« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1496)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Kregor Lood;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - kueratoit
Loetud: 9433 korda
27.08.2003 12:49 (nublu )

milline koeratoit on kasvavale bernale (hetkel 8-kuune) kõige parem? Algul ostsin Spetcific'i, kuid koer tüdines sellest ära. Nüüd olen andnud Purinat ja Chicopee'd. On need sobivad toidud bernadele?

RE: kueratoit
27.08.2003 15:17 (Pia )

Mina toitsin oma esimest bernat algusest peale Purina toiduga. Koerale see maitses. ~3 aasta pealt läksin üle ZAC SENIORI peale. See toit on tunduvalt soodsama hinnaga ja koerale maitseb. Liigne rasv ei ole hea suurt tõugu koertele.
Nüüd oma teist bernat (hetkel 6 kuune) olen söötnud nii PURINA kui ZAC-iga algusest peale. Kusjuures ZAC kutsikatoitu pole talle andnud (pean seda liiga rasvaseks).

Koer ei tohiks tüdineda toidust. Kui ta jätab ühel korral sööki järele, siis anna talle järgmisel korral selle võrra vähem. Ja nii iga kord. Võib-olla on kogus tema jaoks liiga suur. Kas Sa söödad teda 2 või 3 korda päevas või on tal toit kogu aeg ees?
Annad Sa talle ka nn. vahepalasid või koeramaiustusi?

Teema "Tõu tutvustus" all on ka veidi toitmisest juttu. Ehk saad sealt ka abi. Aga üks mis kindel on see, et kutsikas ja tiine (hiljem ka imetav) emane peavad saama väga korralikku, tasakaalustatud toitu.

27.08.2003 23:00 (nublu )

Annan kutsale 2 korda päevas süüa ning võtan toidu eest ära kui ta lõpuni ei söö. Ca 30 min pärast. Hetkel sööb ta päevas ca 500 g kuivtoitu, üle 600-700 g pole ta kunagi söönud. Hetkel kaalub ca 47 kg ja on väga liikuv. Spetcific'i ei tahtnud ta ikka nii 2 nädalat süüa, nokkis ainult ca 200 g päevas. Ehmatasin ära ja käisin isegi arsti juures konsultatsioonis, samuti konsulteerisin oma koeratreeneriga. Mõlemad arvasid, et koerale lihtsalt ei maitse Specific (kuigi kasvataja hirmsasti soovitas) või on lihtsalt koeral ühesugusest maitsest isu täis. Ütlesid veel, et välimuse järgi küll näha pole, et kuts süüa ei taha. Lisaks kuivtoidule olen andnud maitsestamata jogurtit, kodujuustu ja korra nädalas hakkliha.Koeramaistustega ei liialda, nädalas mõned ikka saab (kuivatatud kõrvad, magu, maks, peenis jne) + koertekoolis ka korra nädalas natuke. Olen ka vahepeal katsetamiseks proovinud maiused + jogurtid, kodujuustud üldse ära jätta. Erilist muutust pole märgata olnud.

Kahjuks pole ma kuulnud ZAC koeratoidust. Kust seda osta saab?

28.08.2003 02:45 (Pia )

AS Remeedium kontor ja ladu asuvad Tallinnale kõige lähemal Luige baasis. Täpsemat infot võib saada www.remedium.ee

Kõik, mis Sa kirjutada oma koera toitmise kohta, on ju OK. Väga hea. Kui Sul on võimalik, vaheta hakkliha liha tükikeste vastu. Tükkide suurus ~3x3. Siis on maol tegevust veidi kauemaks. Selliste tükkidena võid anda ka magu, südant. Väga head on ka kana pugud. Need on puhastatult juba täpne amps.

28.08.2003 12:25 (Piret Rosumovski )

TERE Nublu, Sa oled hea peremees oma sõbrale ja toidad teda kvaliteetse toiduga ja usun, et kui ta oskaks rääkida, kuuleksid sa kiidusõnu....
Arvan, et need maitsvad lisandid, mida kasvandik sai koos krõbinatega on samuti väga toitvad ja tema mineraalainete ja toitainete kogus ületas tema kulutatud kalorite hulga ja ta loobus mõnest toiduportsjonist.... seda ikka juhtub...
Kasvatan oma bernasid Zac Gama Club toodetega: kutsikatele annan kuni aastani vaid kutsika toitu (see et see aastane kutsikas on pigem mehemõõtu kui maimuke, ei tasu tähele panna- berna kasvab kuni 3 aastani ja tema raku loome/ehitus ei ole veel valmis loobuma nii rohkest rasvast, kui proteiinist), peale aastaseks saamist annan veel 10 kuud vaid ZAC Gama CLUB*I Juniori toitu ja peale seda lähen üle Seniori'le.
Kasutan ZAC GAMA CLUB tooteid sest need 20 kg kotid ja hind on soodne, samuti on see tingitud asjaolust, et mu koerad on väga liikuvad/energilised. Samuti see toit täitnud mu ootused/*lootused ja olen rahul, samuti kasutan samast ostetud toidulisandit Arti BONE; et liikmed saaksid tugevad...
Kutsikate toit on hinnaga umbes 560krooni 20 kg.
Samuti sõõvad seda minu kasvandikud juba uutes kodudes ja need 7 kuused koljatid on terved ja liikuvad ning normaalses kaalus (oma kõrgele kasvule vastavad)... Remediumis tuleks pöörduda Ingrid'i poole...
Piret Rosumovski

05.09.2003 10:20 (Piret Rosumovski )

Lugupeetud koeraomanikud,
Ärge kartke kutsikate rasvast toitu anda, sest organism omastab vitamiinid vaid rasvade olemasolul...... Muidugi on vahe rasvasel ja väga rasvasel toidul... Kuid kutsikat ei saa üles kasvatada (normaalseks) vaid pudrul ja potipesu veel, isegi kui te piinliku täpsusega lisate pipetiga kõik vajalikud vitamiinid... Organism ei pruugi neid omastada ja kogu Teie vaev/kulu on lihtsalt ära nullitud.

Veel üks segane väljend : KODUTOIT. Osad mõtlevad selle all tasakaalutatud toidukomponentide kogumit, mis sisaldab nii juurvilju, muna, kohupiima, rupskeid, LIHA, kala ja ka VÄHESES KOGUSES tangaineid (riis, manna, tatar jne.. Kruubid/tangud põhjustavad sageli kõhulahtisust), kuhu on lisatud vastavalt koera eale ja kalorite kulutamise intensiivsusele vajalik rasva kogus + vitamiinid........ Teised mõtlevad "Kodutoidu" all suurt kogust tummiks keedetud riisi, kuhu on llisatud loomade konte, koos mõningase lihaga...

Kui omanik, kelle koer on vaid õueilu ja sõber, toidab oma koera vastavalt oma võimalustele/oskustele jne vaid selle viimase tõlgendusega kodutoidust - on see tema vaba valik ja õigus,
siis omanikud, kes soovivad tegeleda ka järglaste andmisega/saamisega - on vastutavad kõigi nende isikute ees, kes saavad või on nende koera järglaste omanikud!!!!
Arvan, et aretuskoeri tuleb toita professionaalse toiduga, mis antud tõule sobilik. Ja seda terve tema eluea, alates kutsikast ja lõpetades juba vanana....Mitte ainult tiinusperioodil või isastel paarituse eelõhtul......

See on minu arvamus/nägemus vastutusest, mis puudutab koera toitmist... , sest suurespiires pannakse kutsika kogu järgnev elu paika juba tema ema /isa sigitamise ajal...

Hoopis isevärki teema on koeratoidud, mis baseeruvad vaid suurel süsivesikute protsendil, ja neid võib kohata pea igas toiduainete kaupluses... Kõige lihtsam on neid ära tunda pakendil puuduvaist komponentide (mõnel puuduvad osaliselt)loetelust... Oleme teinud analüüse erinevate toitude koostisainete sisalduse ja pakendile märgitu suhtes... Tulemused olid ühe ja sama nimetuse, kuid erinevate partiide puhul väga kõikuvad.. Kuid kõikidel oli üks nimetaja: nad ei saavutanud seda proteiini kogust, mis kotile märgitud (võtsin toidud, mil koostis - tabelis proteiini sisaldus märgitud)....

Huvitav, kas on teisitimõtlejaid või kaasamõtlejaid?
Piret Rosumovski
Kennel Cyclamen Dianola
www.bernhardiin.com

RE: koeratoit
08.09.2003 16:49 (Nublu )

Suured tänud Zac'i soovitajale. Toit on kodus ja Chessi sööb seda kahe suu poolega!!!!! Polegi veel näinud, et minu suht kehva isuga kuts mõnda koeratoitu nii meelsasti sööks.

Kindlasti on igal kuivtoidul omad head ja vead, kuid tähis on ka see, et see koerale maitseb. Päris 100 % täiuslikust on raske saavutada....

08.09.2003 23:22 (Made )

Minu noorim, 10-kuune kutsu, vahetas nii ägedalt oma karva, et ega tal selga eriti palju ei jäänudki. Siis soovitati mulle sellist koeratoitu, nagu Henne Pet Food, Kronch. See toit sisaldab värsket lõhekala ja on rikas omega-3 ja omega-6 rasvhapete poolest. Mis veel tähtis- ta ei sisalda värv- ega säilitusaineid. Valku ja rasva just parasjagu. Maitseb talle väga ja mulle tundub, et juba selle lühikese ajaga on karv silmnähtavalt paremaks ja ilusamaks läinud.
Üks nipp: kui osta korraga 5 kotti, saab tunduvalt soodsamalt ja tuuakse koju kah! Mina ja veel neli koeraomanikku koos seda varianti kasutasimegi.

10.09.2003 11:14 (Seiba )

loen ZACi kotilt, et ka siin on Omega3 ja Omega 6 rasvhapped, mis pärit Põhjamere lõhest ja koju tuuakse seda juba alates 2 kotist - ainult telli. minu koerale on seda 2 kuuks ja siis jälle üks telefoni kõne ja asi korras. Õudselt mugav. Samuti saab kõik ametlikult maksta, paberid ja puha. Ja asjatundlik jutt ja ka selgitused küsimustele, mis puudutavad konkreetselt bernhardiine. Ja karv läigib ja on meeldiv hooldada. Ei mingit probleemi karvavahetusega. Sain teada, et selle meeldiva lõhna teeb toidule suhkrupeet ja minu väike põngerjas käib ka selle koti kallal matti võtmas, nii et panin koti nüüd kappi ära.

11.09.2003 01:45 (Pia )

Kas Sul on berna või mõnd muud tõugu koer? Kui vana ta on ja mida Sa talle lisaks annad? Tuli küll nüüd palju küsimusi. Aga seda seepärast, et minu berna sööb päevas 600-700 gr ZAC-i.
Toidu koti peal on muidugi ka soovitatav kogus kirjas.

11.09.2003 12:09 (Seiba )

Minu koer on juba pea täiskasvanud bernhardiin.
Lisa ta palju ei taha. Muidugi ei ütle ta ära värskest liha kraamist ja kui seda just palju pole sööb ikka oma Zaci portsu otsa.
Avastasin Zaci juhuslikult mingist poest. Alguses kasutasin triibulist varianti, kuid nüüd läksin selle jõupaberist 20 kg koti peale üle.
Olen veel proovinud Specificut (pole paha, kuid koer tüdines), Nõmmelt toodi mulle vanasti ka Doggit (sellega söötes olid väljaheite hunnikud väga suured), Rojal Caninit (pole paha, kuid kõrge hind). Kuid uuele koerale olen andnud vist juba aasta ZACi ja olen rahul. Talvel annan ka kutsikatoitu, sest see väga külm talv tahab võtta rohkem energiat.

30.09.2003 09:50 (Merle )

Kes teab,kas Zac sarja kutsikatoit on sama magusa maitse ja lõhnaline ?On kellelgi kogemust kutsikate söötmisel Zac kutsika toiduga?
Arvan,et koeratoit ei tohiks olla magus!!!
Söötes tiinuse ajal ja edaspidi kutsikaid,näen probleemi nimelt selles,et peale kutsikate loovutamist, uues kodus ei pruugi nad enam ühtki teist toitu lihsalt süüa.

30.09.2003 10:47 (Kärt )

Olen oma kutsale andnud juba kuu aega Zac Junior Sweety't. See oli küll maguse lõhnaga ja koerale maitses see imehästi. Nüüd võtsin lihtsalt Sweety't. Pole veel pakki lahti teinud, aga jutu järgi pidi ka see olema magusa lõhnaga ja veel paremini kutsale maitsema.

Uues kodus koer midagi muud ei söö...?!? Küll sööma hakkab! Lihtsalt peab siis hakkam tasapisi uut toitu vanaga segama ja küll koer ka muu toiduga ära harjub. Ja lõppude lõpuks on tühi kõht parim kokk! Ühe korra ei söö muud toitu, kuid kui kõht tühjaks läheb, küll sööma hakkab. Ja pealegi, ega kõik koerad pole sellised toiduga pirtsutajad. Enamikel kutsikatel on ikka väga hea isu.

Oma koeraga olen küll kuivtoidu valikuga pidevalt hädas olnud. Mingi hetk kadus tal söögiisu ära ja ei maitsenud talle üks ega teine kuivtoit, (Specific, Purina, Chicopee) . Kuid nüüd Zac'i sööb suurepäraselt. Kasvataja andis enne koera loovutamist Cpecific'i, kui kui kuts oli kuukese meil olnud sai tal isu selest toidust täis. Seega, ei saa asja nii üheselt võtta. Iga koer on erinev, samuti on igal koeral erinev maitse-eelistus, mida saab muidugi veidikene suunata.

Ja lõpetuseks on ju Zac kvaliteetne toit ja tundub bernadele sobivat. Minu kutsal kadus näiteks kohe kõõm ära (mis oli tulnud arvatavasti Chicopee'st) ja karv hakkas läikima.

13.10.2003 12:43 (Pia )

Hakkan tellima kutsadele süüa ja pakun välja - ühineme! KRONCH toitu saaksime tunduvalt soodsamalt, kui 5 soovijat koos.
KRONCH BASIC - 557.- (15 kg)
KRONCH ACTIVE - 597.- (15 kg)
LÕHEÕLI:
250 ml - 100.-
500 ml - 175.-
1000 ml- 305.-

Kui on soovi, andke teada info@bernhardiin.ee

13.10.2003 13:04 (Pia )

Ka AS REMEDIUM ( ZAC ) on nõus tegema meile hinnasoodustust, kui kogused algavad 5 kotist. Andke ainult oma soovidest teada ja meie koerad saavad soodsalt täisväärtuslikku toitu.

04.11.2003 13:46 (kärt )

Teatavasti müüakse erinevaid toite nii kutsikatele, täiskasvanutele kui vanadele koertele. Kui vanalt oleks õige aeg üle minna Juniori toidult täiskasvanu toidule? Ja on ka mõnel firmal päris pisikeste kutsikatele mõeldud toit, kui kaua seda peaks andma? ja kas bernale sobib aktiivse täiskasvanud koera toit voi tavaline.

06.11.2003 12:40 (mar )

Olen just otsustamas, kas osta järgmisena oma 6 kuusele kutsikale Zac-i või Kronchi, viimast oleme proovinud ja oli nagu OK, kuid paistab, et ka ZAC võiks olla hea, kuid enne tahaks neid koostiseid võrrelda, kuid ZAC-i kohta ei leia kuskilt infot või teab keegi, kas Tallinnas kuskil linnas müüakse seda toitu, et läheks ja loeks siis koti pealt või viitsib keegi lahke siia Zac-i koostise kirjutada?
Lugesin hiljuti üht artiklit, kus kirjutas, et koeratoidus peaks kasutama looduslikku C vitamiini, kuid seda infot pole ju enamasti kirjas. Peab vist lihtsalt andma koerale värskeid asju juurde.
Eelmisele kirjutajale: Royal caninil on küll kõik erinevad vanuse rühmad olemas ja arvan, et ka teistel firmadel, millal üle minna sõltub ju ka tõust (pakendil on ka selle kohta info), nii näiteks nagu ennegi Piret kirjutab, siis berna saab alles 3 aastselt täiskasvanuks.

06.11.2003 22:29 (Kärt )

Siin siis Zac Supreme Sweety Junior'i koostis ja muu snna juurde kuuluv:

KOOSTISAINED: kana (min 24%), magus teravili, riis, loomne rasv, köögiviljad, loomne proteiin, taimeõli, dehüdreeritud kala, hüdrolüüsitud kana, peedijuure säsi, kalaõli, dehüdreeritud muna, pärm, mineraalid ja vitamiinid, mikroelemendid.

ANALÜÜTILINE KOOSTIS:
Koguproteiin: 34%
Kogurasv: 18,5%
Kogukiud: 3%
Tuhk: 7%
Niiskus: 8%

VITAMIINID:
A-vitamiin: 17 000 RÜ/kg
D3-vitamiin: 1 500 RÜ/kg
E-vitamiin: 120 mg/kg
Kaltsium: 1,9%
Fosfor: 1%
Naatrium: 0,4%

Tootja: ZAC, Hispaania

Väga suurt kasvu tõug:
400/520g - 4/7 kuud
500/600 - 7/9 kuud
550/700 - 12/15 kuud
500/620 - 15/18 kuud

pakend 20 kg

Hea magusa lõhna ( ja võib olla ka maitse, ei oska kommenteerida)annab suhkrupeet.

Igaksjuhuks panin peaaegu kõik kirja, mis pakendil märgitud.

07.11.2003 10:33 (mar )

Suured tänud! Kas keegi veel teab, millise hinnaga saaks Arti bonet ja kas ka seda saab otse Remediumist osta?

07.11.2003 10:43 (Pia )

Ka ARTI BONE`t saab Remediumist osta. Teata oma soovist, hind on väga soodne.

07.11.2003 11:05 (Kärt )

Remediumis maksab arti bone 1 purk ca 100.-. ise ostsin viimane kord 5 tükki (Pia küll tõi ära) ja maksin 74.- tüki eest. Eks siis 5 korraga ostes mingi soodukas. Kliinikus (Tatari) maksab see 130.- ja minu koerale (ca 55kg) jätkub 1-st purgist veidi rohkem kui nädalaks, kuna 1 kulbi täis on 10 kg koera kaalu kohta ja seal purgis on veidikene üle poole purgi seda pulbrit.

Endal on plaanis Arti Bonet anda oma kutsale 3 kuuline kuur, loomaarsti soovitusel (meil oli õlaliigese sidemete venitus või midagi taolist). Aga tean ka koeraomanikke, kes teevad aastas paar Arti Bone kuuri nn profilakti mõttes liigeste ja luude tugevdamiseks, eriti just aga kutsikaeas.

Siin ka siis kõik mis Arti Bone pakendil kirjas, äkki kedagi huvitab:

ARTI-BONE´i aktiivsed koostisained
hüdroksüapatiit (Ca, P), kollageen hüdrolüsaat, vitamiinid (D3,C,foolhape, B1,B2,B5,B6). Equisetum, mineraalid (Mg,Zn,Fe, Cu,Mn, Si) tagavad kutsikate hammaste, luude ja liigeste õige arengu.

TOOTJA Laboratorios Hipra,S.A. - Hispaania

TOIME liigeste-luude ja kõhrede moodustamiseks ja taastamiseks, rahhiit, osteomalaatsia, osteoporoos, liigeste haigused, luumurrud, liigeste nihestused, kõõluste rebendid, hammastumine, tiiinusperiood, poegimisjärgne periood

ISELOOMUSTUS: ARTI-BONE vähendab vanusest tingitud lihasskeletisüsteemi taandarenemist, eriti töötavatel koertel. Toode on hea dieetlisand tiinetele koertele ning ka poegimisjärgseks perioodiks.

ARTI-BONE on sobiv dieetlisand vältimaks luude ja liigeste patoloogiaid nagu rahhiit, osteomalaatsia, osteoporoos ja liigeste haigused.

ARTI-BONE on tõhus vahend luumurdude ravil, varustades luid peamiste komponentidega: hüdroksüapatiit ja kollageen.

KOOSTIS 100 g kohta:
Hydroxyapatite 25 g
Collagen hydrolysate 11 g
Equisetum 1 g
Magnesium carbonate 5 g
Vitamiin D3 3000 IU
Vitamin C 200 mg
Folic acid 2 mg
Vitamiin B1 8 mg
Vitamiin B2 10 mg
Vitamiin B5 70 mg
Vitamiin B6 8 mg
Ammonium ferric citrate 0,8 g
Pentahydrated copper sulphate 39,2 mg
Tetrahydrated manganese chloride 144 mg
Monohydrated zinc sulphate 548,8 mg
Silicon oxide 128,4

DOOSID: Kutsikatele 1 mõõtlusikatäis (5g) 10 kg eluskaalu kohta päevas. ARTI-BONEķ manustamist alustada 2 kuuselt kuni kasvuperioodi lõpuni.
Täiskasvanud koertele 1 mõõtlusikatäis (5g) 10 kg eluskaalu kohta päevas. Manustada ARTI-BONE- I 2-3 kuulisel perioodil. Soovitatav on korrata ravi kord aastas.
Ravikuuri täpse kestvuse peaks määrama Teie loomaarst .

MANUSTAMINE: Segada vajalik kogus toidu sisse.
Pakend: 300 g (sisaldab mõõtlusika)

Helista seega otse Remediumisse Ingridile (tel 6046489) või kontakteeru Piaga.

Ja üks õpetlik lugu veel ühe kutsa haiguse ja ravi kohta:
http://www.hot.ee/spiritedbrand/eesti/haiguslugu.html

07.11.2003 11:14 (Pia )

74 EEK ARTI BONE eest oli tõesti Remediumi erisoodustus. Tavahind ~tosin EEK-i kallim.

15.11.2003 16:24 (siki )

Andsime oma bernale Specificut u. 1,5 kuud (praegu kutsa 3 kuune), kuid selle lühikese ajaga suutis meie "väike" sõber sellest söögist tüdineda. Lugesin siin palju soovitusi Zaci söögi kohta ja otsustasin ka proovida. Ostsin poest prooviks väikese paki ja see tundub väga maitsevat koerale. Nüüd mõtlesin, et peaks ostma selle 20kg koti...
Seiba, sina kirjutasid, et piisab vaid ühest telefonikõnest ja söök tuuakse ka koju. Kas sa helistad otse Remediumisse?
Aga kui ma soovin osta siiski vaid ühe koti kaupa... Kas siis saab üldse sealt Remediumist otse osta?

15.11.2003 16:31 (Kärt K )

Remediumist on võimalik osta ka 1 20 kg kott (kontaktisik Ingrid). Võid ka Pöörduda Pia Evarti poole.

15.11.2003 16:44 (Kärt K )

Kuju toomisest veel nii palju, et ega nad ühte kotti väga sulle koju tuua taha. Parem sinna ise järgi minna.

15.11.2003 17:26 (siki )

Suur-suur aitäh sulle Kärt!
Helistan kohe esmaspäeval Remediumisse Ingridile.

10.12.2003 11:22 (Piret Rosumovski )

tõsimeelsed kasvatajad, palun vaadake toitu ostes koostisele: osad toidud on mõeldud vaid puuriloomadele, teised sobivad normaalselt liikuvaile koertele ja muidugi ka tõu-iseärasused.
Avastasin toidult "Dr-Stern" proteiini sisalduse 20%, mis on kindlalt liialt vähe õues elavale ja liikuvale koerale - see liikumine ei olegi nii tähtis, kui asjaolu, et suurt kasvu õues elav koer peab kehatemperatuuri hoidmiseks kulutama rohkem energiat.
Kuid see toit on ideaalne korteris peetava koera puhul, kelle temperatuuri hoiab ahi või radiaator ja koer saab kõhu täis ja ei lähe paksuks...
Minu käest on küsitud infot erinevate toitude kohta ja eelkõige vaadake palun nii proteiini sisaldust, kui ka Vitamiinide real olevat tähist A
(rauasisaldus), mis suurekasvulisele koerale väga tähtis. Ja kutsika ja juuniori vajadus ühikute näöl 0n väga hea 17 000, kuid peaks olema vähemalt 15 000. Täiskasvanud koerale sobib ka 10 000 ühikut, kuid seda alles peale 2 eluaastat.
On toitusid, kus erinevaid vitamiine ei ole välja toodud - kui vähegi võimalik siis hoiduge neist, ei ole mõeldud professionaalidele kasutamiseks ja professionaaliks võiks end pidada iga tõsiselt bernat kasvatav persoon...

Päris beebi kutsikale olen leotanud ZAC Gama Club´i koos spetsiaalse ZAC pulbriga (piimaasendajaga, müüakse väikeses tünnikeses 1-2 kg , täpselt ei mäleta), seda annan ka emale tiinuse ajal ja ,peale kutsikate sündi ,imetamise ajal - tulemused olid väga head. Eriti soovitan seda emastele, kellel on suur pesakond toita...

Mulle on etteheidetud, et toidan oma koeri liiga hästi, kasutan pärilikkuse seadusi, mis tunnustatud juba 3 sajandit tagasi ( osaliselt on need algsed pärilikkuse uuringud teostatud ka bernhardiinide peal, sest Gregor Mendel, pärilikkuse seaduste avastaja oli ordu munk) ja julgen seda kõva häälega ka teistele soovitada - kuid soovitan, sest nii toites on tulemused väga head (vt. www.bernhardiin.com ) ja igale oma soovitusele julgen ka ,vastutuse kandmiseks, oma nime allakirjutada.
Lugupidamisega Piret Rosumovski

13.03.2004 11:52 (nublu )

Kas keegi on oma koerale andnud BRASA koeratoitu? Mida oskate sellest söögist rääkida?

14.03.2004 15:59 (SIIRI )

Ei ole ise andnud, aga olen ka huvi tundnud, selle peale on lihtsalt muiatud ning jäetud vastamata. Igal juhul pole julenud katsetada. 1 kg konservipurgi sain kord auhinnaks, andsin mõlemale koerale ning mingit märki sellest maha ei jäänud, kogus oli ju imeväike.

Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - kueratoit) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat