« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Planeeritud paaritus
Loetud: 3767 korda
24.09.2003 13:25 (Kaire )

Kuidas oleks vaja planeerida ja millal oleks parim aeg paaritada oma emast koera? Ja mida teha, kui juhtub plaaniväline asi?

RE: Planeeritud paaritus
24.09.2003 14:45 (Vilja )

Tavaliselt indleb koer 2X aastas (mõni ka 1),nii ,et jooksu-aegadel ongi ainult võimalik planeerida.Koera tiinus kestab ca 2 kuud.Omanikuna on kevadisi kutsikaid kindlasti mugavam kasvatada.Plaaniväliseid asju ei saa juhtuda,kui te enda koera
inna ajal ainult rihma otsas jalutate.
Vilja

24.09.2003 16:40 (Kärt )

Kui vanalt üleüldse on soovitav paaritada emast koera?

24.09.2003 18:43 (Pia )

Kärt, vaata, mida ütleb selle kohta EBTÜ aretusmäärustik. Seal on toodud aretuse erinõuded lühi- ja pikakarvalistele bernadele. 24 kuud on emastele ja 20 isastele vanuse alammäär. Eks ta ole ikka õigem nii nagu inimestelgi, et lapsed ei saaks lapsi ja väga vanast peast esmasünnitajad kuuluvad ju ka riskirühma.
Kui emane berna peaks indlema 23. ja 24. elukuu vahel, siis jääb esimene võimalus paaritamiseks järgmise jooksuka ajaks.

Mina arvan, et 2,5-4,5 aastane emane berna on vist parim emme. Täiskasvanuks saavad nad ju nii aeglaselt ja vananema hakkavad (küll on kahju!) nii kiiresti. Muidugi pole see, mis ma siin kirjutasin sugugi mingi reegel. Alati on erandeid. Olen väärikaid "vanaprouasid" näinud ja on ikka armsad küll.

24.09.2003 18:46 (Pia )

Vabandust, minu kirja esimene osa on ikka reegel küll!

24.09.2003 21:06 (Made )

Asjalik koerakasvataja valmistub oma kutsut paaritama pikka aega ette. Tutvub võimalike "peiude" ja nende omanikega, peab ühendust tõuühinguga, külastab ka näitusi.
Otsus, et minu lemmikul võiksid ka järglased olla, peaks olema igati kaalutud ning kaaslase valik teadlik.
Et koeraomanikku võimalikult palju aidata, otsustasimegi viimasel juhatuse koosolekul järgmist:
emase koera omanik peab EBTÜ juhatust planeeritavast ja toimunud paaritusest ning ka poegimisest teavitama. Ka isase omanik peab teatama toimunud paaritusest.
Miks? Ma mäletan oma kogemustest, et mind väga huvitas, kui mitu pesakonda sünnib Eestis samal ajal minu emase pesakonnaga. Kui tol ajal oleks olnud mingi koht, kust ma seda teada oleksin saanud- palju parem olnuks paaritust planeerida. Ning kutsikate sünnist on ju lausa kasulik juhatust teavitada, ehk saame kutsikate müügil kasulikud olla!
Loe ka INFO JA TEADETEST juttu "Juhatuse koosolek"!

20.10.2003 19:53 (Made )

Ikka veel juhtub, et kahenädalaselt ei ole kutsikatel eemaldatud tagajalgade viiendad varbad. Kasvataja ei teadnud seda. Siit üleskutse aretusisaste omanikele: pidage ühendust teie isase juures käinud emase koera omanikuga! Need uued ilmaelanikud on ju ka teie vastutusel. Kindlasti saate neile jõu ja nõuga abiks olla. Pesakonna hooldamisel (eriti kui kutsikaid sündis palju) on kasvatajal palju tööd ja magamata öid, mispärast võivad mõned tegemistvajavad asjad ununeda. Olge neile toeks!
Alati võib ka mulle helistada-kirjutada.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Planeeritud paaritus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat