« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Koonurihm
Loetud: 4320 korda
19.08.2004 09:43 (Vaido )

Tere,
Muretsesin oma bernale samuti koonurihma, kuna viimasel ajal jalutuskäikudel
on läinud asi jõukatsumiseks.
Olen kaks korda jalutanud nüüd sellega. Natukene on abi olnud.
Kas keegi oskab öelda, millise aja jooksul saab koerale selgeks, et tirimisest kasu ei ole ja võib uuesti üle minna teisele rihmal.

Praegu ta ikka yritab sikutada ja viskab pikali ja lohistab nina vastu maad , lootuses et äkki tuleb see tal seal koonu pealt ära.
Rihm ise on see Halti tyypi.

RE: Koonurihm
19.08.2004 09:54 (nublu )

Siima oskab äkki paremini sellest rääkida, aga olen aru saanud, selle rihmaga tuleb koera ka veidi õpetada, et sellest aru saada.

Koonurihm/mõned katsetused
24.08.2004 14:43 (Vaido )

Olen nyyd siin asja katsetanud.
Põhimõtteliselt toimib. Jalutades võtab ta nagunii jalutusrihma kuskil 10 cm kauguselt kinitusest hammaste vahele, kuna talle meeldib nii jalutada ja ei kisu eriti.
Aga kui saame mõne teise koeraga kokku, või ta tahab minna kuskile teise inimese poole, siis võib juhtuda, et ta kisub seda koonurihma kyll kokku ja see alumine pael tuleb alalõua alt ära ja läheb suhu, hoides ainult ylemisest lõuas kinni, ja siis võib see ära ka tulla, olenemata et ilusti on pingutatud õigesse suurusesse.

Kas keegi on proovinud ka ogadega kaelarihma?

Ja milles siis seisneks see koolitus, mida tuleks teha et koonurihmaga jalutada,
äkki keegi teadja kommenteeriks.

Tänud ette.

24.08.2004 15:52 (sigrid )

Kui vana su koer on muidu, Vaido?
Meil koer 1a ja samuti aeg-ajalt võtab lihtsalt jalutamas käies rihmast kinni ja sikutab seda. Ja seda just siis, kui mina temaga jalutamas käin. Meil vist praegu see aeg, kus on nö. peremehe proovile panek ja et kes peale jääb jne. Sest kui mu elukaaslane jalutab koeraga, on kõik superhästi ja ei mingit sikutamist.

24.08.2004 21:28 (Liia )

Ise pole kunagi koonurihma proovinud kasutada koeral,aga tagasisidet olen kyll positiivset kuulnud.Kõikide rihmadega ,kaasa arvatud "ogad" on see miinus,et koera tuleb ikka koolitada enda käe järgi,s.t.,et koer teab elementaarseid käsklusi."Ogad" on isasele paksu kaelanahaga koerale väike takistus.Selle eesmärk on rohkem rihma tõmme järsemaks saada ja see pole taltsutus vahend ,vaid pigem mingite elementide lihvimiseks,näiteks kiiremaks istumiseks.
Et koer ei sikutaks jalutus käigul ja ei jalutaks sind,on kirjutatud "Tõututvustus" alapealkiri "Koolitus" all.Loe seda ja kui abi ei saa,siis räägime edasi.

26.08.2004 15:32 (Vaido )

Vastuseks Sigridile,

minu koer on 7 kuune. Juba väikesest peast meeldis tal jalutusrihma suus hoida ja vahest ka sikutada.
Eks ta teeb seda vahel ka mängimise pärast , et oleks lõbusam jalutada:)))).
Ja hästi aitab see, kui ta sikutama hakkab jääd seisma või tõmbad natukene vastassuunas, siis lõpetab kohe selle sikutamise ära.

26.08.2004 17:47 (sigrid )

meil polegi probleem mitte just selles sikutamises, vaid pigem selles, et ta võtab selle rihma aeg-ajalt suhu ja siis hakkab seda sikutama nagu mängiks sellega. ja siis aeg-ajalt kujunebki kõrvalt vaatajale selline pilt, et mitte mina ei jaluta koeraga, vaid koer minuga:-)))

23.10.2004 18:36 (laura )

ogad ja koonurihmad ja kõik muu on kasutu, kui te koera ei õpeta.ostke poov rihm ja kysige koera treeneri käest, kuidas seda kasutada.kindlasti käige koolis koeraga ja ärge laske tal endale pähe astuda.sikutada nii suur koer nagu berna mitte mingil juhul ei tohi!!! oman ise suurt isast bernhardiini.nii kui ma ta sain, õpetasin talle kõrvalkäimist ja ei luba tal sikutada...nyyd ei ole sikutamisega yldse probleeme.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Koonurihm) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat