« Info ja teated »
» 2020 AASTA ERINÄITUS EDASI LÜKATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» ONLINE REGISTREERIMINE ON AVATUD!
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1005)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Heidy Raudal; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/15a.); Axberna Petra(pk/E/18a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/5a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/15a.); Royal Berni Dolly(pk/E/10a.); Winifred Pyrlandia(lk/I/17a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Müüt" Kutsikatega rikkaks"
Loetud: 4225 korda
20.12.2003 00:48 (Made )

Järgnev jutt on nendele, kellele on pähe tulnud mõte oma emaselt koeralt mõni pesakond saada. Samuti nendele, kes arvavad, et pesakonna bernakutsikaid müünud kasvataja on nüüd püstirikas.
Pean küll märkima, et andmed ei ole minu kogemusest. Niisiis

Saadud: 8 kutsika müügi eest 42 500.-
müügihind 4000.-kuni 6000.- keskmine hind 4860.-
Kulutused:
müügikuulutused 1600.-
vet.teenused 5270.-
pesakonna registreerimine 780.-
sõit paaritusele 2500.-
toit 3 kuud 10 500.-
paaritusraha isase koera omanikule 4860.-

kokku kulutused 25 510.-
"puhast kasu" 17 000.-

Siia ei ole arvestatud emase koera toit imetamise ajal 2 kuud,; piima, liha, tangainete, kohupiima raha; koristusvaev; omaenda magamata ööd; rikutud mööbel, seinad, põrandad, jne.


RE: Müüt" Kutsikatega rikkaks"
22.12.2003 00:01 (Liia )

Arvata võib,et osad kutsikad läksid järelmaksuga,seega ca pool rahast (nn.puhtast kasumist)hakkab "tilkuma " või" koidab" lähitulevikus.


RE: Müüt" Kutsikatega rikkaks"
23.12.2003 09:19 (Kennel CYCLAMEN DIANOLA )

Ärge emasele tiinele koerale tangaineid küll andke - proovige vähemalt see aeg, kas kvaliteetse (loe professionaalse) kutsikatoidu või siis loomset valku (liha, piim, kohvikoor) sisaldavate toiduainetega toime tulla...
See soovitus ei ole kuri plaan veelgi vähendada seda vaevaga teenitud puhaskasumit, vaid teenib ainult kutsikate ellujõulisuse ja ema hea tervise eesmärke.....
Ja soovitan kindlasti hakata kutsikaid toitma, lisaks ema imetamisele , vähemalt 3 elunädalast , vasika- hakklihaga... või leotatud (prof. ) kutsikatoiduga või kombineerida neid võrdses osas eri söögikordade ajal.
Piret Rosumovski


RE: Müüt" Kutsikatega rikkaks"
24.12.2003 01:16 (Liia )

Nii armas ja liigutav on,kui pannakse tähele väikseimaid detaile foorumi juttudes :)
Toitmise teema on aga siiski teise alateemana -"kueratoit",kus Piret meile oma seisukohti ja teadmisi juba tutvustas :)Ikka sõbralikult ja headest tavadest kinni pidades ;)


RE: Müüt" Kutsikatega rikkaks"
30.12.2003 08:28 (Teele )

Liia, Liia, Liia....
Mis Teie kirjast õhkab?
Kas jõulurahu ja peomeeleolu?
Kas tugevat küünarnuki tunnet, mis ühendab?


RE: Müüt" Kutsikatega rikkaks"
30.12.2003 19:36 (Liia )

Kes kyynarnuki tunnet välja luges??Vaid sõbralik tähelepanek,meil on ju sõnavabadus?Iseasi,kui kirjutis anonyymne oleks! :))
P.S.Jälle vale rubriik kommentaariks :)


RE: Müüt" Kutsikatega rikkaks"
24.05.2004 12:42 (Pia )

Järgnev artikkel on üldistav, ei puuduta otseselt bernhardiine ega ka ühtki teist konkreetset tõugu koeri. Loodan, et annab foorumisse teema, mida arutada.

Pia


Millest sõltub kutsika hind ?

Kui kavatsete tegeleda koerte kasvatusega või otsustate osta kutsika, peate selgeks tegema täpselt, millistest komponentidest ja eelnevatest kulutustest kujuneb kutsika hind.

Professionaalse Vene künoloogi A. Derkatsh´i artikkel “Küsimused paarituse kohta”:
Millest kujuneb kasvatajate hinnapoliitika? Ikka samadel alustel, millest iga teine hinnapoliitika.

*Kui üsna keskpärase emase koera omanik paaritas oma koera isasega, kes on veidi rohkem tõulisem või samal tasemel ega teinud edaspidi ka kutsikate toitmisel -hooldamisel super suuri kulutusi, siis see paaritus läks kasvatajale maksma sõidu transpordivahendiga isase koera elukohta, kelle teenuse kasutamise hind oli madal, kuna tema väärtus aretuses on madal. Samuti veterinaari teenused (kui need olid vajalikud) ja vajalikud klubi (tõuühingu) paberid.Vastutust tõulisuse taseme eest kutsikatel sellistel puhkudel kasvataja kanda ei saagi, kuna nende järglaste tase on madal. Oma koeri ostsid nad samuti odavalt, kasvatasid ebaprofessionaalselt ja näitustest võtsid osa minimaalselt, kuna näituste registreerimistasu on üsna kõrge aga nende koerte tase pole kõrge (loe: ei kannata konkurentsi).
Nii tulebki välja, et selliste tõukoerte kutsikate hind pole kõrge ja nad on kättesaadavad hinna poolest pea igaühele.

*Järgmine kategooria kutsikaid - üsna kallid hinna poolest, kuid siiski kättesaadavad suuremale üldsusele. Need kutsikad pärinevad emastelt, kes omavad sugupuus ühte või mitut tuntud koera, kes pole lähemal kui teisele liinile sugupuus.Need emased koerad kujutavad endast keskmist tõulisust, võtavad osa tihti näitustest ja saavad ka hinde ”suurepärane” . Reeglina on nad koolitatud ja omavad sertifikaate koolituse kohta. Need emased kujutavad endast head aretusmaterjali ja nendega võib edukalt töötada aretuses, saades häid tulemusi. Enamasti on sellised koerad asjaarmastajatel-kasvatajatel, kes pole ükskõiksed koeranduses. Emastele valitakse kõrgete tõuomadustega isane koer - tituleeritud, suurepärase eksterjööri ja sugupuuga, kuid siiski emase koera omaniku võimaluste piirides, sest sellise isase koeraga paaritamine on üsna kallis. Kui isane koer veel elab teises linnas, siis veel lisanduvad transpordi ja elamiskulud. Kutsikatel sellisest pesakonnast on kõik eeldused saada headeks näituse-ja aretuskoerteks.Tuleb anda au sellistele asjaarmastajatele, kes annavad suurema panuse materiaalseid vahendeid ja jõudu, kui kasum kutsikate müügist.Selliste kutsikate hind on ekvivalentne paarituse hinnaga. Paaritus suurepärase isasega võib maksta mitusadat dollarit ja see pole mitte omaniku tuju järgi. Asi on selles, et kõrge- klassilise kutsika hind, nagu näiteks töökoerte tõust, võib-olla 1500-2000 USD-d. Edasi toitmine ja kasvatamine.Toit on kõrgekvaliteediline, mille kõrge hinna kujundabki kõrge kvaliteet. Noor, tulevane näituse tšempion vajab juba varakult igapäevast treeningut . Treeningud toimuvad kogenud händleri käe all, kelle teenuste hind,ütleme pole kõige odavam. Ja kõige kallimad üritused - näitused. Et omada tiitleid ja heakskiitu, peab kutsikas alustama juba varakult, kutsikate klassist, s.t.6-ndast elukuust ja mitte ainult kodulinnas. Rahvusvahelise tšempioni tiitel eeldab teiste riikide näitustest osavõtmist. Kõik see ca 5-6 aastat järjest. Pole keeruline kokku arvestada kulutused toidule, koolitusele, näitustele ja sõitudele teistesse riikidesse ja linnadesse. Oluline on ka omada sertifikaate tööomaduste kohta, mida saadakse professionaalsetelt koolitajatelt ja see maksab ka raha ja mitte vähe.Nii tulebki,et tituleeritud isase koera omanik küsib hinda paarituse eest, mis natuke kataks tema kulutusi.

*Kolmas kategooria - kutsikad koertelt, kes on tõu nn.”koorekiht”. Sellised koerad kasvatatakse era kennelites, kus kasvatajad tegelevad aretusega aastaid ja täielikult vastutavad oma “toodangu” kvaliteedi eest. Kutsikate vanemad omavad sugupuud, mis kuningate sugupuule alla ei jää ja nende näituste saavutused on tohutud. Neid aretuskoeri eksponeeritakse pidevalt näitustel ja nad on tuntud laiale koertekasvatajate ringile.Kasvatajad ei hoia kokku ei toidu, ei veterinaari pealt. Nende kutsikate hind on kõige kõrgem.

Kokkuvõtteks võib öelda, et hind kujuneb sellest, kui kõrge tase on kutsika vanematel.Kogu maailmas on teada, et koerte aretus on hobi, kuid väga kallis hobi. Seega, mida puhtatõulisem on emane koer, seda kallim on tema paaritus.Mida kallim on isane koer, seda kallim on tema näituse karjäär.See ongi põhiline hindade kriteerium.

O.Kubõško " Käsiraamat koerapidajale".
Tõlkinud Liia LeerSaadan vastuse (KOERAJUTUD - Müüt" Kutsikatega rikkaks") teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat