« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1496)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Kregor Lood;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - ECO koeratoit
Loetud: 7829 korda
14.12.2003 22:50 (Kärt K )

Sain just meilile sellise teate, hirmutas päris ära:

Kőik, kes annavad oma koertele Säästuka koeratoitu (ECO oma Venemaa), lőpetage oma koerte toitmine sellega!!! Ühe inimese 4 koera juba surid täna hommikul, tema 7 koera on kliinikus tilga alla. Need numbrid ei ole lőplikud kahjuks, ilmselt suurenevad:-((( 90% peetakse pőhjuseks praegu seda toitu, sest eile avas ta koti toiduga ja andis oma koertele prooviks. Ja toidukott oli just kauplusest ostetud. Vőimalik, et tegu botulismibakteriga, ei tea... Lőplik pőhjus selgub lahangute-analüüside tulemusena, millest teid teavitan. Aga praegu ärge seda toitu igaks-juhuks kasutage!!!

Uudise autor: http://www.verekoer.com/loefoorum.php?forumid=1631 ja http://www.foorumid.net/bokseripesa/viewtopic.php?t=3299&highlight


RE: ECO koeratoit
14.12.2003 23:43 (Made )

Alguses tõrkus mõistus seda teadet uskumast. Külastasin ka Kärdi poolt juhatatud /bokseripesa/ ja tõepoolest- see ongi juhtunud! Praegu ei oska küll veel keegi ütelda kindlat põhjust.
Ma tunnen südamest kaasa kenneli omanikule. See on kohutav tragöödia.


RE: ECO koeratoit
15.12.2003 00:30 (Janne )

Minu kolm koera on ka seda toitu juba mitu aega söönud, aga midagi pole juhtunud. Praegu on kasutusel juba viies toidukott. Äkki on asi milleski muus.


RE: ECO koeratoit
15.12.2003 09:19 (Kärt K )

Igatahes mina viskasin igaksjuhuks ECO konservi ära. Olin nii 1/4 juba kutsadele sisse söötnud, midagi polnud küll juhtunud, aga leian, et parem karta kui kahetseda.

Igasuguse spekulatsiooni vältimiseks, arvan, et kõige targem on ära oodata lahangu tulemused, eks siis selgun, milles viga oli.

Koertest on tõeliselt kahju, samuti ka koerte perenaisest. Ei taha mõelda, mis tunne tal on:-(((

Igaksjuhuks saatsin selle info ka oma koeraomanikest tuttavatele. Veelkord, parem karta kui kahetseda. Ja mina ei taha koera eluga küll mängida.


ECO koeratoit
15.12.2003 22:06 (airport )

Meie bernhardiinile sai sedasama koeratoitu ostetud Telliskivi säästumarketist. Nädal tagasi. Pakk sai otsa ning paar päeva on ta saanud juba muud kuivtoitu. Aga kõht on tal totaalselt lahti. Algas see mõne päeva eest, kuid ei osanud näite patoloogiliseks pidada. Nüüd sirtsutab vedelat niipalju kui jaksab. Käisime arsti juures, kuid too ei osanud mingil põhjusel muud kui Kaomycini kirjutada. Kardan, kuid ootan hommikuni.


RE: ECO koeratoit
16.12.2003 08:54 (ivar )

Huvitav kas asi on ainult linnulihaga toidus?Ega ometi ei ole see linnuliha nakatunud grippi ehk sellepärast ei leitagi midagi mürgist toidust.Ei tea ju mis seal venemaal toimub ja kust see liha tuleb ja millisesse pakki satub.
Mul omal ka sõi koer seda kaks päeva ja rohkem ei tahtnud muutus lojuks ja enne oli näljas kui sõi.Läksin kvaliteetsele toidule üle ja praeguseks korras.
Linnugrippi põhjustab väga väike haigusetekitaja — viirus. Olles organismi sisenenud, tungib ta tervesse rakku, mis viiruse kontrolli all hakkab tootma uusi viiruseid. Need omakorda suunduvad uut ohvrit otsima. Tõvest puretud rakud tavaliselt surevad.
Varem sel aastal hävitas maailma suuruselt neljas linnueksportija Holland 250 farmis umbes 26 miljonit lindu, et hoida ära linnugripi levikut.
Mida tuntakse H5N1-na
http://www.nelli.ee/989/maailm.html


RE: ECO koeratoit
16.12.2003 11:46 (Kärt K )

Copy'n lemmik.ee'st info siia:

Külaline 16.12.2003 11:32

Tere !
Kõigile kellel ECO toit kodus: Säästumarket ostab toidu tagasi , ka ostutseki puudumisel !RE: ECO koeratoit
16.12.2003 12:25 (Aga )

..miks ta nii kiiresti kohe tagasi ostab?Kahtlane-kustutab jälgi...


RE: ECO koeratoit
16.12.2003 13:27 (ninaork )

Taevas, appi - tösine kennel ja ostab toitu säästumarketist? ja veel venemaa toodang. ehk seiskusid mikserid toiduvalmistamisel ja komponendid ei segunenud, või ei ole tootmisprotsess puhas ja korralikult jälgitav või oli selle partii liha roiskunud - võtke vaevaks mäletada vene aegseid anekdoote lihakombinaadi hommikuse vorstitoodangu kohta - teemal: kui masinad käima pandi tulid esimesed 10 kilo teevorsati rotilihast....... stabiilsust seal riigis küll ei ole.....
ei tasu kennelit pidada, kui ei jõua korralikku toitu osta või oli tootmiskennel?


RE: ECO koeratoit
16.12.2003 20:37 (Kärt K )

Copy Verekoerast:

15 Detsember 2003 22:05
Veel ECO ohvritest: Teisipäeval kukkus üks rotveiler kokku. Kõhunääre kahjustatud, maks ja neer samuti. Koer on küllaltki vana juba, oli tilga all ja on tehtud vere ning uriini proovid. Oli ära söönud ligi pool uuest kotist, varem söönud 2 kotti ECOt. Koer jäi õnneks elama, eile võttis juba jalgu alla ja maitses jogurtit ja keefirit. Omanik viib toidu proovid Kuressaare vet-laborisse.


16 Detsember 2003 12:53
Ka Tallinnas on vähemalt üks koeratoidumürgistusega koer 10:44, 16. detsember 2003 TALLINN, 16. detsember, BNS - Västriku loomakliiniku loomaarsti ja Tallinna lemmikloomade kiirabiarsti Valdeko Paaveli sõnul võib teisipäevaöise kiirabi väljakutse kohaselt arvata, et esimene tõenäoliselt ECO kuivtoidust haigestunud koer on ka Tallinnas. Paavel, kes on muu hulgas ka Eesti Väikeloomaarstide Seltsi president, ütles BNS-ile, et lemmikloomade kiirabi sai teisipäeva öösel kella kolme ajal väljakutse mürgistuse sümptomitega koera juurde. "Koera mürgistuse sümptomid olid Pärnu nelja Shetlandi lambakoera omadega sarnased, samuti oli see koer söönud ECO kuivtoitu," rääkis ta. "Täies elujõus Kesk-Aasia lambakoer oli äkki haigeks jäänud, õnneks reageerisime kiiresti ja koeral on nüüdseks parem." Kiirabiarst hoiatas, et tõenäoliselt võib mürgistus lähiajal veel siin-seal välja lüüa. "Koera nõrkuse, loiduse või kõhulahtisuse korral peaksid koeraomanikud kindlasti kiiremas korras loomaarsti poole pöörduma, kuna tegemist on väga tugeva tervisemürgistusega ja peremehed ei saa siin arsti abita suurt midagi teha," nentis Paavel. Ta lisas, et kindlasti tasub loomade toitumise teemal arstidega rohkem konsulteerida ning poodides saada olevat kuivtoitu mitte niivõrd usaldada. Pühapäeval suri neli tiitlivõitjast Shetlandi lambakoera arvatavasti Säästumarketist ostetud koeratoidu söömise tagajärjel, kauplustekett korjas kuivtoidu müügilt ära. Koerte lahkamise tulemused ja proovid allesjäänud koeratoidust on saadetud analüüsideks, nende vastused peaksid selguma nädala lõpuks.

16 Detsember 2003 13:03
Kesko Food peatas koeratoidu müügi 16.12.2003 12:58 PM Online Kesko Foodsi teatel on Säästumarketites peatatud ECO kanalihaga koerte kuivtoidu müük, sest tarbijail on tekkinud kahtlus, et see toit võib koertel põhjustada toidumürgituse. 10-kilostesse kottidesse pakitud ECO kuivtoit on saadetud laborisse analüüsimiseks. Uuringu tulemused selguvad 22. detsembril. Kesk Foods on teatanud olukorrast ka koeratoidu tootjale, mis on samuti alustanud omapoolsed uurimist. Pühapäeval suri Pärnus neli tõukoera, kelle omanik oskab surma põhjust näha vaid Säästumarketist ostetud uues koeratoidus, mille analüüside tulemused selguvad selle nädala lõpuks, kirjutas Postimees teisipäeval.


RE: ECO koeratoit
25.12.2003 16:52 (küsija )

Ja mis on selgunud? TULEMUSED????? KUS siis viga oli ja miks koerad surid? Tahan teada.
Aga huvitav, miks üldse ostetakse Eco toitu kui seal on proteiin vaid 18% ehk näljapajuk. Sellest on siis näha kui targad me koerakasvatajad on ja palju nad oma loomadest hoolivad.


RE: ECO koeratoit
25.12.2003 17:09 (Liia )

Olen minagi mõelnud,kuidas kogemustega koerakasvataja sellisele "kokkuhoiu" teele läheb!Aga see on muidugi tagantjärgi tarkus,sest koerte elu tagasi ei too.


RE: ECO koeratoit
08.01.2004 14:37 (Lotta )

Loe ja imesta.......postimehe uudis!
Neljapäevast alustavad Säästumarketid kooskõlas Taimekaitse Inspektsiooni ja Tarbijakaitseametiga taas ECO koerte kuivtoidu müüki.

Kõik eri laborite võetud analüüsid tõestasid, et ECO koeratoit ei sisalda mürgiseid aineid ja toode on koertele ohutu. Seega andis kuivtoidu müügiks loa ka Taimetoodangu Inspektsioon.

Möödunud aasta lõpus väidetavalt kuivtoidu tõttu surnud koerte lahkamine näitas, et surma põhjus ei olnud ECO koeratoit, teatas Säästumarket kolmapäeval.

Koerte kuivtoitu ECO analüüsiti Tallinna Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis ning Taimetoodangu Inspektsioonis, analüüsid võeti kokku ligi kahekümnest erinevast partiist.

Postimees kirjutas detsembri keskel, et lisaks neljale šetlandi lambakoerale kaotas Pärnumaa koerakasvataja Dina Korna veel kaks koera, kelle surmas süüdistab ta samuti Säästumarketis müüdud ECO koeratoitu.

Kõigi protesti esitanud koeraomanike kinnitusel olid loomad haigestunud pärast ECO kuivtoidu söömist.


RE: ECO koeratoit
08.01.2004 16:01 (nublu )

Ka lemmik.ee's pikk lugu sellel teemal, kust noppisin välja järgmise:

Pärnumaa nelja tõukoera lahkamist teostanud ja täiendava lahkamisuuringu tulemustega tutvunud veterinaari Heli Jürindi sõnul ei näidanud uuring, et koerte surma põhjuseks oleks võinud olla ECO koerte kuivtoit.

Aga miks siis kutsud ikkagi surid? Niisama ei heida ju üheaegselt 6 koera hinge?!? Loodan, et see müsteerium lahendatakse...


RE: ECO koeratoit
09.01.2004 00:42 (Liia )

Järsku olid naabrid nii "koera sõbralikud" inimesed?


RE: ECO koeratoit
10.01.2004 17:31 (maarit7 )

Kuulsin "Kuku" raadiost interviud,Shetlandi koeri lahanud veterinaariga.Arst tundus Eco koeratoidu lõpptulemuse suhtes üsna kahtlev olema,negatiivsed old küll salmonella,botulismi pakteri ja toksiliste ainete proovid ,kuid kemikaalide proovid olevat võttmatta.Eestis sai nende päevade sees mürgituse 15-20 koera.Reporteri küsimuse peale mis saab edasi?vastas veterinaar ,et nüüd võiksid tegutseda õnnetust tabanud koerte omanikud ise,kogudes kokku arsti diagnoosiga paberid,kuhu need viia jäi kahjuks selgusetuks.Minule isiklikult tundub asi kahtlane,võibolla näen tonti seal kus pole vaja,kuid toidu paiskamine müüki tundub olema apsurd,seda sellepärast ,et koeri lahanud veterinaar jäi toidu suhtes väga kahtlevaks ja tema kinnitusel osad proovid tegematta.Eks näis kas keegi veel uurib seda või on asi lõppetatud.


RE: ECO koeratoit
17.01.2004 16:27 (nublu )

Uued haigusjuhud ja copy'n siia lõigu www.lemmik.ee'st. Tundub, et asi pole sugugi veel lõppenud:(

Koeratoidu Eco analüüse uskuma jäänud Rakvere bokseriomanik söötis oma lemmikloomale kurikuulsat kuivtoitu ja kolm päeva hiljem tuli tal pöörduda Rakvere Väikeloomakliinikusse, sest bokser oli halvatud, kirjutab nädalaleht Kuulutaja.

Jalgadest halvatud bokser toodi Rakvere Väikeloomakliinikusse selle nädala teisipäeval, 13. jaanuaril. “Omanik tunnistas, et söötis bokserile Eco kanalihalisandiga kuivtoitu,” lausus kliiniku juhataja Astrid Jõgi. “Ta kuulis, et Eco on ohutuks tunnistatud, ja seepärast ostiski. Koeraga juhtus täpselt samasugune lugu nagu teiste koertega haigestumise eelmise laine ajal möödunud aasta lõpus. Ainult et siis haigestusid koerad kohe pärast Eco söömist, bokser pidas aga kolm päeva vastu.”

Jõgi selgitas, et bokser oli halvatud, kuid teadvusel ja võttis isegi toitu vastu. Loomatohter avaldas lootust, et koer jääb ellu.

Eelmise aasta lõpus sattus Rakvere Väikeloomakliinikusse kolm samasuguste sümptomitega koera. Koeraomanike kinnitusel olid kõik haigestunud koerad söönud Ecot. “Helistajaid oli rohkem,” rääkis Jõgi. “Arstiabi saanud koerad jäid õnneks ellu, mis teistega juhtus, seda ma ei tea. Päris kindlalt tean, et üks Ecot söönud kass suri. Seos Ecoga on minu arvates ilmne. Näiteks ühel Rakvere koeraomanikul on kaks koera, kellest üks kuivtoitu ei söö. Ecot söönud koer haigestus, teisel polnud midagi viga.”.....


http://www.lemmik.ee/index.php?03614&PHPSESSID=ca67f59d32eba4a00958be29cdd11fb5Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - ECO koeratoit) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat