« Info ja teated »
» 2020 AASTA ERINÄITUS EDASI LÜKATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» ONLINE REGISTREERIMINE ON AVATUD!
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1011)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Pille Park; Heidy Raudal; Brithell Ruus; Keidi Tamm; Maimu Zagorski;
Koerad: Barri(pk/I/18a.); Benhard(pk/I/13a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/5a.); Jassi(pk/I/13a.); Lotte(pk/E/13a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/15a.); Ronja(pk/E/13a.); Royal Berni Dolly(pk/E/10a.); Winifred Pyrlandia(lk/I/17a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Kutsika ostjad
Loetud: 5185 korda
17.03.2004 00:37 (Liia )

Kysija suu pihta muidugi ei lööda aga loen ja imestan lugedes rubriigist "ostan",et enamus kutsika soovijatest tahavad tõupuhast bernat 1000.- kuni 3000.-eest.
Kutsika nö.omahind võib olla synnihetkel 1500.- aga edasi on ilmselgelt hoitud kokku toidu ,vet.teenuste ja kõige pealt mida saab yldse kokkuhoida!
Bernhardiini ostmine on kõige väiksem kulutus.Berna vajab head ja kvaliteetset toitu ja selle pealt kokku hoides.....Veterinaarkulud pole ka nii suure koera puhul väiksed,juba ussirohi täiskasvanud koerale on ca 150.-.Kui veel kutsika vanematel on tiitlid ja terviseuuring tehtud,ei julge kokkugi arvestada,mis summa see kokku teeb .
Samas näen ja kuulen "paberiteta"koerte(mitte ainult bernade ) omanikelt,kuidas on ostetud "kodukoer" sellest hinnaklassist ,mida veebilehel berna kutsika ihkajad pakuvad ja mõne aja pärast hakkavad kulutused värskel "odava"koera ostjal.Vaktsineerimine yldjuhul tegemata,ussirohi,lisavarbad lõikamata ja kui on veel tervisega probleeme,siis hakkavad kenad arved jooksma.Kokkuvõtteks on selle kutsika eest makstud pakun,et vähemalt 1,5 korda rohkem.Minu meelest pole ka 2000.-ega 3000.-ometi nii väike raha,et inimene pole viitsinud tõu eripärasse syveneda ja uurima,mida peab koera myya poolt tehtud olema.
Julgen pakkuda,et berna hind peaks olema 2korda kõrgem,et kasumisse jääda.
Jutt sai võib-olla väga vihane,ehkki olin kunagi pea samasugune ostja,kes otsis "kodukoera".


RE: Kutsika ostjad
18.03.2004 21:48 (nublu )

Olen Liiaga täiesti nõus, et berna kutsikad nõuavad ikka VÄGA palju hoolt ja kulutusi. Nad ju kasvavad nii kiiresti ja nõuavad ka sellevõrra rohkem võrreldes väiksemat tõugu kutsikatega. Ja peale kutsikate eest hoolitsemise peab ju ka tähelepanu pöörama kutsikate emmele, kes nõuab nii tiinuse ajal kui ka peale kutsikate sündi mitu korda rohkem süüa kui tavaliselt + sinna juurde kuuluvad söögilisandid ja võib olla isegi eritoidud. On nii, eks?


RE: Kutsika ostjad
17.04.2004 15:36 (Pia )

Leidsin sellise ajalehe artikli (see küll juba märtsi kuust). Aga väga õiget juttu täis. Eks veenduge!

KUI MAJJA TULEB KUTSIKAS.

Alustuseks pean tunnistama, kui väga on mul vedanud töökaaslastega – juba ammu peavad nad enesestmõistetavaks, kui pean näpistama paar töötundi või koguni võtma vabaks terve päeva selleks, et tegeleda oma koeraga.

Mu hea tuttav ütleb, et regulaarselt, igal reedel, võtab tema abikaasa tööle kaasa ühe nende kolmest koerast. “Eks ole, ta on ju ise seal suur ülemus,” mainisin seda kuuldes. “Ei, hoopis alluvad nõuavad seda,” vastas tema.

Loomast kaaslaseks

See, millisesse perre kutsikas satub, ei sõltu niivõrd uute omanike majanduslikest võimalustest, vaid sellest, milline suhtumine on neis eelnevalt koertesse kasvanud. Väga oluline on, et kutsikat sooviks ja temaga tegeleks 100% kogu perekond! Juhtumid, kus üks koera jumaldab, teine väldib, lõpevad tavaliselt tragöödiaga.

Tervis ja iseloom

Sellest, kuidas endale kutsikat valida, kirjutavad põhjalikult mitmed internetiportaalid, nende hulgas Verekoer ja Lemmik. Veenduge, et kutsikas on terve. Tõukoera puhul jälgige, et tema vanemad on nii välimuselt kui iseloomult vähemalt tüüpilised oma tõu esindajad. See tähendab, et ettenähtud leebe iseloomuga tõukoer peab olema leebe ka siis, kui te pesakonda külastate. Enne kutsika võtmist peaksite kindlasti tutvuma vähemalt tema emaga – isade puhul võib, kuigi ei pruugi, tegemist olla “välismaa abikaasaga”. Kui ema teile meeldib, siis suure tõenäosusega on ca 50% kutsikatest just tema sarnased.


Mida ilusamad ja enamate tiitlitega pärjatud vanemad, seda kallimad on sageli kutsikad. Tiitlid ei ole päritavad, kuid tervise osas ärge järeleandmisi tehke. Edaspidise tervisega on seotud kutsika õige toitmine, selles peab teid õigele teeotsale aitama aretaja.

Leping

Teine oluline moment on koera ostu-müügileping: kuigi väikeses kirjas, tuleb see hoolikalt läbi lugeda. Kuigi on olemas nn tüüpleping, mille leiab Eesti Kennelliidu koduleheküljelt, on erinevatel aretajatel aegajalt lisanõudmisi, mille olemus tuleb endale selgeks teha. Soovitan tungivalt küsida sõlmitav leping koju kaasa, et sellega seal rahulikult, soovi korral ka juriidilise haridusega sõprade seltsis tutvuda, mitte kohapeal põlve otsas kiirustades alla kirjutada. Soovitada võiks aretajat, kellega teil tekib normaalne inimlik kontakt ning tunne, et võite tema poole ka edaspidi oma küsimuste-muredega pöörduda.

Tõukutsikas peab olema märgistatud kas tätoveeringu või mikrokiibiga ja tal peab olema tõutunnistus. Korrektse asjaajamise suhtes peaks nõu andma ka tõuühingute esindajad.

Väike vääks

Kutsikas peab loovutusajal olema minimaalselt 7-8 nädalat vana ning oskama ise süüa. Küll aga on ta esimesed päevad nõutu ja õnnetu. Eriti juhul, kui uues kodus teda mõni vanem koer ees ei oota. Mitme õe-vennaga harjunud loomake teeb sageli esimestel öödel haledat häält ning püüab ehk isegi teile voodisse ronida. Kui voodi on edaspidi mõeldud tabukohana, siis seda lubada ei tohi. Pigem võite võtta, kui nutt väga ahastavaks läheb, teki-padja ja kobida ise koerakese juurde tukkuma. Kui olete õige koerainimene, ei häiri teid padjapüüri külge kleepuvad karvad ja tolm, vaid õnneliku kutsika magus lõhn ja vaikne nohin mõjuvad maailma parima teraapiana!
Alguses tuppa pissivast ukerdavast titast saab mõne kuu pärast sangviiniline mürsik ja veel paari kuu möödudes teie kannatust kõvasti proovilepanev puberteet. Ärge kutsikat mingil juhul lööge ega karmilt karistage! Ka see, kui endast välja lähete ja tema peale karjute, mõjub talle šokina, millest lõppkokkuvõttes midagi kasu pole. Teatud “loomulike kadudega” tuleb arvestada juba enne kutsika tulekut.Kutsika võtmise puhul võiksite

• plastmasskausside asemel muretseda kohe plekk-kausid, üks vee ja teine toidu jaoks;
• uuendada oma tutvust inimestega, kes tellivad palju ja hästiimavast paberist perioodikat: esimese 2-4 kuu jooksul läheb teil kilode kaupa ajalehti!
• osta spetsiaalseid mänguasju, materjaliks latekskumm, sest need peavad vastu ka suurte lõugade-hammastega koerte puhul;
• jälgida, et mänguasi oleks pigem suur kui väike, peaasi, et see ei mahuks koerale kurku;
• otsida kalli pesakorvi või madratsi asemel, mille kutsikas igavusest kohe ribadeks närib, alguses hoopis pooleks lõigatud vana teki;
• end kurssi viia kutsika vaktsineerimiskalendriga – reeglina laseb esimese vaktsiini teha aretaja, kuid vajalikud on veel kaks, et koer saavutaks just linnakeskkonnas levivate tõbede suhtes täisimmuunsuse ja edaspidised igal aastal;
• tutvustada end varakult koos kutsikaga teile lähimale sümpaatsele loomaarstile, võttes tema kontaktandmed ka nn kriisiolukordade jaoks, mis reeglina saabuvad öösel või nädalavahetustel.
Kutsikate sagedasemad terviseprobleemid

• Oksendamine ja/või kõhulahtisus. Põhjuseid nö seinast seina, alates viiruslikest haigustest ja lõpetades mehhaaniliste e siis allaneelatud võõresemetega. Kontakteeruge kiiresti oma loomaarstiga, sest ägedat laadi seedehäire võib osutuda eluohtlikuks ja mida täpsemalt suudetakse välja selgitada põhjus ning sellest lähtuvalt määrata ravi, seda paremad on tulemused.
Tihti võib oksendamise/kõhulahtisuse põhjuseks olla parvoviirus ja seda eelkõige siis, kui kutsikaea vaktsineerimine pole veel täielik. Sageli võivad säärast laadi terviseprobleeme põhjustada veel parasiidid ja seedimist ärritavad toidud.

• Lonkamine. Peamiselt küll suuremat tõugu koerte kutsikatel võib tekkida nn hästiistuvate liigeste arengus kõrvalekaldeid, mis avaldub lonkena juba 4-6 kuu vanuselt. Iga lonke põhjuseks on valu või ebameeldivustunne liikumisel ja selle täpne väljaselgitamine nõuab spetsuuringuid.

• Kutsikate pindmine nahapõletik. Kutsika nahale võivad tekkida pindmised mädapunnid. See võib olla tingitud parasiitidest, halvast hügieenist või toitmispuudujääkidest. Kuna kutsikatel võib olla veel erinevaid nahaprobleeme, on väga tähtis teha vahet erinevatel haigustel ja vastavalt sellele ka ravida.

Marti Lasn, väikeloomaarstRE: Kutsika ostjad
14.10.2004 23:51 (Liia )

Eile õhtul helistati mulle ja öeldi,et pane kohe ETV.Panin siis,jooksis "Pealtnägija" ja teemaks Tallinnas Õli tänaval elav proua,kes loomade myygiga raha teeb.Temast on palju juttu olnud ka teistes koera kysimusi puudutavates foorumites,aga näha ja kuulda seda oli ikka jõle.
Rääkis yks proua,kes oli tema käest kaukaaslase kutsika ostnud (5000.-!!!!),aga koer ikka täpilisemaks läinud.Kutsikas usse täis hirmsasti ja lõpuks surigi hoolimata vet.arsti jõupingutustest.Rääkisid tõuküüliku kasvatajad,et proua kasutab nende nimesid ja ,et üks tõukyylik maksvat 600.- aga proua oskab neid müüa 1000.-!!
Näidati ka tuba,mis oli täis puure närilistega ,hamstrid ,rotid ja kes iganes.Proua ikka räägib,et puhas looma armastus ,mis sunnib loomi pidama .Tuttavad,kellel olevat tõukoerad,toovad talle neid myya,et linnas parem myyk ja kasumit ei mingit,ikka ainult armastus.
Täitsa lõpp bisnes ikka,kui paberiteta looma oskad kallimalt,kui paberiga tõulooma ära myya.Ma ei tea kas trikk on selles,et inimene ei vaevu uurimagi mida paberitega loom maksab ja jutu peale,et paberiga on kallim laotaksegi raha välja?
Oskas ta myya ka sellised tõuge,mida maamunal polegi.Aga muidugi kuna ei ostu-myygi lepingut ,ei midagi,mis tõestaks kelmust pole.Nii,et seaduse silmis kõik OK!!


RE: Kutsika ostjad
16.10.2004 01:52 (Pia )

Ka mina vaatasin seda saadet. Probleem on väga ammune. Ainult, et minule jäi meelde, et see kõik toimub Rakveres. No vahet ei ole, rumalust jätkub igasse Eestimaa nurka. Ka vabariigi pealinna.
Hea saade see "Pealtnägija", äkki tänu temale saavad mõned inimesed Eestimaal veel nägijakski.
Maarit (labradoride kasvataja), kes saates esines, ütles kogu Eesti rahvale, mis maksavad ühe kutsika tõupaberid. Antud intervjuu oli selge, arusaadav: tõupaberiteta ja -paberitega kutsika hinna vahe on kuni 150 EEK. Kui aga kutsikate müügihinna vahe küünib juba tuhandetesse, siis on ilmselt midagi mäda.
Üks vastutustundlik kasvataja, kes soovib piskut kompensatsiooni ka omaenda magamata ööde ja kogu nähtud vaeva eest, ei ole nõus oma berna kutsikat ära andma ja seejuures peale maksma.
Loe siin lisaks selle teema algust, mis kirjutatud Liia poolt, kes ise on üles kasvatanud väga hästi hooldatud pesakonna.


RE: Kutsika ostjad
01.11.2007 09:29 (kass )

Tere

Leidsin sellise artikli meediast. Vast pakub huvi...

Paberiteta tõukoerte paljundamine pahandab tõuaretajaid, sest see rikub tõu mainet ning laseb ringlusse kutsikad, kellel on suur risk haigestuda geneetilistesse haigustesse.

/*
Bernhardiinide tõuühingu juhi Kerli Kolbergi sõnul on temagi kutsikate paljundamise kategooriline vastane. «Kui paberiteta tõukoeri toodetakse rahateenimise eesmärgil, on põhjust arvata, et kokku on hoitud lisaks dokumentidele toidu, terviseuuringute, ussirohu ja vaktsineerimise pealt,» põhjendas ta.

Lisaks suureneb tema hinnangul oluliselt oht, et kutsika uus omanik saab lihtlabaselt tüssata. «Väiksena võib ta ju välja näha nagu bernhardiin, et aga tegelik isa ei ole teada, puudub igasugune garantii, et emasel ei ole kosjas käinud küla-Kusti,» muigas Kolberg.

*/

Loe lisaks:
http://www.postimees.ee/011107/esileht/siseuudised/292832.phpSaadan vastuse (KOERAJUTUD - Kutsika ostjad) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat