« Info ja teated »
» 2020 AASTA ERINÄITUS EDASI LÜKATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» ONLINE REGISTREERIMINE ON AVATUD!
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1011)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Pille Park; Heidy Raudal; Brithell Ruus; Keidi Tamm; Maimu Zagorski;
Koerad: Barri(pk/I/18a.); Benhard(pk/I/13a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/5a.); Jassi(pk/I/13a.); Lotte(pk/E/13a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/15a.); Ronja(pk/E/13a.); Royal Berni Dolly(pk/E/10a.); Winifred Pyrlandia(lk/I/17a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Berna ja vesi.
Loetud: 4441 korda
18.10.2003 20:16 (Maarit )

Minul on kodus 1a.7k berna kes on ta'ielik vee koer.Esimene kokkupuude veega oli 3k. kui muru kastsime.Vihmuti kastis ja berna jooksis sealt alt la'bi ise haukus,kuid tal oli nii lobus.Pa'rast kuivatasin ta a'ra ja hoitsin toas.Peale seda ka'isime igal ohtul mereaares,ta kull ei uju kuid seisab kohuni vees.Selle aasta mais hakkas ta kaima joes.Majast joeni on 1km, kui ma ratta vottsin seisis ta juba varavas ,rattaga soitsin ma selleparast et ma ei viitsinud kondida,tempo valis tema ,sest ta oli lahti ja nii tore on ju kraaviaares igasuguseid lohnu nuusutada ,ka joes seisis ta kohuni vees ja peale sellist rettke polnud ta isegi vasinud ,energijat oli kullaga ,kuid suua tahtis ta kull.Nuud tuleb jalle see usna pikk talv kus seda roomu ei saa nautida. Kas selline vee armastus tuleb ta jalgadele kasuks voi pigem kahjuks?(Siiani pole tall tervisega probleeme).Igaljuhul vesi on meie koera toeline sober.


RE: Berna ja vesi.
18.10.2003 21:36 (zimma )

Meie Pontule meeldib ka vesi väga. Kahjuks meres pole ta käinud aga jões, järves ja tiigis küll. Ujub esimesest korrast alates mõnuga üle pea vees ja välja tuleb vaid siis kui nõuda.
Arvan et see on kasulik kuna sellist vesiravi kasutatakse ka hobuste ja koerte lihaste parandamiseks ja tugevdamiseks.


RE: Berna ja vesi.
20.10.2003 09:32 (Kärt )

Ka minu Chessile meeldib vesi hirmsasti. Ujuda ta eriti ei viitsi, küll aga hüpata, karata ja niisama vees ringi joosta (eriti tore on siis, kui veel teine koer ka meres on). Ujub ta vaid siis, kui ise lähed sügavamale ja tema maha jääb. Peale veekäiku on kindlasti vaja ka veel märjast peast liiva sees hüpata ja mürada, nii, et koju jõudes on koer mustem kui enne vette minekut:))) Oleme käinud põhiliselt meres. merevett armastab ka meie Chess liitrite kaupa sisse kaanida:))

Arvan, et kui on soe ilm ja põhiasi, et koer ei külmeta, on vees olemine igati kasulik.


RE: Berna ja vesi.
20.10.2003 11:24 (huviline )

Vesi on hea nii koertele kui inimestele. Pärast ujumist tuleb vaid jälgida, et berna kasukas saaks korralikult kuivaks. Märjad kohad just naha vastas, kus neid esmapilgul ei märkagi, võivad põhjustada nahaprobleeme. Jälgige, et kuivaks saakas ka näiteks kaenlaalused ja kurgualune.
Suviti võib probleeme tulla vetikatega - koertel võib samuti esineda allergilisi reaktsioone sinivetikate vohamise aegu. Jälgige, et vesi oleks puhas.
Ärge laske koera ujuma tundmatus kohas. Oi oi kui palju käpahaavu on asaadud just vees. Koer ei näe, kuhu ta astub, kuid vee all võib olla klaasikildude mägi.

Vesi on mõnus!!!!


RE: Berna ja vesi.
21.10.2003 17:10 (Siiri Hundimägi )

Ka minu koertele meeldib vees olla ja ka voolikust tuleva veega mängida.Naljakas oli kuidas berna mulistas vees nii kaugele, kui jalad põhja ulatusid. Üritasime küll kaugemale meelitada kuid tulemuseta, ikka keeras tagasi.Ei mõjunud ka teise koera ujumine kaugel järvel, kuigi muidu teevad kõike koos. Star läks rinnuni vette ning istus ja vaatas kuidas meie koos teise koeraga eemal ujume.
Parim oleks, kui ujumiskoht on mõne kilomeetri kaugusel, saaks minna jala või rattaga ning siis kuivaks koduteel koerakasukas ilusasti ära.Minul kahjuks selline võimalus puudub ja ujumas tuli käia autoga. Ujumas käisime võimalikult vara hommikul, sest siis kuivas õhtuks karv ilusasti ära.
Tegelikult on head ujumiskohta koerale leida suhteliselt raske. Korralikesse ja puhastatud randadele meid ei lubata ja nii tulebki mööda nurgataguseid käia. Kahjuks on ka sellistesse kohtadesse inimene jõudnud ja oma toidupakid, joogipudelid ja teiste toimingute tulemused maha jätnud.


RE: Berna ja vesi.
15.11.2003 10:05 (Emmi )

Berhardiinid armastavadd vett,aga nende kaua vees olek ei tõota head ,kuna bernhardiin on endale väga kerge haiguse tooja.Vara Kevadel ei tohi minna bernhardiiniga jää peale kui jää on nõrk,sest kui bernhardiin sinna sisse kukub on ta haige,meil endal jäi kopsupõletikku,nii et vara kevadel ültsegi mitte veekogu juurde minna,kuna see võib tõotada koera elu.(Emmi.Ojala@mail.ee)Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Berna ja vesi.) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat