« Info ja teated »
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» suvine kokkutulek info
» Ajakava,lühi-ja pikakarvaliste ...
» Lühi-ja pikakarvaliste bernhardiinide...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (120)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Helen Kapp; Anti Korpe; Johanna Laak; Hanniki Roovet; Kylli Tehvand;
Koerad: Axberna Kundalinda(lk/E/19a.); Berta(pk/E/13a.); Est Kalvana Serenesky(pk/E/11a.); Est Kalvana Steffi Queen(pk/E/11a.); Filip(pk/I/13a.); It`s Sverana Helena(pk/E/20a.); Lumepärl Handiena(pk/I/8a.); Normandia Iz Angel Grada(pk/E/4a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - 100 küsimust bernhardiinist
Loetud: 3808 korda
01.07.2004 19:45 (rotipoeg )

Unistus kunagi see elukas ikkagi saada omale aga:
1. meil on 3 kassi?
2. meil on kitsed...ega ta neid murdma ei lähe (ise arvan vist mitte)?
3. meil on üks taksipoiss, kes vanaema kõrval aias olevast bernhardiinist pidi krambid saama...no tahtis teine kutsu vist mängida...ma tean, et see kuts pole mitte kuri;) kuidas bernad saavad läbi taksidega kui need seal enne ees olemas ja kui isane taks ja siis isane berna? (või muu pisike koer)
4. tahaks teda ikka rohkem õuekoerana ja eelistaks, et ta ikka natuke valvaks kodu ka (no see võimas hääl ja suur kogu peletavad vist juba iseenesest) on see mõeldav?
5.siis tahaks ettekujutust mida see koer sööb ja palju sööb (meil tekkis sellest äge vaidlus) ?
6.keegi võiks hinnast ka rääkida? näitustel käima ei hakka, eelistaks nagu seltsiks teda.
7.kas eelistada pikakarvalist (meeldiks rohkem) või lühikarvalist?
8. kas bernaga võib ette võtta ka pikemaid jalutuskäike? taksi võtan sülle aga seda kogu ei saa vist hästi süles kanda;)
9. kas nad ongi sellised laisad ja muhedad? jäänud selline mulje, et enamuse ajast lebotaks kusagil.
10. siin ma ei küsi midagi, vaid võiks kirjutada millega veel arvestada ja mida teadmiseks võtta...kõik ei tule kohe meelde.
Plaanis uus koer võtta umbes 4 aasta pärast..mitte enne ja tahaks asja enda jaoks korralikult läbi mõelda. Hetkel on meil üks 8 aastane segavereline (oli siin enne mind) ja totaalselt nahka keeratud, tige, murrab kõike mis liigub ja elu temaga on paras põrgu vahel...
püüdsin teda siin paar aastat tagasi õpetada aga tulemus on 0...liiga vanake vist selleks, kui terve elu lastud teha mis tahab ja ringi hulkuda saanud vabalt. Nüüd üritab juba me oma loomi murda, samas endalegi hambaid näidanud. Taksile sai pisikesena kõik küülikud ja muud elukad ettenäidatud ja nüüd teda need ei huvita ja jahti ta neile ei pea...käib ainult jälgimas.
koertekooli siin samuti meil pole ja seepärast võiksite soovitada mida koer veel peaks oskama. taks oskab istuda, kõrval käia, juurde tuleb...no üldiselt olen rahul temaga...üks eelis, et ta ei võta võõraste käest midagi ja sellist toidu maast korjamist ka pole, tegelikult on selle õpetamine üsna lihtne .

RE: 100 küsimust bernhardiinist
01.07.2004 22:48 (koer )

Oleme kaks bernapreilit ja tahaksime Sulle rääkida oma (igapäeva)elust.
Kassid meile iseenesest meeldivad, jagame oma kassiga vahete-vahel isegi toidupoolist. Ja talvel külmaga käib ta meil isegi kuudis, kuid naabrikõutsiga on meil oma "diil".Mõnikord me lihtsalt ei saa sellest aru, kuidas saab üks väike olevus võib nii ülbe olla !? Kui tal oma õue peal igav hakkab, siis käib ta meie õue peal õunapuu otsas lindudele pandud pekki noolimas. Vot siis teeme talle tuule alla ! Natuke saame pahandada ka, sest asi lõppeb öösel sellega, et peremees peab naabrikõutsi puuotsast ise alla tooma.
Kuna oleme loomupoolest rahumeelsed ja veidi uimased, siis üks taksipoiss teeks meid vääääga erksaks. Söömine ja põõnamine on meie lemmiktegevused, aga jalutuskäigud meile meeldivad. 3-4 kilometrit on meie jaoks paras maa, rohkem küll ei jõua ega viitsi kah !
Kuna oleme suured, siis tahame kaa palju-palju süüa. Sööme hea meelega krõbuskeid, aga kõige enam meeldib meile kodutoit. Ja ükskord läks mul õnneks! Pääsesin naabriaeda vorstivargile, ja pistsin nahka kilo sardelle kilekotiga!!! Perenaine miskipärast muretses paar päeva minu pärast, ei tea küll miks?
Aga.. aga.. praegu on kitsas käes, perenaine on meid, vaesekesi, dieedile pannud enne lähenevat rannahooaega. Tal muidugi õigus, me tegelikult tundsime ise kaa, et oleme juba päääääris prisked tüdrukud.
Meie koduaeda keegi eriti sisse ei kipu, nad nimelt kardavad meie suurt kogu ja hirmuäratavat häält. Aga külalised meile meeldivad. Kui nad pole endile eriti peeneid riideid selga pannud, siis saab nendega isegi natuke mürada. Ahjaa, meil käib siin paar korda nädalas külas üks pisike inimene, nii umbes meiekõrgune. Käitume temaga küll väga ettevaatlikult, aga meile tunduvad tema jalad kuidagi nõrgad olevat, isegi oma suurt saba ei tohi me liputada.
Oh jahh, see suur ja uhke saba on meil üks ilus asi küll, kuid selle kamminimne ei meeldi meile sugugi. Tegelikult meile aga kamminine, pesemine ja föönitamine meeldivad. Kuna oleme pikakarvalised, siis pererahvas näeb meiega ikka kurja vaeva. Aga see tasub end ka ära. Näitusel käies on nii mõnigi kohtunik arvanud, et oleme päris ilusad tüdrukud.

Meie arvates oleme ME kõige koeramad koerad !!!

02.07.2004 19:07 (rotipoeg )

Lahe:)))

02.07.2004 23:44 (maarit7 )

Võin kohe ütelda,et kaks viimast kuud on meil mängimas käinud 4k.taks ta on emane ja pesakonna kõige väiksem kutsikas tema ema kaalus ka vaevalt 7kg.Nii,et hästi pisike,aga iga kord kui külla tuleb tunneb ennast tõelise peremehena,vahel on tunne nagu meie bernaga oleksime sissetungijad ,siis on küll tunne ,et berna tahaks talle ütelda:"mida sa haugud ja jooksed nagu pöörane,mina küll midagi ei näe"sama on ka am.coceriga kes üritab ka kohe platsi puhtaks lüüa ja usu mind see berna lihtsalt tüdineb nendest väikestest murdjatest ja ei üritagi nendest üle olla.Kassi saime aasta enne bernat ja paari päevapärast sõid nad ühest kausist ei mingit probleemi ,just eelmisel laupäeval hankisin emale 3k.pärslase näitasin teda ka bernale viimane tahtis talle kohe oma suure keelega silmade pesu teha.Veel on meil kodus jaapani tantsu hiired nende puuri juures võib berna istuda tundide viisi vahel olen puuri maha tõstnud ,siis keeratakse esikäppad konksu(muidu on nad liiga pikad)ja nina pannakse vastu võresid ei ole mina aru saanud kuids ta neid näeb ,sest nad on nii väiksed nagu berna silmad.Talvel sai meiepoolt tehtud väike viga ja bernat ei hoidnud enam mingi aed ,sai siis tema oma aiale peale tõmmatud võrk ja istuski siis väikses aias(see oli tema jaoks piin ja meile ka)Majast natuke eemal on aga karjamaa ja kevadel lasti välja 40 mullikat nüüd ei kippu ta enam ühtegi välja isegi siis kui suure aia väravad on lahti , kes se ikka kodust jalutama läheb kui võõrad elukad laheduses on.Unustasin ühelpäeval oma toa võtmed tuppa ,kojutulles olin sunnitud ronima aknast ,et võtti kätte saada vat siis oli paanika koer ei saanud aru miks ma sealt kaudu tuppa ronin kui alati lähen uksest,sel hetkel tänasin jumalat et ma varas ei ole ,koer rahunes aga kohe kui olin ukse lukkust lahti keeranud.Selle suure pea taga lihtsalt on suur mõistus.Meie bernaga on küll nii ,et mitte kunagi ei ole ta sul jalus,teda on nii palju ,aga samas suudab ta olla nähtamatu ja kunagi ei suuda tast mööda minna ilma ,et sa teda ei katsuks või sügaks ja seda räägivad kõik kes meil käivad.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - 100 küsimust bernhardiinist) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat