« Info ja teated »
» EBTÜ üldkoosolekul otsustatu
» ÜLDKOOSOLEK 10.10.2020
» 2020 AASTA ERINÄITUS TÜHISTATUD
» LÜHI-JA PIKAKARVALISTE BERNHARDIINIDE...
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» Koer varjupaigasMade
» Jälle iseloomust...Made
» RE: Aretusreeglite...riin
Uuemad foorumi teemad
» (0)Koer varjupaigas
» (0)Jälle iseloomust...
» (1)Aretusreeglite...
» muud teemad...
Kasutajanimi:
   
Parool:
   
» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

DIVA (1496)
Viimati lisatud pilt


Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Villu Annusver; Marina Kaik; Silvi Kupinskaja; Kregor Lood;
Koerad:

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(5) Karv haiseb jubedalt(1) Koeratoit
(2) Bona Ventura(4) berna ajab karva
(2) berna silmad(2) Huvitav artikkel...
(7) Husse koeratoit.(5) bernabeebi toiduvajadus
(5) berna toidukausi kõrgus(1) Bernadest üks video
(1) Hirmus lugu » kõik vanemad teemad
TERVIS JA HOOLDAMINE - kuumad ilmad
Loetud: 3730 korda
28.07.2003 21:55 (Pia )

Juba pikemat aega on meil tõeline suvi. 30 kraadise pakasega sai teist nii väga oodatud. Nüüd jälle, vaadates neid loide ja lõõtsutavaid karvaseid sõpru, tahaks talve tagasi.
Inimene pole vist kunagi rahul sellega, mis tal parasjagu on.

Eile tulime Narvast näituselt ja tegime Sillamäel peatuse. Viisime oma berna jõe äärde, et jahutame teda veidi. Koer marssis otsejoones jõkke ja ei olnud nõus enam veest välja tulema. Seisis (nii, et kõhualune ilusasti vees) ja jõi, jõi ja seisis...

Aga iga päev ei ole ju võimalik vee äärde sõita. Ja mida vähem autosõitu sellise kuumaga, seda parem.Ülekuumenemine on aga väga ohtlik asi.

Kuidas Teie oma lemmikuid jahutate?


RE: kuumad ilmad
29.07.2003 08:44 (adaco )

Käime oma sõbraga igapäev meres, kuna õnneks elame suht
mere lähedal. Peale meres käimist muudkui kuivatame ja kuivatame ja kuivatame teda suures hot spoti hirmus.

Kuidas näitusel läks ?


RE: kuumad ilmad
29.07.2003 09:27 (Pia )

Vaata "Info ja teadete" alt "näitused" ja kalendri järel tulevad näituste tulemused. Olime p/k ch.isasega. Kahjuks oli seekord koeri vähe.


RE: kuumad ilmad
29.07.2003 16:41 (vampira )

Räpina näitusel osales 7 lk bernat, aga tulemused on ainult 2 kohta. Miks mitte kõikide tulemused?


RE: kuumad ilmad
29.07.2003 16:57 (zimma )

Paraku meie ainus võimalus koera natukegi jahutada on teda aiavoolikuga kasta - seda ta naudib. Sest kõik veekogud on nii piisavalt kaugel, et jalgsi ei lähe koeraga ja transport puudub :(
Kui kellelgi on võimalik pakkuda ühinemist mere äärde sõiduks oleme ülimalt õnnelikud ja tänulikud.


RE: kuumad ilmad
31.07.2003 01:18 (Pia )

Vampira, praegu on lihtsalt nii, et panen lehele üles vaid need tulemused, mis on ülihead. Mul puudub näitustelkäijate arvamus selle kohta, kas avaldada kõikide osalenud koerte tulemused. Kuna aga TP,VSP, PI-II/PE-II on väga hea tulemus siis selle vastu vaevalt, et kellelgi midagi on. Väga võimalik, et uuest näituseaastast saavad avaldatud kõik tulemused.


RE: kuumad ilmad
24.05.2004 13:41 (Pia )

Kuum suvi on ees!

Kõik ootavad suvelt sooja ilma, palju päikest ja suurepäraseid puhkamisvõimalusi. Üha sagedamini võetakse puhkusele või lihtsalt nädalavahetuse ringreisile kaasa koer või isegi kass. Tihti ei ole aga lemmiklooma kuhugi jätta, sest randa pole lubatud koeri kaasa võtta ja ka poeuksest ei taheta loomi sisse lasta. Esmapilgul tundub, et koera või kassi võiks ju jätta autosse, sest seal ei sega loom kedagi ja tal endalgi on turvaline. Kuid päikeselisel parkimisplatsil seistes tõuseb suletud akendega autos temperatuur kohutavalt kiiresti peaaegu sama kõrgele kui saunas ja loom võib saada kuumarabanduse. Lahenduseks pole ka akende praokile jätmine, sest seisvas autos õhk eriti ei liigu. Kui aken päris lahti jätta, võib koer aga jalga lasta ning siis on auto ise suures ohus. Pealegi kipuvad nii mõnedki koerad ennast ka väikesest praost läbi pressima ning siis võib auto sisemus saada suuri kahjustusi.

Kuum auto on koertele ja kassidele eriti ohtlik seetõttu, et neil pole võimalik oma kehatemperatuuri higistamisega reguleerida, nagu näiteks inimesed seda teevad ja nii võivadki loomad kergesti üle kuumeneda. Kui varem lugesid loomaarstid niisugustest juhtumitest ainult erialasest kirjandusest, siis praeguseks on esimesed kurvad kogemused Eestiski käes. Juba veerandtunnine viibimine üha kuumemaks muutuvas autos võib koerale saatuslikuks saada. Sageli ei pruugi loomaomanikud arugi saada, mis nende loomaga tegelikult juhtunud on ja seetõttu ei tule neil pähe ka loomakliinikusse pöördudes öelda, et loom oli kuumas autos. Nii ei pruugi loomaarst aga õiget diagnoosi panna ja loom võib kergesti surra. Ka siis, kui looma seisundi põhjus on täpselt teada, võib looma päästmine olla väga raske ja mõnikord isegi võimatu.

Kuumarabanduse suhtes on eriti tundlikud pikakarvalised koerad, näiteks kollid, tšau-tšaud, aga ka saksa lambakoerad ja eriti dogid. Kui loom on siiski liiga kauaks kuuma autosse jäänud, tuleks kõigepealt püüda tema kehatemperatuuri alandada nii kiiresti kui võimalik. Näiteks veekogu läheduses võib looma ettevaatlikult vette asetada, hoides samal ajal pead hoolikalt veest väljas. Looma võib muidugi ka kraaniveega märjaks kasta. Kui käepärast on jääd, siis võib ka seda kasutada. Looma jahutamisega ei tasu aga liialt hoogu sattuda, sest on oht langeda teise äärmusesse ja loom ära külmetada. Kindlasti ei tohi talle mingeid vedelikke ise suu kaudu sisse anda, sest need võivad sattuda hingamisteedesse. Kui kõik võimalik on kohapeal tehtud, tuleks pöörduda loomakliinikusse. Praegu on igas suuremas linnas võimalik igal ajal loomaarsti poole pöörduda. Kuigi Eesti suvi on sageli vihmane ja jahe, ärge laske ennast ilusatest ilmadest ära petta ja ärge jätke oma lemmikuid omapäi autosse!

Janne Orro, loomaarst

Artikkel hoolsa omaniku uudiskirjast "Sõbra silmad"
nr.7. 2001Saadan vastuse (TERVIS JA HOOLDAMINE - kuumad ilmad) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.


Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat