« Info ja teated »
» Suvine kokkutulek 2021
» Erinäitusele registreerimine
» Erinäituse kohtunik!
» Konto avatud ka LHV-s
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (2026)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Marko Ehrberg; Kristel Karavin; Ivika Kersman; Maarika Kukk; Kärt Kübarsepp; Piret Laanepere; Kristi Naulin; Andres Piirsalu; Janely Tauk;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Lähme Moskvasse!(4) Lähme Ameerikasse!
(1) EBTÜ suvine kokkutulek...(1) tere!
(2) Läheme Ameerikasse!(1) Loengud Tartus
(4) RE: Kreisilinnapäev pani...(93) Näituste autahvel
(8) Kutsikate näitus ja...(2) Näitused, muud üritused...
(11) Suur Koerapäev 2008 » kõik vanemad teemad
HARRASTUSED - Koolitus uudised
Loetud: 13703 korda
09.04.2004 16:50 (Liia )

Täna toimus Tartu Saksa Lambakoerte klubi "Uran" kutsikate ja noorkoerte võistlused.Osales 15 koera,neist 4 bernhardiini.Erilist tähelepanu pälvis see,et kolm koerajuhti olid õpilased vanuses 10-18 eluaastat.Tulemused olid samuti super head.
ASSER koerajuht JAANUS KUKK 92 punkti hinne väga hea.
AXBERNA SEBASTIAN koerajuht KADRI SIKKA 87punkti hinne hea (3p.puudu väga heast)
AXBERNA NORMAN koerajuht KÜLLI TEHVAND 89punkti hinne hea (1p.puudu väga heast)
WANDA koerajuht PAULA LEER 95 punkti hinne väga hea.
Samuti osalevad 2 koera päästekoolituses.

RE: Koolitus uudised
09.04.2004 23:39 (Pia )

Vot need on head uudised. Koerad väga tublid, aga nende omanikud veel tublimad. Olete suureks eeskujuks kindlasti kõigile bernaomanikele. Jätkugu teil ikka aega ja tahtmist oma lemmikuga tegeleda!
Liia, räägi,palun, veidi ka päästekoolitusest ja neist, kes seal osalevad.

11.04.2004 11:02 (Liia )

Päästekoolitus on koolitus,kus koera õpetatakse inimest otsima oludes ,kus jäljetöö ei ole mingil põhjusel võimalik.
See koolitus on, nagu selle kursuse läbiviia Annika Himanen ise ytleb ,kasulik nii koera kui koeraomaniku psyyhikale :)
Kas just kõik selle kursuse läbiteinud hiljem päästekoerteks saavad,ei ole kindel muidugi ,see pole ka eesmärk omaette.
Osalevad praegu Axberna Sebastian ja Wanda.Kindlasti lisandub koeri veel,kes sobiksid oma vanuse poolest.

12.04.2004 10:25 (nublu )

Kas Tallinnas ka päästekoolitusi korraldatakse?

09.06.2004 13:42 (nublu )

Tahtsin kõigile teatada ja jagada oma röömu. Nimelt läbisin eile oma 1,5 aastase bernhardiini Chessiga (kuigi tal pole pabereid, on ta ikkagi ju berna, eks) kuulekuskoolituse I astme (KK 1). Olen selle üle tõsiselt uhke, kuna minu arust on (vähemalt minule sattunud bernadega) bernaga KK1, KK2 jne suhteliselt raske teha. Eksam tegelikult oli väga naljakas, kuna Chess tegi perfektselt asju, mida ta polnud elusees korralikult teinud ja harjutused, mida ta oli alati ilusti teinud läksid veidi jälle aia taha. Kõige raskemaks kujunes meie jaoks kõrval käimine. Mitte et ta ei käiks kõrval, käib küll, ära ei jookse ega midagi nuusutama ei lähe, aga tema kõrvalkõnd kujunes minu taga kõndimiseks:)) Veel olid meil eksamil 1 njuufa, 1 labrador ja hunnik sakslasi, ühesõnaga väga kirev seltskond. Läbi kukkusid 2 sakslast:((

Huvitav oleks tegelikult teada palju üldse bernasid on KK1 eksami läbinud ja paljudel on plaanis?

Jube õnnelik nublu

09.06.2004 14:45 (sigrid )

Palju-palju õnne nii sulle kui ka Chessile:-)

09.06.2004 16:33 (zimma )

Palju õnne ka minu ja Pontu poolt!!!
Meil ka eksam plaanis, aga sõnakuulelikuse algklassis siis, loodetavasti sel suvel ikka :)
Zimma, ka rõõmus Nublu ja Chessi pärast

09.06.2004 18:46 (maarit7 )

Õnnitlused ka meie poolt! Jube armas uudis.

10.06.2004 12:24 (SIIRI )

Õniitlused ka minu poolt!! Kui meie Stariga oma eksamit andsime, tegi temagi igasuguseid trikke, mida ei osanud oodata.Eriti meeldis talle kohtunik, keda ta ikka tervitama tahtis minna.

14.06.2004 23:00 (Liia )

Palju õnne!!!!Mis hindeks oli? :)

15.06.2004 11:20 (nublu )

Punkte sain ametlikult 110 (tegelikult avastasin hiljem arvutusvea ja õige oleks olnud 112), ma ei tea, mis hinne see on.

16.06.2004 23:09 (Liia )

Bernhardiin Asser hoolimata oma noorusest sai hakkama Saksa Lambakoerte Klubi võistlusel edasijõudnute seas hindega "hea".Koeral oli tõesti lyhike ettevalmistus aeg ja Assu oli kõige noorem!

21.09.2004 00:00 (Liia )

See veidi kyll hilinenud uudis,aga uudis ikka.Pikakarvaline bernhardiini kutsu Demimix ja omanik Rita Kangur said SLK klubi "Uran" kutsikate võistlusel hinde "hea".Palju õnne,sest kutsu ka noor ja vähe koolis käinud,vaid 7 tundi :))))

30.10.2004 13:43 (Liia )

Bernhardiini kutsikas Boston koos koerajuhiga Taimi Keldo sooritas Tartu SLK klubis "Uran" kutsikate võistlusel hindele "hea".Palju õnne!

21.11.2004 15:27 (Liia )

Täna oli Tartu Saksa Lambakoerte klubi korraldatud kutsikate ja edasijõudnute võistlused.Axberna Norman ja koerajuht Külli Tehvand võistlesid algajate klassis ja
Asser ja Jaanus Kukk said edasijõudnutes kolmanda koha.

28.11.2004 23:12 (Liia )

Eile,laupäeval 27.11 toimus Tartu SLK klubis "Uran" Urve Lageda loeng koolitusest koos praktilise tegevusega.Ise sain olla vaid kaks tundi kahjuks ja kuulata jõudsin vaid murdosa planitust.Lektor ise väga huvitav ja suurte kogemuste pagasiga.Berna omanikest olid kohal 5 inimest.
Endale jäi kõrvu jutt düsplaasia võimalikest põhjustest.Nimelt rääkis Urve,et arvatakse olevat sagedasim süüdlane vähene füüsiline ettevalmistus koertel.Näiteks koer enamiku ajast nädalas pikutab n.ö. vaiba peal ja nädalavahetustel hakkab hirmus koera jooksutamine metsas,treeningutel jne.
Huvitav oli ka "Uran"-i aasta aruanne kutsikate ja noorkoerte võistlustel osalenud koertest .Tõugusid kokku 25,bernad eraldi pikakarvalised ja lühikarvalised 6-7koht ja kui lühi-ja pikakarvalised oleksid kokku pandud oleks meil kolmas koht osavõtu poolest võistlustest 25-st tõust!

20.08.2005 18:52 (LiinaKe )

Palju õnne siis Normanile.. ta peaks minu Lotta issi olema:)

07.06.2006 09:55 (nublu )

Teatan nüüd pidulikult, et l/k bernad Dhella ja Chess läbisid eile kuulekuskoolituse.
Dhella tegi KK1 eksamini hindele väga hea (120p) ja Chess KK2 eksami hindele hea (107p). Maksimaalselt oli võimalik saada 140 p (nagu alati).

Ma päris kindel pole, kas üritan ka järgmine aasta KK3 ära anda, kuna seal peab aportit tooma üle 1 meetrise barjääri:( Chess küll hüppab seda probleemideta, aga ...noh eks paistab:D

07.06.2006 10:05 (Liia )

Palju õnne!
KK-3 suhtes on hea uudis see,et jõustuvad eeskirjad,mille võttis vastu viimane EKL KKK eestseisus on ,et mitte töökoerte hulka kuuluvad tõud ei pea KK-3-es hüppama üle 1 meetrise barjääri.Barjäär võib olla turja kõrgune ja apport ei pea olema 600g raske.
Uued eeskirjad annavad võimaluse osaleda KK-3 -es ka tõugudel,kellele oli nii kõrge barjäär ületamatu :)

07.06.2006 10:18 (nublu )

No tore uudis, igatahes meil tegid eile ja ka eelmisel eksamil nii sakslane kui ka springelspanjel 1 meetrist barjääri. Aporti raskus ei valmista probleemi:)

Tegelt hüppame ka vabalt 1 meetrisest barjäärist üle (vähemasti Chess) aga ma pole kindle, kas on ikka vaja seda treniis päevast päeva harjutada, ikkagi suur koer ja suur koormus käppadele.

07.06.2006 10:27 (Liia )

Raskem aport isegi mugavam arvan hoida,kui kerge,mida närima kiputakse.
Eeskirjad jõustuvad 1.jaanuar 2007

07.06.2006 10:38 (zimma )

Palju palju õnne ka minu poolt - pöidla hoidmisest oli kasu :)
Tahaks teada, kui palju on praegu bernasid, kes on teinud ära kas KK või SK eksami positiivsele tulemusele?

07.06.2006 11:45 (nublu )

Mind ka huvitaks?

07.06.2006 13:12 (Liia )

Minule teadaolevalt pole Tartu "Uran"-i klubis ja Koeraspordi Liidus ükski bernhardiin peale mu enda koerte sooritanud ühtegi eksamit ega võistelnud.Vaatasin ka EKL-KKK-lehelt,peale Nublu koerte pole Eestis keegi üritanud ei võistelda ega eksamit sooritanud.

07.06.2006 13:24 (Muffy )

Minule teadaolevalt on KK1 tehtud ka Muffy(Maritsa) vanematel: AXBERNA MARGARETH ja AXBERNA LUCIFER

07.06.2006 13:50 (nublu )

To Liia
Kaugele sina oled KK's või mõnes muus alas oma koertega jõudnud?
Ja mis moodi näevad välja Uran klubi poolt korraldatavad võistlused? Kas need on ametlikud?

To Muffi
Siis sul on ju suured eeldused ka ise KK eksam ära anda;) Nii, et jõudud!

07.06.2006 14:55 (nublu )

Liia ütles, et see barjääri kõrguse ja aporti raskuse nõue jõustub alles 2007 jaauarist:(

07.06.2006 15:08 (Liia )

Margaret ja Lucifer ametlikku tulemust ei oma,ehk sai lihtsalt koolitatud?
Mina olen oma koertega võistelnud I ja II astmes,aga uuest aastast kindlasti III ka.
Urani karikas on samade eeskirjadega nagu üldkehtivad eeskirjad on.
Eksamite ja võistluste ,ning tulemuste ja koolitajate kohta info http://www.zone.ee/ekl-kkk/

07.06.2006 15:19 (Muffy )

Vastav tulemus on Margatethil ja Luciferil kirjas ka EKL´i tõuregistris, niiet peaks ikka ju ametlik olema.

07.06.2006 22:18 (Liia )

Ma rääkisin isiklikult härra Romanenkoviga ja sain just nii aru.
Mida sa tõuregistriks nimetad?

07.06.2006 22:26 (Liia )

Sry,tõesti on sellised märked,enne ei osanudki märgata!Aga kahju,et kõiki tulemusi ei märgita sinna....
Mina rääkisin härra Romanenkoviga nii aastal 2001-02,ju ta oli siis eksami hiljem teinud.

07.06.2006 22:38 (nublu )

Aga kas koolitustulemusi ei võiks märkida koerte andmebaasis samuti nagu näituste tulemusi?

07.06.2006 22:41 (Liia )

võiks küll,aga töökoertel läheks see mõnel päris pikaks :)),pannakse vist parim või siis esimene tulemus.

07.06.2006 23:00 (nublu )

Ma mõtlen just meie bernade andmebaasi, sinna kus kirjas mis uuringud koeral tehtud ja mis tiitlid olemas.

08.06.2006 00:08 (Muffy )

Tõuregistriks nimetan EKL´i tõuregistrit, mis kõigile EKL´i lehel kättesaadav,
Luciferil ja Margarethil tulemus kuupäevaga 26.04.2003
Aga Nublu mõte on hea - peale tublide näitustetulemuste on meil ju ka muid alasid, kus bernad häid tulemusi saavutavad.

09.06.2006 12:17 (zimma )

Ka mina olen ammu mõelnud, et peaks koolitustulemused (KK, SK, Agility jne) sinna üles panema - koera nime juurde nagu muud tiitlid (ainult kuidagi eraldama nii, et aru saaks; samuti kuhugi lühendite tähendused kirjutama). Oleks ka eeskujuks teistele berna omanikele ja tulevastele omaanikele. Bernhardiin pole sugugi vaid aiakaunistus ju :D

07.07.2006 11:34 (Liia )

Palju õnne!Kaspar Rammo ja Emmi said 5 .juulil kutsikate ja noorkoerte võistlusel Saksa Lambakoerte Klubis "Uran" algajate klassis 82 punktika hinde "hea"!

24.08.2006 22:37 (Liia )

Kutsikate ja noorkoerte võistluse tulemused 18. aug. 2006
KOHTUNIK: ILVI RIMM
Kutsikad:
1. koht ANNA- LIISA BLAUBRÜK HERMAN PIKAK. BERNH. 11k. 97p.
Edasijõudnud:
3. koht KASPAR RAMMO LIMARI- MEKABER EMILIE PIKAK.BERNH. 16K. 79,5p.
Palju õnne!!!!

24.08.2006 22:41 (Liia )

P.S. kohtunik kiitis Hermani ja tema perenaise super kontakti ja Kaspari ja Emmi koostööd eriliselt

26.11.2006 14:44 (nublu )

Palju õnne Soft And Furry Justus'ele ja tema peremehele Karmenile, kes täna sooritasid edukalt KK1 eksami:)

26.11.2006 15:11 (Karmen )

Tänase päeva seisuga siis KK1 sooritatud hindele hea, ehk siis 115 punkti 140st. Ise muidugi super-õnnelik ja Ankur väga väsinud.

26.11.2006 16:17 (Liia )

Palju õnne!!!Tublid.
Kes kohtunik oli ?

26.11.2006 16:29 (nublu )

Seekord oli kohtunikuks Ingrid Hein.

27.11.2006 17:15 (Liia )

Ja kes tubli treener oli ja mis klubist?

27.11.2006 22:23 (nublu )

Treener ikka Anneli Timmi, st sama kes minul:)
Ta ei olegi mingit klubist. Ise on ta õppinud kunagi Alla juures (Sama, kes varsti bernadele leongut peab), samuti teeb veidi koostööd politseinikega.

RE: Edgar Savisaar: Uudis nimelt selline
24.08.2007 11:25 (kass )

Sattusin lugema Savisaare blogi kus ta kirjutab oma koera koolitusest

Isegi peak endalegi meelde tuletama, et oma hea sõbra jaoks tuleks rohkem aega leida ja temaga aktiivselt tegeleda - veel on jäänud ilusaid ilmasid kasvõi meres sulistada

;)

/*

Edgar Savisaar: Uudis nimelt selline, et minu saksa lambakoer Othello võttis eile jalge alla raske koolitee. Sarnaselt paljudele Eesti lastele, kes pisut enam kui nädala aja pärast 1. septembril võtavad samuti ette koolitee ? kes esimest, kes mitmendat aastat.

Loomulikult on võrdlus omajagu kohatu.

Kooliharidus peaks lastele andma iseseisvust ja iseteadlikust, alusteadmisi, mis kannavad mõtet vabalt ja sõltumatult tulevases iseseisvas elus. Koertekooli eesmärk on pigem alluvust õpetada.

Samas, mitte päriselt ? koerte koolitamise juures (millega olen elu jooksul omajagu kokku puutunud, nagu iga hea lemmikloomaomanik) on sama tähtis juurutada õigeid käitumisnorme ning lõppude lõpuks jõuda nii kaugele, et koer suudab adekvaatselt ja iseseisvalt elus ettetulevate olukordade üle otsustada.
...

*/
Loe lisaks: http://riigikogu.postimees.ee/online/riigikogu2007/blog.php?ID=2479

20.12.2007 12:03 (Liia )

Kohtunik: Kaia Pilden
15.detsember Saksa Lambakoerte Klubi "Uran"
Kutsikad ja noorkoerad.

Bernhardiinide tulemused:
ANNELY MADAL BERNARDO BERNH. PK. 10k. väga hea
PIRET HERM BESSY BERNH. PK. 20k. väga hea
Palju ,palju õnne!

Saadan vastuse (HARRASTUSED - Koolitus uudised) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat