« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1496)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Kregor Lood;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - rähmased silmad
Loetud: 5877 korda
15.09.2003 22:21 (kaisa )

Minu koera silmadest tuleb tihtipeale rähma. Olen lugenud raamatutest, et viga on vales toitmises. Kas see vastab tõele? Kas see on üsnagi iseloomulik bernhardiinidele? Olen hakanud koera silmi pühkima kummeliveega. Kas kellelgi veel on sellist probleemi?

RE: rähmased silmad
15.09.2003 22:48 (Liia )

Minu isasel on sama probleem kui on kuivad suved ja tolmu palju.Olen pyhkinud lihtsalt puhta veega.Mingit põletikku pole kyll 2-aasta jooksul tekkinud.Olen teadjamatega konsulteerinud ja vastuseks saanud,et on tundlikumad silmad

15.09.2003 22:59 (Kärt )

Ka minu bernal on silmadest vahest rohkem rähma tulnud. Panin tähele, et kõige rohkem oli suvel palava ilmaga kui sai ringi müratud ja tolmu ülesse keerutatud. Siis sain loomakliinikust mingi salvi, mis aitas üpris hästi. paar päeva määrisin ja kõik oli korras. samuti olen vahest kummeliteega silmi puhkinud.

15.09.2003 23:35 (Pia )

Kuna bernhardiinil on silma kaitsev alumine laug veidi rippuv siis on tema silma kõvakest halvasti kaitstud mustuse ja tolmu eest. Silmad võivad hakata punetama ka tugevast tuulest, erutusest ja allergiast. Toitmise mõju silmade olukorrale saad Sa ise jälgida ja vajadusel tuleb toitu vahetada.

Silmade puhastamiseks võiks kasutada spetsiaalset koertele mõeldud silmavett. Erinevate firmade omi on vet.apteekides ja kliinikutes saadaval. Olen oma koerte silmi puhastanud PFIZER ja VIRBAC sarjade vedelikega.

Rohke eritis või mäda silmanurgas on haigustunnus. Võib olla tekkinud silmapõletik. Kindlam oleks kutsat näidata ka tohtrile.

17.09.2003 14:29 (Armand )

Meie Printsil on ka vahest silmad rähmased,kuid õnneks on meil veel hoovis hundikoer kes igal hommikul meie berna silmad mõnuga üle lakub.

18.09.2003 15:59 (Siiri Hundimägi )

Õrnad asjad peale silmade on ka kõrvad,mis tegelikult ei näita kohe probleemi välja.Meil avaldus toiduallergia kõrvades elutsevate pärmseente vohamise kaudu ja selle avastas arst täiesti juhuslikult igaaastasel vaktsineerimisel.Kui ma oleks osanud kõrvu õigesti puhastada, siis oleks ka haigus varem välja tulnud.Siit soovitus teistele berna omanikele:peske oma koera kõrvu vähemalt paari kuu tagant Epi-Oticu nimelise kõrvapuhastus vahendiga.Tegelikult tegime meie ka nii,ainult et meie tegime vatitupsu vedelikuga kokku,ajasime selle näpuga kõrva ja liigutasime ringi.See ongi valesti,sest siis puhastasime ainult väliskõrva,aga kulmekäik jäi tegemata,kus siis need seened said vohada.Tegelikult käib kõrva puhastamine aga nii:kallad seda vedelikku nii palju kõrva, kuni näed, et kõrv sai täis, siis paned sinna sisse vati ja masseerid ringjalt umbes minut aega ja siis kuivatad kõrva vatiga ära.Kahjuks õpetati meid nii kõrvadega ümber käima alles siis ,kui probleem oli olemas.

14.11.2003 20:54 (Emmi )

Rähmased silmad,neid tuleb pidevalt puhastada kuna muidu läheb neile see rähm silama niiet vaatake aga kogu aeg ega teie koeral pole plaju rähme silmas,sele jaks võtta eraldi rätik.(Meilige mulle kui on probleem Emmi.Ojala@mail.ee)

24.08.2004 22:57 (paulaberna11 )

Minu Wandal lähevad silmad kohe rähmaseks siis kui ta magusat sööb

Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - rähmased silmad) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat