« Info ja teated »
» Suvine kokkutulek 2021
» Erinäitusele registreerimine
» Erinäituse kohtunik!
» Konto avatud ka LHV-s
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (2026)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Marko Ehrberg; Kristel Karavin; Ivika Kersman; Maarika Kukk; Kärt Kübarsepp; Piret Laanepere; Kristi Naulin; Andres Piirsalu; Janely Tauk;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Lähme Moskvasse!(4) Lähme Ameerikasse!
(1) EBTÜ suvine kokkutulek...(1) tere!
(2) Läheme Ameerikasse!(1) Loengud Tartus
(4) RE: Kreisilinnapäev pani...(93) Näituste autahvel
(8) Kutsikate näitus ja...(2) Näitused, muud üritused...
(11) Suur Koerapäev 2008 » kõik vanemad teemad
HARRASTUSED - Bernade koolitus
Loetud: 6961 korda
16.09.2003 10:48 (Pia )

Alates järgmisest nädalast on kõigil bernaomanikel võimalus 1 kord nädalas oma kutsaga osaleda Siiri Hundimägi poolt korraldatavatel treeningutel.
Loe sellest täpsemalt rubriigis "INFO ja TEATED".
Helista kindlasti Siirile SELLE NÄDALA JOOKSUL, et saaksime kohe alustada. Ilmad ju praegu veel nii ilusad.

Lähipäevil joonistame üles ka kohalejõudmise skeemi ja selle leiate jällegi meie lehe "INFO ja TEADETEST".

RE: Bernade koolitus
16.09.2003 11:20 (zimma )

Võtaksin osa hea meelega kui keegi aitaks meil kohale saada. Aeg ei ole oluline.

16.09.2003 20:28 (Made )

Mul on tõeliselt vedanud. Treeningu koht jääb vaid paari kilomeetri kaugusele. Kuigi minu 10-kuune Herri-kutsu saab igapäevaselt suhelda teiste minu koertega, näen, et tal jääb puudu just omaealiste ja võõrastega koosolemisest.
Olen kindel osavõtja!
Äkki keegi Tallinna-poolt tulija saab ka "zimma" küüti võtta?

22.09.2003 10:47 (Pia )

Esimene treening toimub laupäeval, 27. septembril kell 10.00 Siiri juures. Oodatud on kõik need, kes endast on teatanud ja ka need inimesed, kes seda pole veel teha jõudnud. Veel on terve nädal mõtlemisaega. Kunagi ei ole hilja liituda! Anna teada oma osalemissoovist ka siis, kui Sulle laupäev ei sobi.

Tule ja anna oma lemmikule suhtlemise- ja mänguvõimalus! Ühtlasi saad teadmisi elementaarse kuulekuse vallas, kasulikke nippe näituste tarvis jne.

Vaata lisaks "INFO ja TEATED" bernade koolitusest.

24.09.2003 00:11 (Pia )

Nüüd siis, tähelepanu, kõik Lõuna-Eesti bernaomanikud, kes sooviksid oma lemmikuile anda suhtlemise- ja mänguvõimalust!
Elementaarse kuulekuse treeningud võiksid alata ~kuu aja pärast. Selleks tuleks Sul kontakti võtta Liia Leeriga ja teatada talle päev, milline Sulle kõige enam sobiks. Enamusele sobiv päev jääks siis treeningupäevaks.
Liiaga saab ühendust: tel. 051 52 186 (mob.) või
e-mail liialeer@bernhardiin.ee

26.09.2003 12:08 (Pia )

Armsad inimesed, kes te olete homme hommikul tulemas Loole Siiri juurde koolitusele, saame kokku SUURE MUNA juures kell 9.45. Muna on kõrge posti otsas, kui keerate Peterburi mnt.-lt Loo aleviku poole. See vist linnuvabriku "logo". Kui on tekkinud küsimusi võtke ühendust kas Siiri või Madega (050 60 763). Kohtumiseni!!!

27.09.2003 21:45 (Pia )

9.55 vuraski 7-st "suurest" sõiduautost koosnev kolonn Siiri kodu juurde. Peaaegu igast masinast väljus peaaegu terve pere. Treeninguplatsi kõrvale lükati koguni kaks laste suvekäru. Esimene kohtumine oli rohkem tutvumine-kohanemine nii peremeestele kui koertele. Lepiti kokku, et järgmine laupäev on juba päris "koolitund".

Algus on tehtud! Loodan, et tänases vinges tuules veedetud tund andis mõtteainet kõigile. Kõige tähtsam on see, et ürituse vajalikkuses ei kahelnud keegi.

Aitäh Siirile ja kõigile osavõtjaile!

P.S. Pane ennast soojalt riidesse ja tule ka (kes Sa seekord veel kahtlesid) meiega! Juba 4. oktoobril!

04.10.2003 17:36 (Siiri Hundimägi )

Kuna on tulekul Paide näitus, siis järgnevatel kordadel paneme rõhku näitusel koera liikumisele ringis,seisma panemist ja kindlasti harjutame koeri üksteise järel ringis liikuma.
Kohtumiseni 11.oktoobril
Siiri

05.10.2003 22:59 (Made )

Nüüdseks on Siiri juures kahel laupäeval toimunud bernade kool. Ja ka teiste koolitajate juures käinuna saan aru, et eelkõige on see just kool koeraomanikule. Võin küll arvata, et olen ju eluaeg koeri pidanud- tarkust ülearugi. Aga ei- ikka on õpetajal koera õpetamiseks uusi nippe, mille peale ise ei ole tulnudki.
Ja bernad- nad on ju nii rõõmsad, et ometi saavad teistega mängida ja ka jõudu katsuda. Sest alati enne päris tunni algust ja tunni lõpus lastakse nad rihmast lahti möllama.
Samas ei tasu ka neil, kel koer arem ja seetõttu võõrast koera nähes varmas haukuma on, koju jääda. Siiri koolitus ongi sellepärast hea, et siin on kõik bernad, siin on nii ruumi kui ka aega. Näiteks esimeses tunnis oli meil üks berna, kellel, tundus, läheb teiste koertega harjumiseks vähemalt 10 laupäeva. Aga juba esimese tunni lõppedes oli koer rahulik ja rõõmsameelne.
Niisiis bernaomanikud- andke oma kutsule võimalus veeta tunnike laupäeva hommikul omasuguste seltsis! Kindel on, et see aeg teeb nii talle, kui teievahelisele suhtele ainult head.

23.10.2003 15:18 (Siiri Hundimägi )

Väike hilinenud teadaanne koolis käijatele!
Seoses Paide näitusega jääb laupäevane trenn ära.
Kohtume järgmisel laupäeval 1.novembril.
Siiri

23.11.2003 14:16 (Liia Leer )

Kutsikad Lõuna-Eestist 3-6 kuud vanad,kes tahavad sotsialiseerimis kursustel osaleda.Esimene kokkusaamine toimub 30.november pyhapäeval jalgpalli väljakul"Merkuur",mis asub Tartus Sepa tn. "Karete"kaupluse taga kell 13.00.
Liia Leer t.051-52186,07-353885

04.12.2003 16:00 (Siiri H. )

Kuna 13.12 toimub Tallinnas Kutsikate Jõulushow, siis meiie trenn on edasi lükatud pühapäevale, 14 .detsembrile kell 14. 00. Kohtumiseni!
See eest 6. 12 olete oodatud ikka vanal ajal kell 10.

10.12.2003 23:38 (Marlen )

Kui kaua kestavad koerte koolitused? Kas koolitus Siiri Hundimägi juures hakkab lõpule jõudma, mis algas vist septembris? Minul on ka 4-kuune berna ja tahaks temaga koolitusele minna. Kas Siiri alustab ka uue koolitusega? Palju koolitus Siiri juures maksma läheb?

12.12.2003 22:05 (Siiri H )

Väga tore, et ka noorte koerte omanikud on koos käimisest huvitatud.Pakuksin esimeseks kokkusaamis kuupäevaks 20. detsember kell 11.30.Kui on küsimusi, siis võite mulle helistada tel.05176008
Kohtumiseni!

20.12.2003 14:58 (Siiri H )

Otsustasime täna kohale tulnutega,et järgmine treening toimub juba uuel aastal, see on 3. jaanuaril kell 10. Loomulikult, kui keegi tahab tulla ka 27.detsembril, siis palun väga, olen ise kodus ja võtan teid vastu.Tore, kui ette helistate.
Ka kutsikad on oodatud 3.jaanuaril kell 11.30 Lool

Mõnusat pühade aega ja kohtumiseni uuel aastal!

21.12.2003 19:49 (Marlen )

Kui vanalt minna koeraga koolitusele? Olen kuulnud, et sobiv vanus oleks 6-kuune. Vastab see tõele?

21.12.2003 20:30 (Siiri H. )

6-kuust kutsikat võid koolitama hakata aktiivsemalt ja võta eeskujuks kas siis kuulekus- või sõnakuulekusõpetuse juhendid, nõudmised.Samas võiks alustada juba esimesest hetkest, kui koer koju tuleb, tema õpetamist. Mõtle läbi, mida sa oma koerale tahad ka tulevikus lubada või keelata(teatud ruumidesse, tubadesse minek, tuppa pissimine, kassi tagaajamine jne.), See on ka ju juba koolitus. Päris treeneri ja teiste koerte seltskonda minna oleks ikka õige aeg, kui kutsikas on viimase vaktsineerimise kätte saanud. On see ju nii sinu koera kui teiste koerte tervise huvides. Kui minna üsna varakult nn.sotsialiseerumisrühmadesse, on sniu kuts teiste koertega juba harjunud ning hiljem on tal palju lihtsam koolis olla, kuna oskab konsentreeruda ja töö peremehega tuleb palju tulemuslikum, kui minna suure koeraga, kes pole elus teiste koerte seltskonnas viibinud.Sellisele koerale ei ole peremees nii tähtis ning ta tahab igahinna eest teistega mehkeldada. Lihtsalt peremehel on ka raskem kui koer ei allu. See on minu seisukoht, mis ei tähenda, et see on ainuõige, kindlasti on ka teisi arvamusi.

22.12.2003 13:11 (zimma e Siima Tiitus )

Olen Siiriga täiesti nõus. Kui ise koera sain hakkasin kohe koduseid reegleid õpetama. Samuti ajajooksul käsklusi Ei, Siia ja Istu ning jalutades Tasa mis tähendas et ei tohi tirida. Hiljem kui koer oli kohe 6 kuuseks saamas läksime sõnakuulelikuse trenni, kus oli palju teisi koeri. Sotsialisserimisega tegelesime muidugi varem, nii oli koer küll alguses teistest väga huvitatud aga aja jooksul mõistis ta et trenniplatsil ei mürata. Meie koeral võtab aega harjumiseks kas on tegemist müramisekohaga või trenni, näitusega.

22.12.2003 13:11 (Siiri H. )

Tegijal (loe kirjutajal) juhtub nii mõndagi, nii ka mul. Kirjutasin, et õigem aeg minna treeneri jutule on siis, kui viimane süst tehtud, tegelikult peaks veel paari nädala jagu kannatust varuma. Selle aja peale on kuts immuunsuse saavutanud ja üldse süstist kosunud, mõned võivad süstimist ju kergelt põdeda.

27.12.2003 13:52 (Marlen )

See on muidugi selgemast selgem, et koolitama tuleb hakata kohe, kui koer koju toodud. Nii teen ka mina. Mõned käsklused on ka juba tal selged. Koolituse all mõtlesin just seda, kui minna koeraga treeneri käe alla õppima.

29.12.2003 16:34 (Tiina )

Tervitused ja küsimus Siirile: Väikeseks selgituseks olgu öeldud, et olen see kutsamamma, kes käis Sinu juures 20.detsembril. Nüüd siis küsimus - meie Mooses saab alles 6.jaanuaril oma viimase sutsu, kas jätame 3.jaanuari Loole tulemise ära?

29.12.2003 17:15 (Siiri H. )

Tegelikult oleks teil õigem tulla 6.jaanuar + paar nädalat, see on siis 24.jaanuar.

01.01.2004 10:23 (Ingrid ja Rait )

Sooviks teada, kas Türi või Paide kandis korraldatakse ka koertekoolitusi?

02.01.2004 19:04 (Siiri H )

Tean, et Paides teevad koertele koolitust Piret Kants ja Rene Tamm. Olen koos nendega võistelnud kuulekuskoolituses ja käinud ka koos näitustel. Neil endil on saksa lambakoerad. Kirjutan siia Rene tel nr. 051933193

14.01.2004 16:29 (SIIRI )

Head trenniskäijad!
Väga tore, kui te teataksite oma trenni mittetulemisest ette tel. 05176008 . Seljuhul saame aega paremini planeerida ning asjatud ootamised jäävad ära.

Meeldiva kohtumiseni!
Siiri

14.01.2004 16:47 (SIIRI )

Vastan siin veel ühele varasemale küsijale 10.12.2003 Marlen.
Konkreetset pikkust ühele tsüklile ei ole me siin pannud, kuna see kooskäimine oli treeningule lisaks mõeldud ka selleks, et ühevanused koerad saaks ka omavahel suhelda ja mängida.Vanemad treenerid on öelnud, et koer saab elementaarsed käsklused selgeks kolme kuuga, seejuures tuleb pea iga päev kodus treenida. Tavaliselt nihkub aeg pikemaks.
Bernhardiini kutsikatel on kuude lõikes väga suured kasvuerinevused. Alati on võimalik jooksvalt avada uusi gruppe, kui on soovijaid. Kui on huvilisi, helistage ( t. 05176008), lepime ajad kokku ja käime koos kaua on huvi teie poolt. Koerale on võimalik igasuguseid vahvaid trikke õpetada, on ka koeral põnevam trennis käia, sest istu-lama on koerale väga tüütud ja nürid tegevused.

30.09.2004 20:49 (SIIRI )

Taas on sügis kätte jõudnud ning õhtud on pimedad ning seetõttu muudame oma trennis käimise aegu. Need ajad on siis nii
LAUPÄEVA HOMMIKUTI KELL 10,00 kõige vanemad koerad
11,00 järgmine vanus nii umbes aastased
12,00 väheke nooremad
Päris uutele huvilistele pakun välja kell 13,00 ikka vanas kohas Lool
info tel. 51 76 008 või õhtuti 60 96 140

07.12.2005 13:26 (tanel )

Tervist,

ei hakanud uut teemat algatama, kaevasin vana üles. :)
Teab keegi, on mõnda kohta, kuhu jaanuaris kuulekuskooli minna saaks?
Näituse-, pääste- jmt teema pole aktuaalne, elulisemad situatsioonid rohkem ("koht", "kõrval" jne).
Hea kui Tallinnas oleks, aga pole probleem ka linna lähiümbrus.

Kutsikas saab siis nimelt 4-kuuseks ja oleks paras natuke päris koolis käia, elementaarsemaid asju ise õpetanud ja indu tegelemiseks jätkub omalgi, aga saaks vähemalt õige metoodika jmt koha pealt targemaks.
Otsinguga välja tulnud verekoerte saidi koolitajate list oli küll pikk, aga keda sealt valida...

07.12.2005 13:29 (Muffy )

Mina käin oma koeraga Siiri juures ja olen väga rahul. Kontaktid leiad siitsamast teemast.

07.12.2005 16:26 (nublu )

Bernad käivad jah siiri juures, seal saab ka siis nn omasugustega mängida:)
Ise käin aga Tallinnas Nurme poe kandis. Kui huvi, võid mulle meili saata.

08.12.2005 00:23 (zimma )

Meie koer on juba 3 aastane - oleme temaga käinud nii grupi kui individuaaltrennis kahe erineva treeneri juures, kes olid head aga midagi jäi puudu - eksamiteni me igatahes ei jõudnud...
Nüüd käin ka Siiri juures ja loodetavasti suudame eksamile minna kuulekuskoolituses vähemalt kevadel. Siiri juures tore see, et seal just bernad ja kuna ta ise omab ka bernhardiini siis ta kohe oskab nendega käituda :)))
Aitähh Siirile!

09.12.2005 12:33 (SIIRI )

Aitähh kiidusõnade eest!
Alates 8. jaanuarist kell 12.30 oli plaan taas uus grupp Lool avada. Kui huvi on, siis andke endast ikka märku. minu kontaktid on ikka samad tel 51 76 008 ning meil siirih@hot.ee

Saadan vastuse (HARRASTUSED - Bernade koolitus) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat