« Info ja teated »
» SÜGISNÄITUS 28.09.2019 ROOSNA-ALLIKU...
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» suvine kokkutulek info
» Ajakava,lühi-ja pikakarvaliste ...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (230)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Martin Kangur; Kerli Lootsmann; Anneli Sarapuu; Lisethe Susi;
Koerad: Chelly(pk/E/17a.); Dein Hard´s Zoom Forward(pk/I/10a.); Maritsa(lk/E/16a.); Mooses(lk/I/16a.); St´zambas Preciouz Puchini (lk/I/12a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Kui suur on Eesti suurim bernhardiin?
Loetud: 3934 korda
10.08.2003 06:15 (Leena )

Kui kõrge ja kui raske? Mulle yx tuttava tuttav väitis, et 1 m. kõrge ja 180kg raske. Elama pidi Võrumaal. On se võimalik? Ise olen arvanud, et bernade kaal jääb 100kg piirimaale ja kõrguski alla 1m. Kes teab vastata?

RE: Kui suur on Eesti suurim bernhardiin?
11.08.2003 10:27 (Pia )

Sinu tuttava tuttav on nüüd kõvasti liialdanud. Ise oled oma arvamusega tõele tunduvalt lähemal. Momendil teadaolev ilus suurim lühikarvaline berna kaalub ~98 kg. Pikakarvaline berna, kelle turjakõrgus on 82 cm, kaalub praegu 95 kg. Need on täna teadaolevalt suurimad koerad Eestis. Mõlemad on isased. Emased on madalamad ja kergemad. Loe ka bernhardiinide tõustandardit meie lehelt tõu tutvustuse alt.

11.08.2003 12:01 (Piret Rosumovski )

See eesti kõige suurem koer ( bernhardiin) on AARON, ta elab meie Kennelis CYCLAMEN DIANOLA. Temast oli nii jutt kui ka pilt eelmise aasta"Pere ja Kodu" ajakirjas. Ta kaalub 98 kg ja ta turja kõrgus on 87 cm. On meeletult sõbralik ja mänguhimuline - ei mingi rasvarull või lohmakas isane. On 4 aastane ja väga liikuv - tihti on kõik 4 jalga maast lahti, sest armastab hüpata ja karata kui väike kutsikas. Elame tõesti vanal Võrumaal (nüüdne Põlva MK), siin Otepää külje all.

17.08.2003 00:38 (Kristjan )

Tean, et ka tõuhobustel mõõdetakse turja kõrgust. Seda tööd teevad tõuaretuse juht ja projektijuht koos. Kas te oskate öelda, kes tegeleb Eestis tõukoerte mõõtmisega? Kas inimene tuleb koju või peab koeaga kuhugi minema?

18.08.2003 11:23 (Piret Rosumovski )

Lugupüeetud Kristjan, arvan, et ainus spetsiaalselt bernhardiinide turjakõrguse mõõtja (dateeritud, toodud Saksamaalt) asub minu kennelis ja andmebaasi ühingu koerte kohta küll sellist pole, kuid alati on võimalik see luua....
Kui soovite oma lemmikute turja kõrgust mõõta - tuleb kokku leppida, milleisel näitusel me seda teeme ja mavõtan selle atribuudi kaasa. Andke teada minu e-maili aadressile ja saategi teada, kui kõrge on teie koer. Õppisin sellega ringi käima Saksa bernhardiinide klubis, mille liige ma ka olen.
Ehk on veel soovijaid? Andke teada, see pole mingi vaev kõiki mõõta ja ehk saame siis ka mingi andmebaasi moodustada. Sest aretustöö jaoks on sellised numbrid vajalikud küll, sest siis osatakse veel ühte komponenti arvetsada, kui valitakse omale kutsikat või otsitakse kutsikatele potensiaalset isa.
Tervitades Piret Rosumovski, Kennel Cyclamen Dianola

19.08.2003 10:36 (Ernts Kern )

Hei !
Tulen mõõdan Teie lemmi9ku kõrguse, laiuse ja kaalu kodus.
( EL standardt.). garanteerin kaalu vähemalt 100 kg ja turja kõrgusevähemalt 1m. Jäta number. Ernts Kern

23.08.2003 09:28 (Kärna Ärni )

lugupeetud Ernts Kern! kasutaksin Teie teenuseid kui garanteerite kaaluks 200 kg. :P kõrgusega jään rahule.
ootan külla! aadress: kuke tn. kana maja.

19.09.2003 13:45 (kaisa )

Kui kõrged ja rasked on üldse kõigi bernad?

19.09.2003 17:31 (Kärt )

Minu kohe 9-kuuseks saav berna-preili on ca 50 kg, kõrgus 70 cm, kui ma nüüd õigesti mõõtsin... Vanemad olid tal : isa 85 kg ja ema 70-75 kg.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Kui suur on Eesti suurim bernhardiin?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat