« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Miks just bernhardiin?
Loetud: 6961 korda
28.09.2003 16:21 (Pia )

Kui meie pere üle 3,5 aasta tagasi oli pandud fakti ette, et meil enam oma "hunti" ei ole, siis väga pikka mõtlemist ei olnudki. Kindlasti suur bernhardiin, sest nüüd on kõik tingimused selleks olemas:
*oma maja korraliku(kindla) piirdeaiaga,
*transpordivahend, millesse ka koer mahub,
* lapsed piisavalt suured, et kutsikas neile ja nemad kutsikale liiga ei teeks,
*ka rahakotis sai sobratud (enda omas muidugi), et oleks kindel- meie pere viies liige ei tunne tulevikus millestki puudust.

Koerad on meile pereliikmed (maise vara valvamiseks on tänapäeval õnneks muud lahendused), head sõbrad (mitte, et meil inimsõpradest puudus oleks), vaikivad pihiisad ja stiimul ka ennast vähe liigutada.

Ma olen nõus mitu korda päevas pesema põrandat, sest hea on vaadata seda suur ja õnnelikku looma, kui talle antakse võimalus olla oma pere (loe: karja) keskel. Seda olemist vajavad aga bernad väga.
Imelik mõelda, aga ilma nendeta (kaks bernat) ei kujuta oma elu ettegi. Nii nagu peakski olema.

Kirjutasin aga tegelikult selle mõttega, et teada saada, miks siis ikkagi bernhardiin endale lemmikloomaks võetakse. Kas ja milles on tulnud hiljem seda valikut kahetseda?

RE: Miks just bernhardiin?
28.09.2003 22:19 (Liia )

Ta on nii mõnusalt suur.Seda koera kallistades tõesti tunned,et ta on sinu kõige SUUREM sõber.Ja see andumus millega nad isegi pere pisemaid liikmeid armastavad-ei ole vist bernat,kes võikse lapse peale uriseks.Oluline omadus on,et respekteeritakse KÕIKI pere liikmeid võrdselt.Kui mu 4-aastane tytar 2-aastase isasega pahandab,teeb koer ennast niiiii väikseks ja näoilme on selline,et ma enam kunagi nii ei tee.

28.09.2003 22:29 (maie )

Juba lapsepõlves oli minu üks lemmik raamat "Tjorven,Pootsman ja Mooses". Paar aastat tagasi lugesin oma lastele seda raamatut unejutuna ette ja jälle sai kinnitust minu lapsepõlve soov - tahan endale bernat. Algul ei olnud meie teised pereliikmed sellest vaimustunud, kuid kui soovisin sünnipäevakingiks just bernat ja ise ka kuulutuse ostmise kohta panin, siis ei jäänud teistel muud teha, kui käsi laiutada.
Praegu on Bessy kahene ja meie pere "pesamuna" ning täieõiguslik pereliige. Ei oska ega taha keegi meist ettegi kujutada oma päevi ilma temata. Kust sa muidu saad ühe armsa musi, mis nii tatine aga oma.

29.09.2003 12:38 (Armand )

Sellele küsimusele saab väga konkreetse vastuse kui klikata kõrvalasuvas menüüs nupule "Galerii". Vaadates seal olevaid pilte ei tohiks keegi enam kahelda mis tõugu Koer võtta lemmikuks.

Kuigi jah (tatti) peab siis ka armastama õppima fakt.

29.09.2003 13:53 (Merle )

Meie peres juhtus eelmise koeraga õnnetus,nimelt veebruari kuul,väljas imeilus päikesepaisteline talvine ilm,külma 13 kraadi,otsustasime koertega mere äärde jalutama minna. Meri sel aastal kenasti jääs,kuid kõik oli siiski petlik.Meie kaukaaslane tuiskas lumes,nii et keeris taga ja äkki koera pole.Selle kohapeal,kus koer oma 75 kg. läbi jää vajus on suvel vaevalt põlveni vesi. Talvel oli aga veeseis nii kõrge,et koeral jalad põhja ei ulatunud,sest vastasel juhul oleks ta end läbi jää ramminud.
Nutud nutetud,ahastuse leevendamiseks otsustasime hästi kiiresti uue kutsika kasuks.Minu esimene mõte oli:
1.Koer ei tohiks olla kuri,sest alateadvuses tundsin ma tihti hirmu, loom on loom,võta kinni mis talle parasjagu ei meeldi.Lisaks veel jutud vanade kaukaaslaste kurjusest.
2.Kindlasti emane,kogemus koerast kes 1,8 meetrist aeda koos elektikarjusega ei pidanud millekski,kui kihk peale tuli.
3.Suur ja pika karvaga,et rahulikult õues elada,kuna lapselapsel diagnoositi alergia ja sel ajal veel teadmata,millest täpselt.
Esimene, kes mulle sel momendil sümpatiseeris oli njufa,ei tea kas sellepärast,et tema ju ometi ei upuks.....aga kahjuks või õnneks, sel ajal pesakonda polnud,tuli järjekorrast võtte teine tõug, seega berna.Teadmised tõustandardist puudusid ja jäi ainult täielikult usaldada kasvatajat.Tol hetkel oli õite mitu berna kuulutust,aga kõige paremini oskasid selle tõu omadusi,iseärasusi tutvustada Katrin ja Ülo Rähn ja lisaks kuuldes veel kasvandusest.Otsus tehtud sõitsime Lõuna Eestisse. Bernhardiin kelle me koju tõime oli pea 3,5 kuune hästi kasvatatud,jalanõusi ei söönud ja mööbel jäi ka terveks,aruharva juhtus koju tulles mõni loik olema.Nüüdseks siis,juba viie aastasena on temas sama palju mängulusti,kui kutsikana ja samas oskab ta käituda majesteetlikult,nagu ühele prouale kohane.
Paistab,et kui üks bernhardiin juba on,siis juhtub kuidagi ka teine perre tulema,nii ka meil ja miks mitte ka kolmas!
Edu ja õnne Teile ja Teie SUURTELE sõpradel!

29.09.2003 15:09 (Kärt )

Minule on terve elu tundunud, et õige koer on saksa lambakoer. Nähes aga mida suutsid korraldada 2 sakslase kutsikat 3-e kuuga ühes renoveeritud eramajas ja selle aias, ajas see mul igasuguse sakslase isu pealt ära. nad sõid toas seintel nurgad kuni karkassini ära, et rahuldada oma närimisvajadust, jooksid aia äärde mullased ja mudased rajad sisse jne jne. ja ei saa ütelda, et peremees nendega ei tegelenud - tegeles küll ja oli lausa kodus igal päeval, kuna oli lapsepuhkusel.

Ja siis tuli meelde, et sõbranna perekond on aastaid bernasid kasvatanud ja tal endalgi berna kodus. Tundus see elukas nii tark, üli-rahulik ja mõnus suur kah.

Mõeldud - tehtud. Kui tuttavalt kuulsin, et ühed kutsikad on sündinud, helistasin mehele, et nüüd lähme kutsikaid vaatama. Telefonist tuli vastu seakisa teemadel, et kes taga tegeleb, kuhu me ta panema jne.

"Viga" sai tehtud kutsikaid vaatama minnes. Kui oled juba korra 1-kuuseid bernakutsikaid näinud, siis naljalt juba sealt ilma kutsata ära ei tule. Nii ka juhtus meil....

Nüüd olen oma 9-kuuse bernaga üli rahul. Õnnelik, et kevadel selline otsus tehtud sai. Ei ole ta midagi närnud (peale ühe plätu), peaaegu ühtegi auku aeda kaevanud, ning aia ääres pole ka meil mudaseid kraave sisse jookstud. Samuti on berna minu meelest arukas koer, kes niisama ei klähvi, samuti on ta meil koolis kõige tublim!!!!

Ja nüüd on tulnud otsus ka kevadel veel üks seltsiline võtta.....

29.09.2003 20:24 (kaisa )

Minu vanemad tahtsid bernhardiini juba kakskümmend aastat tagasi (siis kui mind veel olemaski polnud). Nad läksid Tartusse bernhardiini tellima. Mõne päeva pärast vastus saades öeldi, et kui tahate bernhardiini peate sõitma Moskvasse, sest siis olid ajad teised ja bernhardiine polnud saada. Seega jäi asi sinnapaika. Mina hakkasin bernhardiini tahtma pärast seda kui olin näinud filmi "Beethoven". Rääkinud sellest vanematele, hakkasid nad natuke kahtlema, kui palju ta sööb ning kuidas hakkaks ta läbi saama meie hundikoeraga. Kuid ammune unistus tuli ka neil täide viia ning oli vaja ka teist suurt koduvalvurit. Kaks aastat tagasi, päev enne jõululaupäeva võtsimegi ette 480-kilomeetrise(edasi-tagasi) teekonna, et tuua koju meie uus pereliige. Ma ei kahetse, et me võtsime Beethoveni, ta on meie pere, kui ka kõigi meie sugulaste lemmik. See on isegi koomiline, kui külmadel talvepäevadel teda tuppa lastes ta oma suure sabaga vehib ja iga viimse kui asja laua pealt minema pühib.

03.10.2003 00:01 (Maarit maarit.tammiksaar@mail ee )

Meie tahtsime endale koera kes oleks rahulik ,lastesobralik ja hasti suur,et oma massiga araajada koik ebavajalik.Ja kes se muu on kui berna.Otsisin teda 2 kuud kui lopuks leitsin.Tegelikult olime otsustanud elukaaslasega ,et ta ei pea olema paberitega ja lootsime ,et hind on ka madal.Helistasin ,kutsuti vaatama ,ta oli siiski paberitega isane alimentkutsikas aga hind.Laksin koju meest seebitama.Raakisin talle kogu loo ,ta kuulas sinnamaani kuni tuli raha utlesin hinna ja siis tuli...Hommikuks oli ta natuke leebem ja lubas isegi vaatama minna,laksime.Salamisi teatsin ,et ohtuks on koer kodus ja nii oligi.Nuud kaime naitustel ja ei mingit nurinat.Viimaselt naituselt tulles kusis ta ,et mis ma arvan millal meie omale valjaspoolt eestit teise berna ostame.Minul igaljuhul korvad liikusid.Igaljuhul olen bernaga vaga rahul TA ON LIHTSALT NII NUNNU.

04.10.2003 15:56 (Siiri Hundimägi )

Ma arvan, et on üsna palju inimesi, kes vaadates Beethoveni filmi heietavad juttu, kui meilgi oleks selline koer.Nii ka meie.Tol hetkel elasime korteris ning olude sunnil jäi asi katki. Kui kolisime oma majja, tuli koera teema taas päevakorrale. Kuna elame suhteliselt üksikus ja vaikses kohas, oli kindel otsus-koeri peab olema kaks! Algul mõtlesime võtta kaks sakslast,nemad ju kuulsad valvurid. Kuid meile räägiti igasuguseid õudusjutte nende kaklemistest.Kuid kahe koera võtmise plaanist ei tahtnud loobuda. Siis tuli meie issile meelde meie kunagised jutud, kui oleks üks berna. Tema ju selline rahulik ja hea tasakaaluks sakslase iseloomule. Rokystari ostmise otsusele jõudsime kiirelt:esmas- või teisipäeval ilmus kuulutuseleht ja reede õhtuks jooksis meil Star kodus.See käis küll kähku, kuid kahetseda pole tulnud, on ta ju rahuldanud meie ambitsioonikaid soove nii näitustel ja kuulekuskursustel.(See viimane lause on küll vist selline, mida ütlevad kõik koeraomanikud. Isiklikult pole minul küll ühtegi tuttavat, kes oleks oma koeras pettunud.) Poolteist kuud hiljem tuli meie perre sakslane.Kui välja jätta esimesed neli tundi, kui nad kohtusid, on nende läbisaamine olnud võrratu- nad magavad ühes kuudis ja joovad ühest kausist, ka samaaegselt.Kaklusi pole olnud,kuigi sakslane provotseerib küll. Tundub, et Star ei tahagi jamada, on hea ja leebe ning laseb ennast lamama. Samas on Star tänu sõber Orry olemasolule muutunud kiiremaks ja energlisemaks,jookseb ja spurdib nagu noor isapõder.

14.11.2003 11:55 (Kärt )

Olen kindel, et meie Ramses on meie juures tänu sellele, et nägin seda pesakonda kui nad olid 1 päevased. No olid ikka võrratud buldooserid küll. Siis hakkasin vaikselt kodus mehele ajuloputust tegema. No võttis ikka kaua aega ja asja ei tundunudki saama aga õnneks tehti see otsus tema eest ära nii, et Ramses kingiti meie 3 aastasele pojale sünnipäevaks. Nüüd kuulen mehelt ainult head ja veel kord head selle koera kohta. Ja ega tõesti pole mitte mingit halba sõna öelda. Jah suvel ta disainis mu suhteliselt uue mobiiltelefoni ära aga eks ma olin ise ka süüdi, sest jätsin selle õue pingi peale ja eks nahk kott mis seal ümber oli eritas võrratut lõhna. Keegi eelpool mainis et on nõus põrandaid päevas mitu korda pesema aga koera rõõmu perega olemisest on tunduvalt toredam vaadata. olen saja % sellega nõus. Minu jaoks hästi positiivne on see, et teda saab igalepoole kaasa võtta kuna ta hästi rahulik. Suvel sõitsime mööda eestit ringi ja ööbisime telgis ja tema oli alati kaasas. Oleme käinud mitmeid kordi külas ja seal ööbinud. Alati on koer kaasas ja mitte mingeid probleeme pole.

15.11.2003 17:25 (Marite )

Ta on mõnzalt suur ja nunnu,kui tal on paha tuju,siis ta ei näita seda välja,kui ta saab aru et sul on paha tuju,siis ta üritab sind rõõmustada,istudes sinu ette ja vahtides nii nunnu näoga otsa et sa ei suuda mitte naeratada.,Mul on bernhardiin ja ta on käinud 2 kuud tresuuris ja ta oskab istuda,lamada,tuleb sinu juurde kui teha kutsud,jääb kohale,ta on sama tark kui beethooveni filmis.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Miks just bernhardiin?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat