et no mis jahikoer see on...
Mainin veel, et Hiiul on väga mugav auto parkida kenasti jooksuplatsi kõrvale ja vajadusel mahub sinna ilmselt rohkem autosid kui koeri platsidele korraga ;)
Natukese aja pärast vabanes ka meile sobilik jooksuplats. Lubasin siis Pontul lahkesti autost välja tulla ja läksin jooksuplatsile. Sulgesin värava ja lasin koera lahti. Hurdaomanik vaatas ja kommenteeris, et no küll see on suur koer ;) Ja oma koera ärgitas läbi avatud autoakna haukuma - paar klähvatust tuli aga rohkem ei midagi. Pontu vaatas korra küll aga kui sai aru, et ta on niikuinii aias kinni, siis hakkas omi asju ajama. Jooksis, püherdas, nuuskis ja märgistas ka muidugi... Ühe hunniku tegi ka mille ma kiirelt kilekotti keerasin ja prügikasti panin. Ainult üks asi jäi mulle arusaamatuks - kas ja sel juhul kust oleks saanud kilekoti kui mul neid endal poleks juhtumisi kaasas olnud. Kuigi platsi eeskirjad näevad ette, et koera tehtu tuleb koristada - pidin siiski jalge ette vaatama, et mitte liiga ruttu rikkaks saada. Aga õnneks enamuses oli siiski kõik puhas. Üks miinus ehk veel - ühe põõsa juures turritasid maa seest välja mingid jämedad traadid (nagu kaabel??) seal pidi Pontu peaaegu otsas püherdama - õnneks panin ma tähele ja sain viimasel hetkel teda kõrvale suunata. Ilmselt oleks muidu selja katki tõmmanud. Platsil oli koertele mõeldud poom ja kaks puuvaia ja üks suur kivi. Poom oli meie jaoks pealt liiga libe ja üldse ei meeldi sellised asjad Pontule. Puuvaidele me otstarvet ei leidnud - sinna oleks saanud koera rihmaga kinni jätta aga milleks? Tõmbenumbriks oli Suur kivi - seda sai kohe tükk aega nuusutatud ja siis sinna oma autogramm juurde lisatud.
Natuke harjutasime ka sõnakuulelikust - kõrval kõnniks eri tempo ja pööretega oli piisavalt ruumi ja loomulikult sai teha ka kõikki teisi ülesandeid. Pontu oli väga püüdlik ja tegi kõik tublisti ära mis nõuti. Võin vihjata, et mu taskust kuskilt tuli ka suitsupeekoni lõhnu...
Lõpuks tundsin,et esimeseks korraks aitab küll, võtsin koera jälle rihma otsa, avasin värava ja läksime autosse tagasi.
Kasutamata jäi meil ka platsil olnud kena puupink - ilmselt rohkem või vähem väsinud inimestele. Ehk järgmine kord siis istun ka kui liiga külm ja märg pole.
Igaljuhul soovitan kõigil ise järgi proovida - sobib vahelduseks hästi, kui pole tahtmist niisama jalutada, aga samas tahaks koeral võõras kohas natuke joosta lasta. Pealegi võib iga kord külasta erinevat koerte jooksuplatsi - Tallinnas on neid mitmeid.
Pontule meeldis.
Siin on kõikide Tallinna jalutusplatside ja ujutamiskohtade asukohad:
http://www.tallinn.ee/est/g1082s16888Saadan vastuse (HARRASTUSED - Jalutusplatsid - täitsa mõnus.) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat