« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - paarilise valimine
Loetud: 4352 korda
14.10.2004 20:10 (zimma )

Nii. Alustuseks ütlen kohe, et pole plaanis oma kutsi kindlasti mitte enne täiskasvanuks saamist (minu jaoks on see vähemalt 2,5 kuni 3a) paaritada ja hilisema otsustab koera esinemine näitustel ning eelkõige düsplaasia uuring. Ehk see ka, kas keegi tuleb küsima, sest ise isast ei paku. Vähemalt mina ei paku.

Lihtsalt huvitab, mida keegi on vaadanud otsides oma koerale isast või siis vastupidi kui mõni emase omanik on tulnud küsima Teie isast paarituseks.

Ise olen mõelnud, et peale tõuühingu aretusmäärustikus toodud nõuetele peaks paariline parandama minu koera vigu. Et kõrgus ja nurgad tuleksid ilusad ja võimalikult õiged (nt et kaks liiga madalat või liiga keskmist kokku ei saaks), et sabad ja kõrvad oleksid õiges mõõdus jne. Väga tähtsaks pean hambumust ja luustiku üldse. Samuti iseloomu. Ja siis võiks koer olla veel hoopis teise sugupuuga... Ei tea kas liiga palju nõudmisi ja see teeks aretajate töö võimatuks või mis?

Minul endal ei ole vahet kas koer saab kunagi nö isaks või ei aga lihtsalt tundus huvitav teema :) Ehk ka teistele.

RE: paarilise valimine
14.10.2004 23:34 (Liia )

Teades enda koera vigu vaatan mina kõigepealt,kas isane saaks parandada neid ja muidugi iseloom.Kindlasti ei tohi olla pime kurjus.
Kõige kehvem variant on minu meelest see,et kähku vaja isane leida.Muidugi on ka soovitav võõras veri,sest palju neid paaritus isaseid ikka Eestis on ja liinid võivad päris ruttu täis saada.

15.10.2004 12:23 (anne )

Enda koer on küll paberitega, aga ta on mulle lihtsalt sõber. See tähendab, et näitustel käinud ei ole. Kas oma lemmikule sõbra leidmisel tuleb probleeme, või on ka neid ilusaid poisse, kes on nõus paberiteta lapsi eostama? Medeia saab kevadel neljaseks ja tahame lapsi saada, ühte ka kindlasti endale jätta.

17.10.2004 21:37 (Liia )

Kas siis näitusele minek on probleemne,et sellepärast paberiteta koeri teha?

17.10.2004 22:49 (nublu )

Mul on kodus nii paberitega kui paberiteta berna. Esimene (paberiteta) sai võietud ka mõttega (nagu väga paljud algajad koeraomanikud), et noh, ma ei lähe ju kunagi näitusele ja ta on ju mulle ainult sõber. Praegu aga on mul hirmsasti kahju, et tal tõutunnistust ei ole ja ta ei saa sammuda teiste sama tõu esindajatega mööda näituse ringe. Ja veel rohkem on mul kahju sellest, et kuna just tema tundub mulle ilusam, parema iseloomuga ja ka ausaltöelda kallim (esimene on ikka ju kõige kallim), siis on mul südamest kahju, et ei saa tal lasta kunagi kutsikaid muretseda:(((( Sisusliselt ju saax, aga noh, tõesti ei taha teistele sama saatust mis mulle ning ka rahaliselt ma arvan et jää paberiteta kutsikatega isegi mitte nulli.
Kuna paberite hind on tõesti vaid 150.-, siis las need paberid vedelevad lauasahtlis, sest kunagi sa ei või teada, kas kunagi tärkab sinus näitusepisik või leiad sa oma kutsule väärika paarilise ja tahad et sinu koera järglased viiksid edasi bernhardiinitõugu...
Samuti on ju tõutunnistus see garantii, et koera vanemad on hea tervisega, neil on tehtud tervise-uuringud ning nad on bernhardiinid. Minul läks jah õnneks, sain tõesti oma koju kahe väga ilusa tõutunnistustega bernhardiinide järglase, aga on kindlasti palju neid, kes müüvad mõne tõu esindajaid ja tegelikult on nende tõukoer teinud pojad naabrikrantsiga ning kutsikad müüakse maha puhtatõuliste koerte pähe...

17.10.2004 22:54 (nublu )

Lisaksin veel, et oma koerale valiksin paarilise eelkõige välimuse järgi. Kindlasti tuleb ka vaadata ,et tervise-uuringu tulemused on head, aga eelkõige vaatan mina koera välimust ning ka käitumist - iseloomu. Võib olla pole see aretuslikel eesmärkidel just kõige õigem, aga mulle lihtsalt meeldivad ühte tüüpi bernad ning enda jaoks loen tähtsaks just seda, et koer oleks mulle sümpaatne.

19.10.2004 12:42 (yussy )

Tere.
Olen zimmaga yhte meelt ,et kui isast pakkuda paarituseks peab olema tehtud dysplaasia ja näituse hinne.Mulle on väga tähtis milline on iseloom,kuna berna peab olema hea iseloomuga.Ja seda,et peab kaaluma mis sellest paaritusest tuleb kasu ja mida ei.Ja see on väga hea ,et meil on selline aretusseadus saame oma bernad tervex ja heaks.

05.11.2004 08:49 (anne )

Ja kus seda dysplaasiat teha annab? Kas seda saab teha loomakliinikus, või on selle jaoks loodud mingi eraldi institutsioon?

05.11.2004 17:15 (SIIRI )

Soovitan sul erinevad loomakliinikud läbi helistada ning küsida nende hinnapakkumist. Mina tegin nii ja hoidsin sellega mõned sajad kroonid kokku. Vastust küll kohe sama päev ei saanud, kuid vahet polnud, tulemus ju ikka üks.

13.11.2004 00:02 (anne )

Kui düsplaasia tehtud, kas siis on vaja veel näitusele ka minna? Ei ole esineja inimene, mis saab? Kas on selliseid inimesi, kes läheks võõra koeraga ringi???!!!

13.11.2004 01:07 (Pia )

Üheks eelduseks, et pesakond saaks tõupaberid, on:

6. Näituse tulemused:
isasel 1 (suurepärane)
emasel 2 (väga hea)
Hinne peab olema saadud vähemalt 15 kuu vanuselt.
6.1. Isase koera näitusetulemus ei tohi paaritusmomendil olla vanem kui 1 aasta. Hinne peab olema saadud kas eri- või rahvusvahelisel näitusel.

Loe ka EBTÜ aretusmäärustikku. Seal midagi hullu ja keerulist ei ole.
Emane ei pea rohkem ennast näitama, kui korra. Juhul muidugi, kui hinne kohtunikult on "väga hea" või "suurepärane".

Ja kindlasti on võimalik leida inimene (händler), kes koera näitab, kui ise ei söanda seda teha. Sellisel juhul tuleb see inimene leida, temaga kokku leppida, millal ja kus ta võiks koeraga tutvuda.

15.11.2004 12:35 (SIIRI )

Mina olen näidanud võõraid koeri ning kui kellelgil on huvi, saab alati kokku leppida. Igaljuhul on vajalik eelnev kokkusaamine ning ka koera koolitus koos näitajaga.

23.03.2005 14:42 (aide14 )

Meil on ka esimest korda paberitega bernhardiin. Ka endal on kahju, et koera koolitamas ei käinud ja ka seda ei teadnud , et koeraga näitusel käimine nii tähtis on. Muidugi bernhardiin on nii hästi õppiv koer, et väiksemad asjad saab talle kodus selgeks õpetada.

23.03.2005 17:05 (aide14 )

Nagu ma õigesti aru saan, esimest korda peab olema näitusel käinud vähemalt 15 kuuselt. Kes huvi tunneb ilma tõuta kutsikate vastu. Meil on kodus väga ilus isane paberitega bernhardiin, kes kahjuks ei ole käinud näitustel. Kes soovib ühendust, võib meilida aadressil anu@hot.ee.

23.03.2005 17:48 (Liia )

Kas huvi tunneb paberiteta kutsikate vastu või?

23.03.2005 20:55 (Made )

"aide 14"-le
Aga miks Te ei võiks oma koeraga näitusele tulla? Nüüd- ilmade soojenedes- hakkavad näitused jälle välistingimustes toimuma. Seega on ringid ja üldse olud suuremad ja lahedamad.
Kutsungi kõiki, eriti isaste bernade omanikke, tihemini näitustel käima! Ärge hoidke oma kena bernhardiini ainult koduõues!

24.03.2005 15:18 (nublu )

aida 14-le

ei PEA esimest korda näitusel olema käinud vahemalt 15. kuuselt. Võib ju ka hiljem, peaasi, et enne paaritust on õige näitusehinne käes. Ja ei pea ju mööda maailma sõitma ja iga nädalavahetus näitustel käima, kuid see 1x näitusel ära käia, et saada paberitega kutsikad, ei tohiks küll kellelgi tükki küljest ära võtta....ning põhjuseks saada, et kutsikatel pabereid pole.

24.03.2005 15:54 (aide14 )

Tähendab, ongi valesti kirjutatud. Kutsikaid ei ole. Ma sain aru, et keegi tundis huvi isase koera vastu, kes ei ole näitusel käinud.
Meie koer ei ole ka koolitust saanud. Ei tea, kuidas ta näitusel käitub. Eriti palju ei ole ka teiste koerte ja inimestega suhelnud. Vanust on ka .
Ikkagi tahaks teada,missugusele näitusele võiks minna ja millal need toimuvad?

24.03.2005 16:06 (nublu )

Bernadele sobivad näitused leiad siit samalt lehelt lingi "näitused" alt.

Millisele näitusele minna? Eks selles valikus mängub veidi rolli näituse toimumise koht, hind (mida varem registreerid, seda soodsam) ning ka kohtunik. Algajal näitusel käijal vist suurt vahet pole millisele esimesena minna. Ise soovitan välinäituseid, seal on rohkem ruumi ja vähem närvilisust. Ning alustuseks võid proovida mingi pisema näitusega (nt kui on ainult teatud rühmade koerad).

28.03.2005 17:31 (aide14 )

Aitäh, nõuannete eest. Eks me kogu selle asjaga hiljaks oleme jäänud, aga proovida võib.

28.03.2005 21:23 (nublu )

kunagi pole hilja:)
parim näide on minu kutsa ema, kes läks esimesele näitusele alles 4ja aastaselt ja tal läks seal ülihästi;) polnud ta enne üheski koolis käind ega midagi erilist selle jaoks teinud.

29.03.2005 17:45 (aide14 )

Mis kujutab bernade erinäitus 20.08.2005 . Kas see oleks parim? Mis näitus on 15.10.2005 Rakveres? Kas see toimub väljas või sees?

29.03.2005 22:58 (Made )

Käesoleva aasta viimane välisnäitus toimub 10.septembril Harjumaal. Oktoobrikuine Rakvere näitus on kahjuks ruumides.
Juba teist aastat korraldab tõuühing bernhardiinide erinäitust. Just suvel. See võimaldab meil olla õues, kus ruumi on nii suurele kui ka väikesele. Koht on kaunis, hubane ja privaatne.
Kui näitus on lõppenud ei lähe me aga sugugi ära oma kodudesse vaid seejärel algab EBTÜ suvine kokkutulek.
Kõigest täpsemalt edaspidi.
Kindel on see, et bernade erinäitus on bernadele ja nende omanikele parim näitus!

31.03.2005 15:06 (bossu10 )

Meil ka kodus 2a isane ilus tõupuhas paberitega berna. Võtame koguaeg hoogu, et läheks teeks ka käe valgeks näitusel, aga alati kas on näitus kaugel või koeral tulnud hot-pot:(. Samas on koerte polikliinikus õeldud, et väga ilus karv ja üldse ilus teine. Samas on just ka see mure, et kuidas ta näitusel üleval peab! Aga kunagi tahaks Bossele järeltulijat küll!

04.04.2005 09:45 (Eimi )

Kas hot-pot on ainult kutsikatel või ka vanematel koertel?

06.04.2005 00:02 (Made )

See jutt läheb küll pealkirja teemast välja, kuid...
Hot-spot võib olla nii kutsikatel kui ka vanematel koertel. Vanus ei ole selle haiguse puhul määrav.
Vaata foorumist ka "Probleemid", alateema " Kuuma laigud" ja
" Tervis ja hooldamine", alateema " Hot-spot".

06.04.2005 08:54 (Eimi )

Tänan Made, sain palju targemaks.

18.04.2005 20:49 (LiinaKe )

kas ilma näitusteta ei saa paberitrega kutsikaid?
meie koeral on paberid küll .. aga kas ta peab enne kusagil näitustel käima kui paarilise otsib jne..??

18.04.2005 21:46 (nublu )

koeral peab olema jah näitusehinne käes enne paaritust, samuti düsplaasia-uuring tehtud. Täpsemalt saad sellest lugeda siit samast lehelt "aretusmäärustiku" alt või siin sama teema all on ka Pia sellest kirjutanud.

19.04.2005 09:10 (LiinaKe )

aa okey.. ma siis uurin.. veel tahtsin teada et millal peaks esimene jooksuaeg olema??
siiamaani pole meie koeral seda polnud..

19.04.2005 12:02 (nublu )

Ka jooksuaja kohta peaks siin foorumist juttu olema olnud.
Aga see aeg võib olla väga erinev - minu ühel koeral oli 1. aastaselt ja teisel umbes 10. kuuselt. Samas olen kuulnud ka, et mõnel on esimene jooksuaeg alles 1,5 aastaselt.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - paarilise valimine) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat