« Info ja teated »
» 2020 AASTA ERINÄITUS EDASI LÜKATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» ONLINE REGISTREERIMINE ON AVATUD!
» ÜLDKOOSOLEK 26.06.2019
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1254)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Janely Epro; Riina Kranich; Madli Liiv; Kristiina Reigam; Merilin Urbala;
Koerad: Bernegarden´s Think Twice(lk/E/13a.); Discovery Carpathian Saints(pk/I/5a.); Pärliste Hurmur Harmony(pk/E/7a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - õpetamine näituseks
Loetud: 3704 korda
31.07.2003 12:38 (zimma )

kuidas te olete oma koeri õpetanud näitustel esinema (seismine, hammaste näitamine/vaatamine)?


RE: õpetamine näituseks
01.08.2003 08:17 (vampira )

Seisma ka palli, toidu ja/või väljaspool ringi oleva inimese peale. Hammaste näitamist on lihtne õpetada esialgu kodus - enne igat söögikorda paned koera istuma, järgneb käsklus hambad ja siis vaatad nad üle, nagu näitusel tehakse. "Preemiaks" on sellele järgnev sööma lubamine. Kui koer juba teab, mida "käsk" tähendab, võid paluda oma sõpradel ja tuttavatel seda teha, enne muidugi anna koerale võimalus neid lühidalt nuusutada. Ja preemiat ära unusta. Minu isane on vahel ringis pead hakanud eest ära tõmbama (no mida te jälle neist passite ;o) ), aga kui ütlen hambad, siis saab aru, et nalja ei tehta ja laseb ilusti ära vaadata.


RE: õpetamine näituseks
03.08.2003 12:04 (Liia )

Mulle tundub,et enne näitusele minekut tuleks natuke koera harjutada suurema inimeste hulgaga(kui on võimalik siis ka võõraste koertega).Muidu võib näituse saalis viibimine eriti noorele koerale lausa stressi põhjustada ja koera shokki viia.Ega vist ykski koeraomanik ei taha,et tema lemmik käituks nagu metsast toodu.Esimene näitus on koerale kergem taluda suvel,kui näitused on värske õhu käes.
Aga-kõik sõltub konkreetse koera iseloomust,temperamendist.Mõni kodune elanik ,kes pole eladeski oma aiast kaugemale saanud võib isegi väga väärikalt käituda. :-)


RE: õpetamine näituseks
19.03.2004 23:00 (Made )

Hiljuti võttis minuga ühendust inimene, kes soovis oma noore bernaga esimest korda näitusele minna. Soovis teada, mida peaks kaasa võtma jne. Tuli juttu ka näitusele sobivast ketist. Ehmusin väga kui kuulsin, et tema, järgides ühe inimese soovitusi, peab oma koera kaelas sissepoole nagadega ketti. Selline monstrum bernhardiini kaelas ei ole vajalik ja see on lausa õudne. Ühel näitusel oligi omanik oma koera kaela nagadega keti pannud. Ta sai selle eest kohtunikult väga kurjalt riielda.
Kui kutsu on alles noor ja ta ei oska veel korralikult kõrval käia (tõmbab), paneme talle näitusel kaela laiema rihma ja ~110 cm pika metallist keti selle külge. Nahast või riidest jalutusrihm ei ole hea, kuna ta hakkab seda kindlasti närima ja joostes hambusse võtma.
Kui ta vanemaks ja targemaks saab võib kaelarihma koju jätta ja sellesama metallist keti talle kaela ümber panna. Kett läheb karvade vahele ja ei paista kohtunikule silmagi- laseb kaelal jämedamana paista.
Veel võtame näitusele kaasa koera kammi, kilekotikesi ootamatuste tarvis, jooginõu ja plastpudeliga vett, käterätiku (pärast joomist on võib-olla vaja tal suud kuivatada), osaleja numbri, haaknõela vms. selle rinda kinnitamiseks, vet. passi, igaks juhuks registreerimistunnistuse koopia, kui näitusepäev on pikk, siis ka kuivtoitu.
Kes käisid talvisel kokkutulekul said päris ammendava ülevaate näitusel vajalikest oskustest. Kes aga sinna ei jõudnud- tulge 21.-22. augustil toimuvale bernhardiinide erinäitusele, kokkutulekule! Täpsem teave ilmub veebilehel lähipäevil.


RE: õpetamine näituseks
19.03.2004 23:32 (Liia )

Näiteks jalutuskäigul ketist rihma vastu on mul kyll vastuväiteid,sest nahast ja presendist jalutusrihma on tunduvalt lihtsam jalutusel käsitleda kui ketti.Nahk- või riidest jalutusrihma on palju parem ymber käe kerida kui vaja näiteks koera päris enda lähedale tõmmata või hoida(noort koera teisest inimesest möödudes kitsas kohas,et ta ei tylitaks uudishimust võõraid).Mis puutub aga "ogadesse",siis harjub ysna pea berna paks kael sellega ära ja mõjutada sellise kaelarihmaga teda eriti ei anna.
Minu teada ei luba näituse eeskirjad ka ketti poovas asendis näitusel kasutada,vaid fikseeritult.Aga vaieldamatult on ketist kaelarihm kõige elegantsem.


RE: õpetamine näituseks
19.03.2004 23:35 (Liia )

Unustasin lisada,et jalutusrihma ei tohi lubada närida kunagi koeral,ei kutsikal ei täiskasvanud koeral.Saadan vastuse (KOERAJUTUD - õpetamine näituseks) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat