« Info ja teated »
» Suvine kokkutulek 2021
» Erinäitusele registreerimine
» Erinäituse kohtunik!
» Konto avatud ka LHV-s
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Koer varjupaigasMade
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (2026)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Marko Ehrberg; Kristel Karavin; Ivika Kersman; Maarika Kukk; Kärt Kübarsepp; Piret Laanepere; Kristi Naulin; Andres Piirsalu; Janely Tauk;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(1) Lähme Moskvasse!(4) Lähme Ameerikasse!
(1) EBTÜ suvine kokkutulek...(1) tere!
(2) Läheme Ameerikasse!(1) Loengud Tartus
(4) RE: Kreisilinnapäev pani...(93) Näituste autahvel
(8) Kutsikate näitus ja...(2) Näitused, muud üritused...
(11) Suur Koerapäev 2008 » kõik vanemad teemad
HARRASTUSED - mis koolitused sobivad bernale?
Loetud: 4743 korda
28.08.2003 23:56 (nublu )

Kevadel saab minu bernal kuulekuse koolitus läbi. Mis edasi? Ei tahaks niisama koeraga koju konutama jääda, tahaks midagi huvitavat edasi teha ja juurde õppida.

Suvel kuulsin vetelpääste koolitusest...kuid berna pole vist eriti vetelpäästja tüüp? kuigi ujuda minu omale hirmsasti meeldib. pikka maad pole proovinud, aga nii 10-15 m oleme ujunud küll.

Olen ka lugenud agility treeningutest. Internetis on sellest suhteliseslt vähe infot ja olen kuulnud, et Eestis pole õigeid agility treenereid. kas agility sobib ka bernale ja kas võistlustel võivad osaleda ainult tõukoerad?

Veel olen kuulnud Tartus korraldatavatest koolitustest (kahjuks õiget nimetust ei tea), kus tuleb inimesi metsast ülesse otsida.. See tundus olevat näitusel kuuldud info põhjal (ühelt bullterjeri omanikult) arendav ja hivitav nii koerale kui ka peremehele. iseasi jälle, kas bernale sobib selline asi? Kuigi algselt ta ju oli päästekoer...
ja kas tallinnas ka midagi sellist korraldatakse?

Üldiselt tahaks midagi juurde õppida eelkõige sellepärast, et see oleks koerale arendav, huvi- ja vaheldust pakkuv.

RE: mis koolitused sobivad bernale?
29.08.2003 17:03 (Huviline )

Kuulekuse koolitus ei saa kunagi läbi. Alati on veel midagi õppida. Eeskujuks peaks olema küll Tartus elav berna, kes on teinud ära KK2 eksami!

Päästekoolitus sobiks bernale küll. Päästekoer otsib üles kadunud inimese nii varemetest kui metsast. Berna võib ju olla aeglane, kuid on väga sobiv just talvel töötamiseks. Ja oluline on ju just koeraga koos millegi tegemine - treenimine siis. Kui koer oma elus sind kasvõi seenemetsa eksinud pereliikme juurde viib on ju treenimine ka tõeliselt asja ette läinud.
Päästekoolituseks sobiv koer peab olema sõbralik nii inimeste kui teiste koerte suhtes, rõõmsalt inimsestega mängima, julge. Tartlastel on võimalik valida isegi kahe treeneri vahel, infot leiate klubist Uran.

29.08.2003 17:21 (zimma )

Bernhardiin agility koeraks ei sobi, kuna on väga suur ja raske. Sellel alal on ju vaja hüpata palju (ka läbi mitte just suure rõnga), ronida läbi urgude jne aja peale. nagu aru olen saanud hüppamine ei ole bernadele üldse hea. Muidu võivad agilitys võistelda koerad olenemata tõust/tõutusest. Tallinnas tegeleb sellega Sirje Vets TAKO'st (Tarkade Koerte Klubi). Infot saab http://www.hot.ee/tako ja http://www.hot.ee/sirjekool/koolitus.html

29.08.2003 17:23 (zimma )

Olen ise ka huvitatud mingist spetsiaalsest koolitusest just bernhardiinidele. Kas siis lumes otsimine või kelguvedu või midagi mis just neile veel sobib.

29.08.2003 22:39 (Liia )

Päästekoolitus sobib ainult koerale kellel pole kriipsukestki agressiivsust,natuurilt sobib kyll bernale otsimine.Tartus on treenereid rohkem kui 2 "Uranis" 4 või 5 .Tartus teeb yks treener kes Soome päritolu ka "metsa tööd",mida saaks ise ka põhimõtteliselt teha,väikest suunamist saanud inimene.Selle eelis on just maainimestel ja on huvitav koerale ka.
Mul on natuke materjali kuidas koera otsima õpetada metsasKui on tehniliselt võimalik saab see ka yles pandud ,ma usun varsti.
Eksamite tegemisest kuulekus koolituses-tsirkuses pannakse karu tantsima,miks mitte berna?Iseenesest eksami tegemises midagi yleloomulikku ei ole,võistelda selles teiste koertega on juba tunduvalt raskem,hinnatakse palju rangemalt.
Kahjuks paljudes klubides on olukord ,kus koolitaja ise eksamineerib.Siin ma juba natuke kahtleksin objektiivsuses.

01.09.2003 09:01 (Nublu )

Äitähh nõuannete eest. Kuid kas keegi teab, kus saab Tallinnas korraldatavate päästekoolituste kohta infot? Arvan, et see sobiks minu bernale, sest temas pole tõesti grammigi agressiivsust, ta on kõikidega ülisõbralik, mänguhimuline ning haugub vaid korra kuus, siiski teist koera mängima kutsudes.

02.09.2003 00:53 (Liia )

Vaata Kennelliidu koolituse rubriigi alt,seal on Tallinna omasid päris palju :))

09.09.2003 16:53 (Nublu )

Ei tea kas olen juhm...ei suuda leida Kennelliidu kodukalt koolitajate kohta infot. Äkki saab täpsustada...

To Zimma: kas sina juba leidsid midagi spetskoolitse kohta? Oleks tore ju koos teha.

09.09.2003 17:28 (zimma )

to Nublu: Ei ole leidnud veel. Siiani vaid lihtsalt sõnakuulelikuses käime. Aga tõesti oleks tore minna koos :)
Ahjaa koolitajad leiad ka http://www.verekoer.com/leftpage.php?id=404

Saadan vastuse (HARRASTUSED - mis koolitused sobivad bernale?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat