« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - 1.5.a bernad müüa
Loetud: 3826 korda
03.05.2005 22:26 (Muffy )

Sattusin uudistama kuldse börsi lehte ja hakkas silma, et ära on müüa sümboolse tasu eest, emane ja isane berna 1,5 aastased mõlema. Mind pani mõtlema, et kui koer juba niikaua on pere juures elanud, et miks temast siis loobutakse, ise küll ei kujutaks ette, et oma Muffyst peaksid loobuma. Kahju, kui inimesed enne ei mõtle, kui koera võtvad.

RE: 1.5.a bernad müüa
04.05.2005 00:07 (Liia )

Ilmselt praegu nii lihtne saada tõukoer,et ei süvenetagi :( Mõned üksikud tõud on nii kallid,et nn.keskmise sissetulekuga inimene seda osta kohe ei jõua.Kui mured hakkavad koeraga pihta ,siis ei osata muud kui pakkuda maha müüa.
Esmalt peaks kasvatajaga rääkima,siis portaalidesse,kus koeraomanikud suhtlevad.Ma ei tea, sellises vanuses koera müümine.....Ise vist loodaks sellises olukorras parimal juhul koerale lihtsalt head kodu ja pererahvast.

16.05.2005 23:56 (mirjam )

Noh, mina olen nüüd selle kuldse börsi kuulutuse 1,5 aastase berna omanik. Ärge mõistke endist omanikku hukka, kutsikas osteti heade kavatsustega aga elu teeb korrektiive, ja endine omanik tutvus enne millissesse kodusse kuts läheb. Teda ei heidetud oma perest välja kui mittevajalikku. Olin mures kuidas kuts talub uut kodu (tellisin isegi Saksamaalt stressileevenduseks Catosali) aga bernapiiga on tore kuts ja üllatavalt kohanes ruttu nii uue koduga kui ka uute pereliikmetega (peale kassi - nüüd on pool maja kassi kasutada teine pool berna). Kuigi õpime veel teineteist tundma on näha, et koeral on olnud hea lastetuba. Eks edasine koera käitumine olene nüüd meist. Leian, et mul vedas ja loodan, et sama mõtleb ka bernapiiga.

17.05.2005 08:50 (Lotta )

Üks ütlemata tore uudis hommikuks,tahaksin Teile soovida kõike head edaspidiseks ja ehk kuuleme teist veel.

17.05.2005 15:57 (Muffy )

Tore, et kuts endale uue hea peremehe sai. Jõudu ,jaksu ja toredat koosolemist! Aga huvitav, mis sai teisest koerast, kes seal samuti pakkuda oli(mitte küll samast perest).

Antke nõu
27.05.2005 01:10 (mirjam )

Sain oma berna (1,5a.) mõni nädal tagasi. Tore koer ja kohanes uue koduga väga hästi. Aga on tekkinud paar probleemi. Esiteks, alates teisest päevast ei joo ta enam värsket kraanivett vaid vihmavee tünnist, . Praegu soojad ilmad ja seal hakkasid hõljuma koera süljeribad. Vahetasin vee ära (kraanivesi), hakkas jooma lillepeenrasse rajatud tiigist. Peale üleeilset paduvihma jälle tünnist. Tänu veetaimedele on vesi selge, aga see ila. Kas oleks abi basseinifiltrist?
Teiseks ei taha ta jääda üksi. Kogu aeg peab olema keegi meie pereliikmetest tal silmapiiril. Isegi kui hommikul asjale läheb, pean ootama ukse juures. Olen küll kodune, aga eks ärakäimisi ole minulgi. Kui keegi meist koera silmapiirilt kaob, hakkab kohe paaniliselt ringi tormama ja haukuma. Isegi naabriga ei taha koos olla kuigi esimesest päevast alates saavad nad hästi läbi ja iga päev käib nende vahel rõõmus tervitustseremoonia, aga seni kui keegi meist on ligiduses, muidu on sõprus läbi. Maksimaalne aeg mil me "kadunud" võime olla on umbes 5 min. Kuidas harjutada koera olema üksi kas majas või õues? Kes oskab anda nõu.

27.05.2005 09:23 (nublu )

Ma arvan, et see ei ole suur probleem, et koer joob vihmavett. Minu kahele koerale meeldib ka juua võimalusel vihmavett. Kui ta muidugi su basseini väljanägemise ära rikub, siis küll....
Kui koer ei taha üksi kodus olla, siis tuleks teda hakata järk järgult harjutama. Alguses käid silmapiirilt ära mõne minuti ja võimalusel hakkad seda aega koguaeg pikendama. Ära käimise ajaks anna talle mingi tegevus. Nt kui minu kutsikas jäi üksi koju, siis panin talle palli sisse krõbinaid ja siis ta tegeles sealt nende krõbinate kätte saamisega, ega pannudki tähele, et ma ära käisin. Samuti viskasin vahest maisuseid mööda põrandat laiali, et tal oleks tegevust sellel ajal kui mina ära olin.
Võib olla aitab ka, kui tegeled temaga enne ära minukut hästi aktiivselt ja siis ta on väsinud ja jääd magama.
Aga jah, eks pead tasapisi harjutama, et kuts aru saaks, et see pole jääv nähtus, et kodust ära lähed.
Ja mulle soovitati veel sellist asja, et kui tagasi tuled koju, siis teed sellise näo, et polegi ära käinud. St ei hakka teda ülevoolavalt kallistama, siis koer saab aru, et see pole mingi eriline asi, et sa ära käid, vaid loomulik.

Jõudu ja kannatust!

27.05.2005 09:34 (nublu )

Aga mul tuli kutsa koju jäämisega üks naljakas lugu ka meelde:))))
Nimelt, kui olin oma kutsi koju toonud, siis samal päeval oli vaja minna valimistele. Mõtlesin, et noh, mis see on siis, jätan ta 15 minutiks esikusse, annan maiustuse kätte ja küll ta hakkama saab. Tagasi tulles hakkas juba tekkima paanika, kuna kutsi esikus ei paistnud. Siis avastasime, et ta oli roninu meie esiku riidekappi ukse vahelt sisse, nii et uksel oli nii väike pragu, et me ie pannud tähelegi ja istus kõige ülemisel jalanõude riiulil kapi kõige tagumises nurgas ja ootas ilusti meid......

27.05.2005 09:56 (Lotta )

Otsi palun oma koerale tegevust, õpeta mängime,anna talle õue selliseid asju,mida ta tohib närida,tassida ja valvata.
Kui nüüd mõni koerale "kondi vastane" minu jutu ümber lükkab,siis ...
mina toon omadele turult suuri, TERVEID looma sääreluid.
Nendega mässavad nad tundide viisi, kuni paar päeva pärast ainult valged torud järel.
Vahel kui kondid vahetusse lähevad,siis läheb ikka naginaks ka, vanem teab väga täpselt milline tema,nooremal aga ükstapuha,peaasi,et oleks mida nakitseda.

Katsu hästi meeleolukalt koerale näidata,mis sulle meeldib ja mis mitte.
Kiida teda iga lisandunud minuti eest ja näita välja, kui hea meel sul on,kui tema tubli tüdruk oli.
Basseini lugu pani mõtlema,sest me pole veel vett sisse lasknud.Siiani pole vanad basseinist endile jooginõud teinud,noorest ei tea arvata.
Haukumise ehmatamiseks on mul üks plekist kommikarp,kus sees mündid.Seda siis ankanst kolistades tulevad nad akna alla,siis annan mingit maiust,kui ilusti istuvad ja tasa on.
Nii toimin mina,aga siin foorumis koolitajad Liia ja Siiri, ehk oskavad midagi enamat soovitada.

28.05.2005 03:04 (mirjam )

Mehed on toredad - peaasi, et naine ja koer rahul oleks - tõigi basseini filtri. Õhtul panin tööle, 20 min. ja puhas. Mul pole sellest midagi, et koerad vihmavett joovad, aga berna ju ilastab tõesti nagu kaamel, kahe päevaga vesi tünnis hukas. See oleks tekitanud ju mustmiljon bakterit. Pole ju lõbus elu kui sellisel suurel koeral kõht lahti läheb.
Teine probleem on veel päevakorral. Jätsin koera töötuppa magama ja läksin teise majapoolde, et kas tuleb kohe järele, jõudsin vahepeal kogu pesu ära triikida ja kappidesse laduda. Ta magas edasi. Hiilisin siis hästi tasa õue. Tükk aega oli majas vaikus, siis hakati välisust kaapima. Tuppa tulles oli pilt üpris muljetavaldav - kogu äsjatriigitud pesu oli välisukse juures hunnikus ja uks ise küünejälgi täis. Nii et, nädalavahetus on tööd täis.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - 1.5.a bernad müüa) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat