« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Varjatud anded: isehakanud politseikoer
Loetud: 3378 korda
09.01.2005 04:11 (adroom )

Oli jaanuarikuu 3. päev. Olin just parasjagu koju kõndimas. Väljas ei olnud enam valge, aga ka mitte pime. Päris kodu juures tuli mulle kallale üks poiss. Tegelikult oli neid seal kümmekond, kuid teiste ees esineda oli vaja ainult ühel. Ta oli minust lühem ja tänu sellele sain temast kerge vaevaga lahti, jooksin koju. Olin äraehmatanud ja parasjagu vihane, seetõttu võtsin julgestuseks Kundalinda kaasa ja läksin tagasi. Nüüd oli sellel poisil küll hirm nahas ja ta hakkas koos paari seltsilisega ära jooksma. Äkitselt kuulsin, kuidas keegi poistest hõikas, et võetagu kusklit kelk. Oli selge, et seda tahatakse varastada. See asi lõppes kambale kurvalt.
Ei tea ise ka, miks niimoodi riskisin, kuid pöörasin kannapealt ümber ja nähes, et poisid pööravad ühest tänavast vasakule otsustasin neid jälitada. Saimegi kokku, poistel oli kelk käes. Mind koeraga nähes panid nad jooksu, poiss kelguga jooksis ühte aeda. Kui Kundalindaga lähemale jõudsin, põgenes poiss üle aia. Mina ei jõudnud enam talle järele ja lasin Kunda lahti. Ütlesin talle järele vaid: „Ära lase minema!“. Kunda sööstis poisile järele, lendas üle aia (mis mind väga imestas, sest tavaliselt ta ei hüppa eriti kõrgele) ja sundis poissi peatuma. Ta hüppas talle kergelt varukasse, lasi kohe lahti, talle midagi halba tegemata. Siis istus ta poisi kõrvale ja sundis ta paigale. Piisas koera pilgust, et poisile öelda: „Ära liigu!“. Jõudsin sündmuskohale ja ennäe imet, Kundalinda pistis jälle jooksu. Mul tekkis hirm, et mis nüüd, kuhu minek? Hoidsin esimest poissi kinni ja järgnesin Kundale. Kui Kundat nägin, istus ta järgmise poisi kõrval... Niimoodi püüdis ta kinni, täpselt ei mäleta, vist 7 poissi. Kutsusin politsei.
Kogemata olin öelnud politseile vale tänava. Nüüd olin uue probleemi ees: kuidas poisid õigesse kohta saada, ilma et nad laiali jookseks. Siis tuli teien üllatus Kunda poolt. Võtsin ühest poisist kinni ja ütlesin, et liigume. Kundalinda töötas jälle hakates poiste ümber tiire tegema. Nii hoidis ta kampa koos. Jõudsime õnnelikult umbes 300 m kaugusel asuva politseini. Poisid viidi jaoskonda, süüdistatuna kallaletungis, varguses ja mitte ainult – kamp 13-aastasi olid tugevalt joobes!
Politsei ei saanud tegelikult üldse aru, mis täpselt toimus ja sellepärast tahaksingi Kundalindale avalikult tänu öelda. Ilma temata poleks olnud võimalik poisse püüda. Kes teab, äkki oleks varsti kallale mindud juba uuele ohvrile. Samas hämmastas mind Kunda käitumine. Kust ta teadis, mida teha? Kuidas ta leidis üles kõik 7 poissi? Mina ei andnud talle ühtegi käsklust, ei jõudnudki seda teha, aga ta hoidis kampa koos. Töötas nagu väljaõppinud politseikoer. Poisid viskasid tema poole mingeid paukpomme, aga Kunda oli rahu ise. Tol hetkel, kui ma Kundalinda lahti lasin, tuli mul teda usaldada, et ta neile kallale ei läheks. See tasus ennast ära.
Meie bernades on peidus varjatud anded. Need võivad välja lüüa just siis, kui me seda kõige vähem ootame. Mulle meenub veel üks lugu. Kunagi, 3 aastat tagasi otsis Kunda meie maakohas üles naabrite kadumaläinud mullikad. Ta oli siis veel päris noor, aga võttis jälje ja töötas nagu karjakoer, piiras loomad võsas ümber ja ajas seejärel nad rahulikult välja.
Ma loodan, et need lood panevad igaüht mõtlema. Me tunneme oma koeri läbi ja lõhki, kuid nad on saladusi täis ja suudavad meid üllatada. Mina ütlen omalt poolt veel suurimad tänud Kundalindale, oma parimale sõbrale!

RE: Varjatud anded: isehakanud politseikoer
09.01.2005 21:24 (nublu )

Väga tublid! Eks see nõudis sinult kiiret otsustamist ja suurt julgust.
Ka mina olen oma vanema bernaga lambaid ajanud, mis tuli samuti päris hästi välja, kuid teisiti sinu olukorrasttegi meili palju nalja:)
Tõenäoliselt saavad koerad siiski peremehest ilusti aru ka ilma sõnadeta, piisab kehekeelest ja üldisest olekust. Siiski peab koer peremeest täielikult usaldama, et selliseid tavaliselt siiski bernale mitteomaseid julgustükke teha. Ju ta sai aru, et piisab ka sellest et ta suur on ja hirmutas poisikesi juba oma koguga:)

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Varjatud anded: isehakanud politseikoer) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat