« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1496)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Kregor Lood;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - käpp haige
Loetud: 14674 korda
19.01.2004 12:45 (bossu10 )

Minu 10 kuusel bernal on juba kuude viisi käpp haige, st. et kuskil nädal on haige 1 esikäpp, siis teine nädal tagumine käpp ja niimoodi kuude viisi. Tundub nagu oleks käppades nn. jooksva. Oleme käinud arsti juures röndgenis, kuid see ei näidanud midagi. Lisaks anname vitamiine. Arstide arvamus on, et asi lihtsalt tema kasvueas.
Ei tea kas kellelgi on veel selline mure? Kahju on küll koerast, muudkui piinleb!

RE: käpp haige
19.01.2004 17:44 (nublu )

Minu koeral oli suvel(augustis ( ta oli siis 8-9 kuune) esikäpp haige. Lonkamine oli õlast ja tihtipeale päevalõpuks nii hull, et kuts enam käppa maha ei pannud. Lonkamine ei olnud igapäev, mõnikord lonkas 2-3 päeva järjest, siis oli jälle mõne päevane vahe. Esimene arstilkäik lõpes ka meil diagnoosiga "kasvuraskused", kästi anda Arti Bone't ja koeral puhata lasta. Kui longe siiski ära ei läinud pöördusin paari spetsialisti soovitusel uuesti arsti poole, seekord valisin teise kliiniku. Tegime röndgeni, mis näitas, et kõik oli nagu korras. Samuti ei olnud käpp ega ka õld ei pastes ega ka kuumad. Arsti katsus veel kutsalt siit-sealt ja ühtemoodi katsudes oli kutsal valus ja ta niutsatas. Uueks diagnoosiks oli (esimene käpp) õla sidemete venitus. Pidi olevat ohtlik asi, st kui välja ei ravi, jääb see eluks ajaks. Näiteks kui koer saab suurt koormust või on külm ilm, siis hakkab kergesti uuesti lonkama. Saime kohe peale rohud ca 2 nädalat + 3 kuud Arti Bone't + rahu ja ainult rahu kutsale. Ei mingit mängimist ega jalutamas käimist.

Tabletid mõjusid juba järgmisel päeval, lonkamine kadus. Kuts sai ka puhkust nii 2-3 nädalat. Tundus kõik korras olevat.

Ja siis oktoobris hakkas uuesti lonkama, samast õlast. Kuna ise olin reisil, siis ema, kes mu kutsat hoidis niikaua, helistas kohe arstile ja saime veel pikema tabletikuuri peale + ca kuukene puhkust jälle. Arst arvas, et siiski esimene kord ei ravitud seda põhjalikult välja. Oleks pidanud tegema pikema tabletikuuri esimesel korral.

Nii ma ma andsingi siis isegi veidi üle 3-e kuu Arti Bone't, mis küll iseenesest seda lonkamist ei ravinud, kuid soodustas luude tugevnemist ja arengut. Praeguseni pole enam lonkamist olnud ja loodan, et ei tule ka enam!

21.10.2004 20:13 (Vaido )

Tere,
minu 9 kuusel kutsal on nüüd sama probleem.
Lonkab natukene esimest paremat käppa.
Käisin ka Västrikus arsti juures, tehti rõntgen ja uuriti, midagi ei leitud.
Ortopeed arvas, et on väänanud natukene õlaliigesest käppa.
anti 5 päeva tabletikuuri ja rahulikum reziim.
Kolm päeva on möödas ja muutusi pole.
Kas keegi oskab midagi soovitada?

Tänan.

21.10.2004 21:52 (nublu )

Minu teisel koeral kordus kõik täpselt sama moodi nagu ma üleeelmises kommentaaris peaaegu aasta tagasi kirjutasin:( Tema lonkamine kestis ca 4 kuud. Arsti juurde ei läinud, kuna olin kindel, et jutt tuleb sama, mis esimese koera puhul ning hankisin ise samad rohud (Movalis) ning tegin ravikuuri. Peale kahte ravikuuri polnud muutusi ning siis helistas minu paanikas ämm arstile, kes oli minu ärasõidu ajaks koeri valvama jäänud. Arst soovitas teha üks ravikuur (ca 10-14 päüeva) topeltkogusega. ja nüüd on käpp terve, ptui, ptui, ptui!!!! Juba üle kuu aja....
Selle koeraga oli ka seepärast raskem, et ta oli teise koeraga koguaeg koos ja kuidas sa ütled neile, et ärge mängige ja jookske, ühel teist ju käpp haige:)

22.10.2004 09:46 (bossu10 )

Tere, siis jälle. Olen see, kes probleemi üles tõstatas esimest korda. Meie Bosse on selle ajaga päris palju kasvanud ja on praegu väga elurõõmus koer. Käpa probleem kestis meil samuti kuskil 3 kuud ja siis järsku ühel päeval kadus, kusjuures ei teinudki mingit ravikuuri talle. Arvame, et oligi asi suure koera kasvuraskustes.
Tundub, et siis kuskil 8-9 kuustel kutsadel võibki see probleem olla. Loodan, et Vaido kutsal läheb samamoodi üle ja , et kasvab samasuguseks "nunnuks-pontsuks", nagu praegu meie Bosse!

22.10.2004 14:58 (nublu )

Veel nii palju, et mõlemal korral hoiatas arst, et tuleb siiski koera ravi ajal hoida, kuna see võib korduma jääda. Et tuleb kindlasti korralikult sellest lahti saada. Muidu võib vanast peast ilmamuutusega, suure koormusega vms asjaga korduma hakata:( Seepärast muretsesin mina eriti.....

02.11.2005 17:26 (nublu )

Nüüd lõpuks tüdinesin jutust, et "küll lonkamine jääb järgi kui koer vanemaks saab" ja lasin koera käpast pildi teha. Ning tuli välja, et tal on küünarliigese juures üks luuukild lahti, ning see teeb talle haiget ja takistab koera käppa 100% kõverdumast. See ei ole tal tekkinud trauma tagajärjel vaid kunagi kui tal kogu see konstruktsioon luustus siis midagi läks valesti. Sain aru, mis viga see oli, kuid ei oska seda täpselt ja arusaadavalt siia kirja panna:)

Täna käisime operatsioonil ning praegu veel kuts magab ja toibub narkoosist. Operatsioon oli päris pikk ja keeruline, ca 2h ning arst ütles, et tore et asja ikka käsile võtsin, sest kui oleks opereerimata jätnud, oleks kutsal vanastpeast tõsiseid probleeme tekkinud. sest juba praegu oli see üleliigne tükk põhjustanud mingi vedeliku kogunemist küünarliigese juurde.

Siit ka soovitus neile paljudele (olen kuulnud, et neid lonkajaid on veelgi) - minge tehke röndgen ära ja kontrollige, kas luude-liigestega kõik korras. Arst ütles, et selline probleem on üsna levinud ning aitab vaid operatsioon. ja mida varem seda parem!

02.11.2005 23:20 (Muffy )

Hea, et nüüd asjale jälile said, sest hiljem vanemana oleks see operatsioon kindlasti tunduvalt keerulisem ja riskantsem olnud ja tea, kas siis enam oleks aidanudki. (Ise ka pigem seda meelt, et alati tasub ikka arsti juures võimalikud uuringud ära teha, ka siis kui teinekord öeldakse, et vaatame, ehk läheb üle....aga kui ei lähe.)Kutsile minu poolt pikk pai ja tublit paranemist.

27.11.2006 22:51 (nublu )

Tänane telefonikõne järjekordsest lonkavast bernast ajendas mind kirjutama oma lugu lõpuni. Helistanud koeraomanik oli väga mures oma pea 6 kuud lonkava koeraga, kellele soovitati ka arsti poolt operatsiooni.

Lugu jäi siis üleeelmises postitus pooleli koera ärkamisega peale operatsiooni.....

Operatsioon toimus novembri alguses 2005. Koer lonkab siiani:(

Peale operatsiooni saime erinevaid tabletikuure (nii põletiku või liigest), lisasöötasid, tegime erinevaid kompresse ja andsime koerale rahu. Miski ei muutunud. Vahepeal lonkas koer rohkem, vahepeal vähem. Olen ka kindel, et osa lonkamist on simuleerimine.

Peale operatsiooni uut röndgenpilti ei tehtud. Uus pildi sain alles selle aasta suve lõpus, kui seda nõudsin.

Olen operatsiooni teinud arsti juures (dr Pihkva, västriku kliinikust) käinud peale opretsiooni aasta jooksul vähemalt 10 korda, iga kord määratakse uus ravi, tehakse süsti ning kästakse koerale rahu anda. Kui olen küsinud, miks koer siiani lonkab, olen saanud vastuseks, et tal on tekkinud operatsiooni armist armkude, ning see on talle ebamugav.

Jutt tundus kahtlane, ning suvel käisin ka dr Klaasseni juures Billy kliinikus. Tema vaatas vaid röndgenpilte ning ilma koera ülevaatamata, ütles et siin on ju selgelt näha, et koeral on artroos. Koertel on see haigus küll teise nimega, aga mõte on sarnane. Arst ütles, et jalg ei lähe kunagi paremaks, kuid halvemaks minemise kulgu saab vähendada ravisöökide ning toidulisanditega.

Ka see arvamus ei rahuldanud mind. Oli mul ju selleks ajaks kaks täiesti vastukäivat arvamust.

Käisin järjekordselt dr Pihkva juures, ning küsisin temalt, mis ta arvab teise arsti diagnoosi kohta. Sain jällegi vastuseks, et pole siin mingit artroosi.....

Järgmisena küsisin arvamust Tatari kliiniku arstidelt, kelle juurde sattusin teise koeraga. Sealt sain vastuseks, et ei pea selleks olema ortopeed, et aru saada, et koeral on artroos.....

Ei jäänud ikka veel diagnoosiga rahule ja seadsin sammud Tartusse EPA juures tegutsevasse väikeloomakliinikusse dr Hõimu juurde, keda mulle eelnevalt soovitati. Ka tema kinnitas artroosi ning rääkis mulle selle haiguse mustemaid tsenaariume:( Lisaks ravitoidule soovitas ta konsulteerida füsioterapeudiga, kes näitaks erinevaid harjutusi, mida selle käpaga teha, et asi hullemaks ei läheks.

Niisiis, olen küsinud 4 arsti arvamust, kellest 3 räägivad ühte juttu ja viimane raiub siiani, et teiste väidetud diagnoos on vale. Keda siis uskuda? Ise arvan, et tuleks uskuda 3 arsti, kes räägivad ühte juttu. Siit aga küsimus, miks siis üks arst ei suuda teistele nii lihtsana tunduvat asja märgata, ise veel ortopeed....

Olen ka küsinud arstide arvamust tehtud operatsiooni vajalikusest, olen saanud vastuseks, et see õnneks päris asjata polnud, samas ei päästa see artroosist.

Tahaksin siinkohal hoiatada ka Västrikus käivad inimesi. Nimelt alati on palunud eelpool nimetatud arst maksta sularahas ning kviitungit pole ma kunagi vastu saanud. Kui viimasel korral ütlesin, et soovin maksta kaardiga, kuna mul polnud mahti sularaha automaadist välja võtta, ning läskin registratuuri maksma, oli seal makstav summa täpselt poole väiksem kui 5 min varem öeldud arsti summa....

Siit siis järeldus, usalda ,aga kontrolli. Inimesed, kellel on muresid koera lonkamisega, neil soovitan KINDLASTI käia arsti juures, kuid külastage mitut, et saada õige diagnoos...

Mina isiklikult olen kulutanud selle ühe õnnetu käpa peale rohkem kui 10 000 krooni ning ma pole päris kindel ,kas kõik see ka asja eest on olnud....

Ei tahtnud, et see kiri tunduks kellegi peale kaebamisena, aga äkki see lugu panem veidi arsti juures käivad inimesi mõltema ning ka koera lonkamisele rohkem tähelepanu pöörama...

Lõpetuseks tahan veel lisada, et olen saanud kinnitust, et selline haigus ei ole päritav ega tulene valedest pidamistingimustest. õühesõnaga on see õnne asi! Samuti pidi see üsna harva esinev olema.

28.11.2006 10:54 (Liia )

Hr.Pihkvat puudutav pikk arutelu ka koertekojas.....

28.11.2006 10:57 (Liia )

http://www.koertekoda.ee/forum/viewtopic.php?t=13483&highlight=lilly

29.11.2006 12:40 (nublu )

Siin on lugu sarnase hädaga koerast:
http://foorum.buldog.ee/viewtopic.php?t=21

Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - käpp haige) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat