« Info ja teated »
» Suvine kokkutulek 2021
» Erinäitusele registreerimine
» Erinäituse kohtunik!
» Konto avatud ka LHV-s
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (2026)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Marko Ehrberg; Kristel Karavin; Ivika Kersman; Maarika Kukk; Kärt Kübarsepp; Piret Laanepere; Kristi Naulin; Andres Piirsalu; Janely Tauk;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Lähme Moskvasse!(4) Lähme Ameerikasse!
(1) EBTÜ suvine kokkutulek...(1) tere!
(2) Läheme Ameerikasse!(1) Loengud Tartus
(4) RE: Kreisilinnapäev pani...(93) Näituste autahvel
(8) Kutsikate näitus ja...(2) Näitused, muud üritused...
(11) Suur Koerapäev 2008 » kõik vanemad teemad
HARRASTUSED - Bernade koolitus
Loetud: 7644 korda
25.02.2004 12:56 (SIIRI )

Tere trenniskäijad!
Seoses Rokystari osalemisega Nõos toimuval näitusel, jääb laupäevane kokkusaamine ära ning see on edasi lükatud kokkuleppeliselt pühapäevale vastavalt siis: suured koerad kell 15.00 ja kutsikad kell 16.00.
Kohtumiseni Siiri

RE: Bernade koolitus
08.03.2004 23:36 (Liia )

Lugupeetud Lõuna-Eesti rahvas,14.märts jääb koolitus ära.Edaspidi toimuvad tunnid laupäeviti kell 12.00 ja 13.00.

12.03.2004 15:32 (SIIRI )

Kuidagi vaikseks on siin veebis jäänud, seetõttu teen ettepaneku arutleda sellise küsimusega : kas bernhardiin kui mitte teenistuskoer peaks läbima mingi koolitusala (kuulekus-, sõnakuulelikkusekoolitus või ühiskonnakõlbulikkuse test) ja sooritama vastava koolitusliigi eksami ning saaks vastava tunnistuse. Kas muuta see kohustuslikuks või on see koera omaniku omaasi.
Ootaks igasuguseid seisukohti ja oma arvamusi, kuna mina isiklikult pooldan seda varianti, et see oleks üks nõue pesakonnale paberite vormistamisel (kehtiks nt. alates 01.01.2005 sündinud koerte kohta). See nõue ei saaks mitte mingil juhul kehtima juba sündinud koerte kohta.

12.03.2004 21:04 (nublu )

Mina olen igati poolt, et berna peaks läbima kuulekus-, või sõnakuulelikuse koolituse, kuna ta on väga suur koer ja teda jõuga kinni ei hoia, seega ohutum meile kõiglile kui ta peremehele kuuletub ja allub. Kuigi bernat ei loeta agressiivseks koeraks ehmatab ta oma suurusega ning selline koer peab olema koolitatud. Kutsikatele paberite vormistamise kohapealt ei oska kaasa rääkida....

Mul oleks aga nende koolituste kohta omakorda küsimus: kui koer kardab paaniliselt saluuti ja püstolipauku, siis vist jääb KK2 tegemata sellepärast või on kuidagi võimalik koera traumeerimata paukude mitte kartmist õpetada?

14.03.2004 09:33 (zimma )

Mina olen ka täiesti selle poolt, et bernadel oleks kohustus käia koertekoolis ja siis ka vastav eksam sooritada. Seda koera ei hoia tõepoolest ainult jõuga kinni.
Juhul kui rakendada seda koera aretusse lubamiseks, siis peaks ka olema mingi kontroll kus ja millal ja kelle juures see eksam on sooritatud. Igaks juhuks :)

14.03.2004 15:53 (SIIRI )

Eksami sooritamiseks saaks kohale kutsuda akrediteeritud kohtuniku, mis on tasuline. Näiteks saksalambakoerte ühingus maksab eksami andmine 100 krooni, küll ma täpselt ei tea kas see summa on kõigile või ainult liikmetele, aga igal juhul jääb ta sinna kanti.
Paugukartust on võimalik treenida. Koera tähelepanu juhitakse mujale või antakse mingi käsk.Olen selliseid juhuseid näinud sakslastel erinäitusel, sest ainult seal on neil paugukatse.Eksami sooritust ei ole ise näinud, kui koer kardab, aga olen kuulnud, et on ka see sooritatud.

16.03.2004 13:26 (Pia )

Siiri, ole hea ja räägi lahti, mida kujutab endast
a) kuulekuskoolitus;
b) sõnakuulelikkuskoolitus;
c) ühiskonnakõlbulikkuse test.

Mida peab üks berna siis eksamil oskama? Kui on teada, mida ja kuidas nõutakse ja oled mõned korrad ka koolis käinud, kas siis võib ka ise kodus õpetada ja ainult eksamile minna? Kes on need inimesed, kes eksameid vastu võtavad? Kas nad nõuavad sama nii saksa lambakoeralt, dobermannilt kui ka bernhardiinilt?

Korraga rohkem ei küsi. Jäägu midagi ikka homseks kah.
Koolis käimine või siis ise kogu aeg koera õpetamine on tähtis ja väga vajalik. Võib olla tundub veidi kohatu võrdlus, aga berna on nagu laps teie peres, kes ei tekita teile mitte ainult materiaalset kulu vaid nõuab teilt ka aega. Ja pool tunnikest päevas tuleb tema jaoks leida. Öeldakse, et laps on kodu peegel. Äkki on seda ka meie koerad?! Kes siis ei tahaks kuulda mööduja komplimenti: "Oo, kui hästikasvatatud-õpetatud berna!"

19.03.2004 20:41 (Made )

Trügin praegu eelmises kirjas püstitatud küsimuste ja ehk tulevate vastuste vahele. Tahaksin rääkida oma suhtumisest koera koolitamisse.
Nii kaua, kui ennast mäletan, on mul ka oma suur koer olnud. Kui aga esimese berna ostsin ja mul soovitati temaga näitusele minna sain aru, et oleks vaja ennast enne natuke näitusel toimuvaga kurssi viia. Läksingi siis Sirje Vetsi juurde koerte kooli. Sinna minnes olin enda meelest "vana kala"- no mida uut saab mulle veel koera koolitamisest rääkida?! Poole tunni pärast olin oma eksiarvamusest täielikult teadlikuks saanud. Jälle see kuldne lause:"Inimene õpib kogu elu..."

Tegelikult ma ei ole kohanud ühtegi bernaomanikku, kes ütleks, et tema küll ei ole huvitatud oma kutsuga koolitusele minemisest. Vastupidi- enamusel värsketel kutsikaomanikel on selleks kindel soov. Kuid nii, nagu tihtipeale ei ole aega oma lastega piisavalt tegeleda, samamoodi jääb ka koerale kulutatav aeg soovitust vähemaks. Siin nipp: võtame mõnel õhtupoolikul või nädalavahetusel autosse oma lapse(d), abikaasa ja kutsu. Kõigepealt oleme 45 minutit koerte koolis ning seejärel võib ju kogu perega edasi näiteks loodusesse minna (varsti saab ka piknikku teha). Võtke see aeg ning võitjad on kõik.

20.03.2004 00:00 (SIIRI )

Kuulekuskoolitus (KK) on mõeldud sellistele koertele, kes tulevikus tahavad võistelda IPO-s (see on FCI poolt tunnustatud koolitusliik, kus hinnatakse just koera ja omaniku koostööd, koera tehnilist täpsust) või SchH-s (kus vaadatakse just koera instiktide põhjal töötamist, mitte nii täpsust). KK elemendid ühtivad nendes nõutavatega, IPO-s ja SchH-s tulevad juurde veel põllujälg ja kaitse. KK-s peab koer liikuma vastavalt skeemile rihmaga ja rihmata, jääma istuma, lamama, seisma,läbima inimrühma, tooma eset, hüppama üle barjääri ja minema kohale. Ka on siin paugukatse, mis tehakse stardipüstoliga. KK-s antakse käsklused häälega.
Sõnakuulelikkus koolitus (SK) on peaaegu sarnane KK-ga, puudub ainult paugukatse ning mingid väiksed erinevused on veel. SK-s võib anda käsklust kas siis ainult häälega või käeviipega.
Nendes mõlemas koolitusliigis on Eestis võimalik võistelda, ka bernadel.
Ühiskonnakõlbulikkuse test (BH ) koosneb kahest osast : kuulekus ja linnatest. Kuulekuses peab koer liikuma rihmaga ja rihmata, jääma istuma lamama, on paugukatse. Linna osas ei tohi koer reageerida vastutulevate inimeste ja ka koerte peale ning ootama üksi oma peremeest.
Kel tekkis nende koolituste vastu suurem huvi, võiksite lugeda Eesti Bokseriühingu kodukalt, kus nad dressuuri all kõik kolm koos on ja ka liikumise skeemid on seal ära toodud.

20.03.2004 00:01 (Liia )

Kuulekuskoolitus ja sõnakuulelikkuse eesmärgiks on õpetada koertele meeldivat käitumist ning koerajuhile asjalikku käitumist koeraga.Eesmärgiks on koerajuhi ja koera vaheline hea kontakt ja koera soovile alluda käsklustele ka siis kui ta on rihmata ja koerajuhist eemal.
BH testi yks osa koosneb ka kuulekusest ja teine osa tavasituatsioonidest linnas,tänavatel .
SK-s ei ole aportit,mida bernale on päris aeganõudev õpetada,kui just kutsikast peale ei ole saagiinstinkti arendatud.SK-s ja BH-s on liikumiselt lamamine ja istuma jäämine.KK-s on see alles 2-s astmes.Igalpool hinnatakse koera töötahet,rõõmsameelsust,kontakti koerajuhiga.Kindlasti arvestatakse eksamil tõule omast temperamenti.Kes tahab võistelda,sellel tuleb arvestada võistlustel rangemate nõudmistega.Oluline on ka koera ligipääsetavus,s.t. koer ei tohi olla agressiivne ymbritsevate inimeste ja teiste koerte suhtes.
Õppida võib ka kodus.
Kel huvi eeskirjade vastu,palun vaadake www.kennelliit.ee

20.03.2004 00:04 (Liia )

Kirjade saatmis vahe oli 1 minut :))

11.04.2004 15:43 (SIIRI )

Seoses kevade ja pikkade valgete õhtute saabumisega otsustasime, et viime oma laupäevased treeningud tööpäeva õhtule. Kui enne oli trenn laupäev kell 11.00, siis alates kolmapäevast 14.04 kell 19.30. Need koerad on umbes 7-kuused. Kell 18.30 on aga oodatud kõik nooremad kutsikad,kel viimased süstid tehtud.
Kohtumiseni
Siiri

10.05.2004 14:46 (SIIRI )

Alates sellest pühapäevast, s. o.16.maist alustab kooskäimist uus rühm kutsikaid. Treeningu algus on praegu planeeritud kell 18.00 Lool. Täpsem info tel. 5176008

26.05.2004 23:47 (enely )

kas see oleks normaalne kui bernhardiin teeks agilytit???või on ta liiga suur selle jaoks?

27.05.2004 12:35 (zimma )

Minu arvates on berna liiga raske sellise spordi harrastamiseks. Samuti makahtlen kas meil leidub bernale vastavas suuruses takistusi - isegi minu eelmine koer kes oli musta terjeri välimusega, ei saanud osasid harjutusi teha, lihtsalt oleks kinni jäänud. Olen küll internetist lugenud et USAs tehakse ka bernadega agilityt aga arvan et neil neeed koerad madalamad ja jässakamad. Ise küll ei jugeks oma koeraga hakata agilityt tegema, jalad vajuks raudselt ära sest ta on nii kõrge ja raske. Ühesõnaga ei soovita. On ju veel palju teisi toredaid koolitusi mida bernaga teha saab - sõnakuulelikus, kuulekuskoolitus, kelgu või muu vedamine, vetelpääste, flyball ilmselt sobiks ka, jäljeajamine jne.

27.05.2004 15:07 (enely )

aitäh!
kahju..ise olen suur agitity fänn ja bernade fänn ka ning lootsin kaks asja liita!
kuna võibolla sab tuttav endale berna ja oleks tore olnud teha temaga agitityt..kelgu vedamise juures on see asi et seda saab harrastada ainult talvel.aga eks siis vaatab millega tegelema hakkab!!millegiga tuleb ju tegeleda et koer niisama ei istuks!

27.05.2004 19:39 (zimma )

parandan ennast seoses väljapakutud flyballiga - unustasin täiesti et enne pallimasinani jõudmist peab koer läbima hüpates tõkked - seega ka see ei sobi kahjuks. Samas kelgu asemel saab ju ka vankrit vedama õpetada (endal plaanis :))

27.05.2004 23:43 (enely )

aga asi on selles et see jäääb nagu natuke kahtlaseks!aga eks vaatab mis saab.kahju muidugi et agilityt ei saa teha!

28.05.2004 11:18 (SIIRI )

Agilitys on vist päris mitu tõket, millest koer üle peab hüppama, kuna pidev hüppamine bernale ei sobi, võiks need asjad ära jätta. Kui sul on võimalik, raja ise endale takistusriba, kust puuduvad hüpped. Saad ju õpetada koerale slaalomirada ja midagi muud - erinevate asjade toomist, roomamist, ka võid teha madala poomi, millest koer üle kõnnib, mitte ei hüppa. Selline koeraga tegelemine ei nõua ka koeraga kindlalt mingisse rühma minekut, vaid saad ise hakkama.
Kui on aga soov hakata koeraspordiga tegelema, on ju valikuvõimalus lai- sõnakuulelikus, kuulekuskoolitus, põllujälg tõenäoliselt ei sobi, kuna seal on pea 2m A-tõke. Igal juhul edu sulle, mis sa ka ei valiks!

28.05.2004 15:38 (enely )

jah, see on küll võimalik!ma arvan vähemalt muidugi ma pean rääkima!aga loodan et see on võimalik!
aitäh teile!

aga mida kujutab endast kuulekuskoolitus?

28.05.2004 17:39 (SIIRI )

Kui sa nüüd seda sama teemat ettepoole kerid, siis leiad lühikese tutvustuse ja on ka paar viidet, kust rohkem leida infot. Ka on kennelliidu leheküljel eeskirjad.

28.05.2004 17:43 (SIIRI )

Kuulekuskoolituses võistleb meil Liia oma koeraga ja väga tublilt. Nii et bernhardiin kui tõug, ei ole takistuseks. On vaja vaid tahtmist, et oma koer vastavale tasemele koolitada.

28.05.2004 18:39 (enely )

jah lugesin seda!eks vaatab millega tegelema hakkame.
koer pole veel käeski ta olles kasvataja juures ja pole veel kindlegi kas ta ültse saan

03.01.2005 23:35 (jörgen )

Tere!vabandan kuid ei leidnud siit lehelt seda mida vaja oli... Oleksin huvitatud et kas keegi oskab öelda mõne kohe või õpetaja numbri kes koolitaks bernasi endal on pisike 2 kuune emane Brita.Asume tallinnas pelgurannas Äitah
Jörgen

04.01.2005 10:42 (Pia )

11 kirja ettepoole ja ongi Siiri telefoni number. Talle võib helistada ja kokku leppida. Mobiil: 51 76 008 või õhtuti 60 96 140. Koolitus toimub Saha- Lool.
Teine võimalus Tallinnas on helistada Inga Järvele (mob. 56 699 025). Tema tegi koolitusi siiani TTÜ spordihoone juures Mustamäel.
Kindlasti on koolitajaid veelgi. Kõik oleneb ju sellest, kuhu teil mugavam on minna.
Kõik vaktsineerimised peaksid ka kutsal tehtud olema enne, kui tänavale lähete. Marutaudi vastu kohe kindlasti ja sellest süstist ka möödas mõni nädal.

04.01.2005 14:01 (SIIRI )

Ma arvan, et kahe kuune on veel liiga pisike, et temaga päris kooli minna. Las kasvab veel. Paras aeg võiks olla alates 4.-5. elukuust, siis jõuab ta juba rohkem keskenduda õpitule.

04.01.2005 14:04 (SIIRI )

Uue aastaga võiks jälle alustada uus grupp kutsikaid. Toimumis ajaks pakun laupäeviti kella 13-14. Ootan huvilisi, tel 51 76 008 Siiri.

09.02.2005 17:52 (SIIRI )

19. veebruarist kell14.00 ootan kõiki 4 kuuseid kutsikaid , kel vaktsineerimised tehtud sotsialiseerumis trenni ikka Loole .Täpsem info Siiri tel. 51 76 008

23.03.2005 17:27 (aide14 )

Kas bernade koolitusi on ka mujal kui Tallinnas? Nagu eelnevalt kirjutasin, et midagi on võimalik õpetada kodus. Mingisuguseid õppusi saab teha teiste tõugudega koos. Eriti probleemne on koolitustel käimine maal.

23.03.2005 17:47 (Liia )

Tartu näiteks,Pärnu Kuressaare,Valga.Igalpool suuremates keskustes on koolitused olemas.Pole harvad juhtumid kus käiakse Tartusse Võrust,Jõgevalt ja mujalt.

18.04.2005 20:35 (LiinaKe )

Kui vanalt peaks koer koertekooli minema?.. meie Lotta saab juba kohe aastaseks aga kooli pole veel läinud.. Kas nüüd on juba liiga hilja??.. samas ei ole meie kodu lähedal minuteada ühtegi koolitamiskohta..:S..

19.04.2005 12:22 (SIIRI )

Kui kõik vaktsiinid on tehtud ning veel paar nädalat oodata võiks siis juba küll minna kooli. Kui võimalus, siis algul osa võtta beebikoolist ning edasi sujuvalt juba koolirühma. Aastane koer on parajalt õpihimuline, nii et hilja kindlasti ei ole. Kui sa ütleks, kus sa elad , oskaks võib-olla sulle lähemaid kohti soovitada.

20.04.2005 18:40 (LiinaKe )

Valgamaal , Tõrva linnast 15 km karksi-nuia poole..:)

31.05.2005 10:48 (SIIRI )

Trenniajad on alates 6.juunist muutunud
kell 18.30 on oodatud kõik kutsikad, kel vaktsiinid tehtud
19.30 on oodatud need koerad, kes käisid muidu kell 19.00
20.30 on oodatud need koerad, kes käisid muidu kell 20.00
Infot saate telefonilt 5176008
Siiri

20.09.2005 15:57 (SIIRI )

Alates 2.oktoobrist toimuvad trenni Lool pühapäeviti
kell 15.30 kuni aastased kutsikad
kell 14.30 vanemad koerad

Kell 13.30 ootan kõiki uusi kutsikaid , kel huvi koolis käimise vastu

täpsem info Siiri tel. 51 76 008

17.03.2006 20:23 (Karmen )

Tere,
kas praegusel ajal keegi ka Tallinnas teeb bernadele koolitust? Kodus 4 kuune poiss peaks vist mõtlema sellele. Olen küll seilanud mööda netti ja leidnud mõned kes tegelevad koerte koolitamisega, aga mõtlesin nõu küsida.

18.03.2006 18:37 (nublu )

Tallinna lähedal Lool teeb bernadele trenne Siiri, tel 51 76 008.

Ise käin oma bernadega aga Tallinnas Vabaduse puiesteel Nurme poe kandis trennis. Seal küll pole ainult bernad, vaid väga erinevate tõugude esindajaid.

18.03.2006 20:24 (Karmen )

Loole oleks vist kauge käia, aga kuna mainisid Nurme poe kantis, siis ise olen Männikul. Millistel aegadel ja kus te seal käite, äkki saan uudistama tulla? Või kellega kontakteeruda?

19.03.2006 10:22 (nublu )

Trennid toimuvad talvel pühapäeviti 10-13. Kl 10 on kutsikad, siis kl 11 juba suuremad koerad ja kl 12 päris edasijõudnud.

Täpsemalt on trenn Pilviku tn'l. Kui keerad Nurme poodide vahelt ära, siis tuleb 2st ristmikust üle sõita ja siis jääb vasakut kätt Pilviku tänav, sealt ca 50 m pärast juba näedki platsi, kus trenni teeme.

Treeneri nimi on Anneli ja võid talle ka helistada, tel 5296690. Ütle siis, et numbri said Kärdilt:)

Kui on veel küsimusi, siis võid ka mulle helistada (tel 5116000) või kirjutada (k_a_t_u@yahoo.com)

01.04.2006 10:18 (nublu )

Täna teatas treener Anneli, kes teeb koolitusi Pilviku tänaval, et sellel pühapäeval jääb trenn ära, kuna kõik võimalikud treeningukohad on vee all ja ujumistrenni ei tahaks teha:)

Tal oli ka veel palve, et uus trenniline võtaks temaga uuesti ühendust (tel või meili teel), et tal jäid kontaktid salvestamata.

11.04.2006 13:51 (SIIRI )

Head kooliskäijad!

30.aprillil toimuv tavapärane trenn jääb ära ning selle asemel toimub meil näitusetrenn. Kõik olete oodatud kell 13.00 Loole.

Kuna on algamas välinäituste hooaeg ning nii mõnigi koera omanik tahaks ehk meelde tuletada nii endale kui ka koerale nii ringis üksteise järel liikumist kui ka seismist.Seega on oodatud kõik, kel vähegi huvi näitusel käimise vastu.

Täpsem info tel. 51 76 008, õhtuti 6096140
Siiri

02.05.2006 11:28 (SIIRI )

Alates 7.maist toimuvad meie trennid pühapäeva õhtuti kell 19.00 ikka Lool.Sinna on oodatud kõik näituse huvilised, kuna on plaan vähemalt kõik mai-trennid näituseliikumisele pühendada.

Täpsem info Siiri tel.51 76 008

22.05.2006 15:12 (SIIRI )

Erand korras toimub meie järgmine koolitus esmaspäeval 29.mail kell 19.30 ikka Lool (28.mai jääb ära)
Väikesed kutsikad , kes on huvitatud kokku saamisest on oodatud samuti 29. mail , aga kell 19.00
info tel 51 76 008 Siiri

25.09.2008 14:16 (SIIRI )

Alates 05.oktoobrist pühapäeviti alustame taas koolitusega. Tegeleme kuulekus- ja näitusekoolitusega.

I rühm - alates 1.a kell 11.00
II rühm - beebid ja kutsikad kell 12.00

Täpsem info Siiri tel. 5176008

Saadan vastuse (HARRASTUSED - Bernade koolitus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat