« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Perre teine koer?
Loetud: 4536 korda
18.09.2003 14:34 (Kärt )

hetkel on kodus kasvamas peatselt 9-kuuseks saav berna-preile. Siiski plaan võtta perre ka teine koer, suure tõunäosusega alles kevadel.

Vahepeal arvasin, et bernale peaks võtma kaaslaseks mõne veidikese aktiivsema koera, kes oleks justkui "äratuskell". Berna ju teatavasti suur flegmaatik, äkki see väike ärataks ta ülesse kui haukuda vaja või kodu kaitsta:))))

Nüüd aga on tulnud päha, et võiks teiseks võtta ikkagi bernhardiini. Olen berna rahulikkuse ja asjalikkusega nii ära harjunud, et ei kujutagi hästi ennast ette mõne muu tõuesindaja peremehena....

Siit aga küsimus, kas võtta teiseks koeraks emane või isane isend? Kuidas nad omavahel läbi saavad? Ise vist eelistaksin teist ka emast, kuigi olen kahleval seisukohal ja jagan seda koeravärgindust veel suhteliselt vähe..

Ja kas oskab keegi ütleda, et kas võtta bernale seltsiks ikkagi omasugune või siis tõesti mõni väiksem tragi koer (mis tõug)? Tingimuseks oleks ikkagi kindlasti, et ka see teine koer hakkaks elama õues. Teist tõugu koerte seas on lemmikuks eesti hagijas, kuid kahjuks tema vist ikka talvläbi õues ei pesitse:((( Veel meeldib siberi husk, kuid neid vist Eestis väga vähe ja olen kuulnud, et kutsikas maksab ca 12 000.-, seega tiba kallis...

RE: Perre teine koer?
18.09.2003 15:39 (kaisa )

Minul endal on kolme aastane hundikoer ja kehe aastane bernhardiin. Nad saavad omavahel hästi läbi, väkja arvatud siis kui ühele pöörad rohkem tähelepanu kui teisele. Kuid ma tahaksin veel kolmadndat koera ja selleks ma valiksin küll bernhardiini.

18.09.2003 16:02 (Kärt )

mis soost su koerad on?

18.09.2003 23:07 (Made )

Ma trügin nüüd küll oma kirjaga küsimuse ja oodatava vastuse vahele, aga mis teha!
Mul on kaks emast (berna ja saksa lambakoer) ja kaks isast(bernad) koera. Minu kogemus on küll selline, et emane ja isane koer saavad ALATI omavahel hästi läbi, kaks emast aga on puhuti tülis. Loomulikult mitte hammastega, aga väike sõnasõda käib mõnikord ikka.
Mulle tundub, et koerte seas on kindlalt tähtsamal positsioonil emane. Näiteks kui autos on vähe ruumi, laseb isane emasel pikali visata ja laiutada, istudes viksilt ise kasvõi kümneid kilomeetreid. Ütled talle küll, et heida ise ka pikali, aga ei. "Äkki ma häirin prouat", mõtleb isane ja istub tragilt edasi.
Niisiis, kui on ruum, kuhu pagendada emane paar korda aastas ~nädalaks ajaks, soovitan mina küll teiseks koeraks isane võtta.

19.09.2003 13:44 (kaisa )

Nad mõlemad on isased, nii berna kui saksa lambakoer.

02.10.2003 10:29 (Maarit )

Minul on kodus kaks koera.1a.7k.berna ja 3k.soome hagijas.Tahtsin ka enda hoovi seda A"ratuskella ja usu see ta on.Ostes oli valida kas eesti hagijas voi soome hagijas.Valik langes soomlasele ,sest kunagi ei runda ta esimesena ,on leplikum ja puhtamate varvidega.Eestlane on ikka kuuned enda poole nii ka eesti hagijas.Bernaga on (hetkel)labisaamine vaga hea nad magavad ka uheteise kaisus.Soomlane aga sigatseb oma vanuse kohta usna palju berna oli ja on temakorval lausa kullatukk.Nendel on veel uks sober 9k.ameerika kokkerspanjel ja kui nad on koik koos siis hoia alt nad jooksevad nii ,et maa mudiseb.Siiski on nad omad ja hast i armsad ja just armastus korvabki nende pahandused ja polegi hullu kui pean jalle ostma endale uued jalanoud sest vanadele on keegi hambad sisse loonud.Hagijate kohta veel nii palju,nad elavad oues ja ei maksa sugugi nii palju.(hetkel)nad on isased.

02.10.2003 12:19 (Kärt )

Mulle tegelikult hirmsasti hagijad ( ja ka bassetid) meeldivad. Aga nende karv tundub nii õhuke ja lühike, et kas tõesti elavad nad ka -20 kraadiga õues? Ja kust saab hagijate (nii Eesti kui Soome) kohta rohkem infot? Kuidas on nende treenimisega ja allumisega tressuurile. Ning mis on hinnaklass.

Kuigi nüüd olen suutnud juba elukaaslase ümber veenda, et tuleb võtta teine berna, kuid äkki kolmandaks oleks siis hagijas.....mine tea...

02.10.2003 22:48 (Maarit maarit.tammiksaar@mail ee )

Ka minule tundub ta karv ohuke,kuid kasvataja kelle kaest me ostsime utles ,et talvel on nad valjas.Ta on jahikoer kellel ei tohiks oues kulm olla ka meie kliimas.Eestis on minuteada hetkel kaks soome hagija kasvatajat ja ka eesti naitustel on teda imevahe,kuid soomes on ta 2003a.koerte top 10 esimesel kohal.vt.www.suomenajokoira.com Oppust pidid nad hasti votma,kuigi mulle endale tundub ,et ta on koer kes aegajalt uritab ennast maksma panna.Vahel on ta pujaan.Vaksineerimas kaies arvas ka arst,et ta poeb hetkel va'ikse koera sundroomi,sest suur berna on korval ja kuidagi peab endast marku andma.Taiskasvanud soome hagija turja korgus on 61 cm ja kaal 25 kg. Maksavad 3000....4000 Ainuke asi mis hagijate juures meeles peab pidama on see ,et nad aegajalt karjuvad teisiti kui teised koerad.

28.10.2003 12:05 (mar )

Soovitaks berni karjakoera, veid väiksem kui berna, rahulik, kuid mitte nii flegma, väga õpihimulised, emased on aktiivsemad. Ma mõtlen, et äkki liiga aktiivne tegelane võib muutuda bernale tüütuks, kuid võibolla ka mitte. Kui võtad emase ja isase, siis pead ikka hoolega mõtlema, kas saad neid eraldada teatud perioodil või ikka võtta igaks juhuks n.ö. sobiv paariline samast tõust.

28.10.2003 12:18 (Kärt )

Ka ise mõtlesin vahepeal Berni karjakoera, aga uurides sain teada, et nad maksavad ca 15 000, mis kahjuks on minu jaoks natuke kallis.

Olen nüüd lõpuks pidama jäänud vist ikka teise berna võtmise peale, aga kummast soost? olen ikka veel kahevahel....

25.11.2003 15:43 (Imbi )

Tere!

Tahaksin oma 2,5 aastasele segaverelisele isasele hundile berna sõpra võtta, kui käisime koolis, siis eranditult tõmbas teda bernade poole ja alati müras nendega, aga olen natukene kartlik, kuna ta on üsna armukade ja kas ta äkki ei hakka kiusama teist ja sõpruse asemel on hoopis võimuvõitlus?
Andke nõu ja jagage oma kogemusi

29.11.2003 13:22 (Kärt K )

Alates eilselt on minu peres 11 kuusele bernale seltsiks 7 nädalane bernabeebi. Eilne päev möödus kohutavalt: pisike kartis kõike ja üritas pugega diivani alla. Suur aga mõtles, et nii tore oleks ju selle tilluga mängida ja näitas väga suurt uudishimu ülesse, mille peale pisike veel kaugemale diivani taha puges. Õhtuks olid mõlemad suht stressis. Suur ei saanud magama jääda, pidi koguaeg väikset jälgima ja väike ei saand magama jääda kuna suur oli liiga lähedal. Öö möödus suurel esikus ja väiksel suures toas.

Hommiku oli juba märksa rõõmsam, nüüd on nad juba ca tunnike õues olnud koos ja väike sikutab juba suurt sabast, kõrvadest jne:)

Arvan, et kõige hullem on hetkel möödas ja kui ise mõlemale piisavalt tähelepanu pöörata ja suurt vaikselt suunata kui ta oma massiga kipub pisikesele liiga tegema, hakkavad nad hästi läbi saama. Loodame!

29.11.2003 15:32 (Maarit )

Õnnitlen sind uue bernabeebi puhul.

29.11.2003 15:35 (Maarit )

Kas beebi on emane või isane?kas tema pesakonnast ongi pildid galeriis?Jõudu ja jaksu sulle.

29.11.2003 17:14 (Kärt K )

Mõlemad bernad on emased ja beebist (Dhella) on ka galeriis pilte. Hetkel magavad nad toas ilusti üksteise kaisus:)

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Perre teine koer?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat