« Info ja teated »
» SÜGISNÄITUS 28.09.2019 ROOSNA-ALLIKU...
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» suvine kokkutulek info
» Ajakava,lühi-ja pikakarvaliste ...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (237)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Silja Juutilainen; Martin Kangur; Nils Pure; Anneli Sarapuu; Anu Somelar;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - kas 2 aastast koera tasub veel koolitada?
Loetud: 3611 korda
18.10.2004 16:34 (unimyts )

Tere
Sooviksin teada kas 2 aastatst koera on veel mõttekas koolitada (koolis on ta ikka nati käinud ka aga asi jäi pooleli)?

ja kas koeraga võib koolis käia ka inimene kellega koer koos ei ela?

RE: kas 2 aastast koera tasub veel koolitada?
18.10.2004 17:03 (zimma )

Kindlasti tasub - koer õpib siiski kogu elu, just kirjutati sellest ka mingis ajalehes...

Kas tasub käia inimesel kes koeraga koos ei ela - see sõtub mida koera koolitamiskega saavutada tahetakse, samuti konkreetsest koerast - kas ta allub siiski rohkem ühele inimesele või kuulab kogu pere käske enamvähem võrdselt...

Minu näide on selline, et elan nö oma koera kõrval majas enamvähem aga koolis käisin mina temaga sest mina ka tegelen temaga, st et jalutan, käin näitustel, võtan reisidele kaasa jne. Koer kuulab eelkõige mind - see on fakt. Teisi kuulab vastavalt käsule ja ka hetke olukorrale.

Ilmselt on soovitav siiski, et koer hakkab koolis käima koos inimesega kes ka kodus ja jalutuskäikudel teda nö kamandab.

Igaljuhul edu koolitee jätkamisel :)

18.10.2004 23:57 (yussy )

Tere.
Lugesin seda kirja kus kirjutatakse koeraga koolis käimisest aga loomulikult vöib minna 2.a bernaga kooli.Koolis peab käima inimene kes selle koeraga tegeleb.Muidu ei ole koolist kasu.

19.10.2004 12:58 (SIIRI )

Koer õpib kogu elu ning temaga võib alati ka kooli minna. See võib muidugi osutuda keerukaks , kui su koer ei ole see aeg üldse teiste koertega kokku puutunud. Ta ei suuda lihtsalt keskenduda sinule ning vahib suu ammuli teisi koeri. Kindlasti ei tohi aga seda nüüd kartma hakata ning mõtet pooleli jätta, alati tasub järele proovida, kuis õnnestub. Edu teile!
Ka võib anda oma koera teisele inimesele koolitada, kes õpetab käsklused selgeks. Aga sel juhul jääb sinul kui koera omanikul oma koeraga kontakt ja ka rõõm oma koeraga koos olla saamata.

12.11.2004 12:51 (unimyts )

Kahjuks ei ole see minu koer (sugulase koer on aga neil ei ole aega temaga tegeleda)
no tegelik mure on selles et ta on alati nii ülemeelik kui keegi külla tuleb, seega tuleb ta peaaegu alati kuhugi ruumi sulgeda või noh kuidagi püüda temast mööda saada ja nii ei ole mitte ainult külalistega tegelikult....
nii et põhimõtteliselt soov oleks et ta oleks kuulekam aga ma kardangi, et kui mina hakkaksin temaga koolis käima siis kas ta ome peremeest üldse kuulakski sel juhul?

12.11.2004 23:45 (Liia )

Ikkagi on see parem,kui yldse mitte koera koolitada.Ja ehk midagi kasulikku saab peremeeski :))

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - kas 2 aastast koera tasub veel koolitada?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat