« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Kurjad bernad
Loetud: 4604 korda
21.07.2003 20:37 (zimma )

Selline küsimus siis neile kelle berna on kuri kas siis inimeste või/ja teiste koerade peale - kas teil on teada mis selle põhjustas?

RE: Kurjad bernad
22.07.2003 00:25 (Liia )

Arvan,et põhjus võib olla geenides,negatiivses kogemuses võõraste inimeste ja koertega,kasvatuses ja veel selles,et bernhardiin on ikkagi loom-instinktidega.Teist koera nähes tekib võrdlusmoment(enamasti omasoolistega) kes vingem on.Mööduv inimene või koer tänaval võib vallandada kaitseinstinkti-see on minu aed,minu territoorium!Vahel põhjustab agressiivsust ebakindlus,argus.Kui on tegemist väga dominantse isendiga,püüab ta ka igal võimalikul juhul oma üleolekut demonstreerida.Agressiivsust saab üldjuhul kasvatusega kui mitte välja juurida,siis oluliselt mahendada,kui tegemist ei ole muidugi psüühikahäirega.Neid probleeme saab paljuski vältida tegeledes kutsikast peast (ja ka edaspidi muidugi)koeraga ,õpetades sulle meelepärast käitumist.Oleks huvitav teiste arvamust lugeda :-)

22.07.2003 10:31 (adaco )

Meil on berna äärmiselt järeleandlik kodus teise koeraga, kes on temast 4 kuud vanem.Vanem koer (sakslane) oli enne teda juba õues. Nüüd on näha, et meie berna respekteerib vanemat, näiteks kui peaks tekkima mingi lahkheli nende vahel, siis berna viskab ennast lihtsalt pikali ja ootab kuni konflikt sakslasel meelest läheb. Samas kui on tegemist söögiga, teevad mõlemad vaikse urina ja hambapaljastusega teisele selgeks mida võib ja mida mitte. Suvepäevadel aga märkasin suure imestusega, et ka meie berna oskab vägagi tõsist mehehäält teha. Kusjuures tundus, et lausa esimesena. Millegipärast mõnega ei saand kohe üldse läbi kui teistega jälle oli väga sõbralik. Me seal naljaga pooleks arutasime, et võibolla haistis mõnes koeras konkurenti tulevastel näitustel.
Aga palju on muidugi kasvatuses kinni. Soovitusi on küll väga raske anda sest igal bernal on omamoodi iseloom.

13.08.2003 11:46 (Piret Rosumovski )

Et vältida omale kurja koera koju toomist (kutsikana) vaadake palun väga tähelepanelikult seda kodu, kust kutsikas pärit on! Kas on seal kuri emane, kelle kutsikat Teile pakutakse (suhtuge kahtlevalt infosse, et emane on kuri sellepärast, et te ta kutsikat tahate) või on selles kennelis/kasvataja juures rohkem koeri, kes aedadest teile vastu lõrisevad. Sel juhul on tegemist agressiivsete iseloomuomaduste domineerimisega ka kasvataja poolsel aretusel ja koerte eest hooldamisel. Selliste omadustega kutsikat, kes algul on lihtsalt väike karvarull, on hiljem tõsine töö panna ellusuhtumist muutma teemal, et iga liikuv koer ja inimene ei ole vaenlane. Tean seda omast käest, sest tõime oma peresse 3 aastat tagasi sellise isase kutsika ja 2 aastat oli tõsist tööd ja tegemist, et ta loobuks agressiivsusest ja suhtuks ka teistesse heatahtlikult. Nüüd on ta Eesti esimene bernhardiin - MULTI Ts'empion, kuid sellist tööd ei soovita küll kellelegi... Ja kõik ainult sellest, et ei pööranud tähelepanu kutsika kodu s olevatele lõrisevale emale/isale ja teistele kasvandikele...
Olge teie targemad!

15.08.2003 22:18 (võõras )

Ei olegi vist võimalik kennelites kasvatada koeri nö vabapidamisel,et jooksevad ringi kõik vabalt nagu maapealses paradiisis.Enamasti kõik koerad hauguvad oma aiast möödujate peale.
Mujalgi maailmas kus aretatakse tõukoeri või töökoeri on nad kas aedikus või isegi puuris,mis tundub meile võõrana ja jubedana.Aga puur on neile nagu kuut ,kuid astu ligemale võõras ja saad lõrinat kuulda.

19.08.2003 14:36 (Siiri Hundimägi )

Mina pooldan väga seda varjanti-kui võimalik mine koeraga dressuuri rühma.Oma koeraga käisin ja võin üsna kindlalt väita, et ta pole teiste koerte peale ja ka inimeste peale kuri.Mina arvan,et käies rühmas õpib koer sotsiaalset käitumist nii nagu laps lasteaias,lisaks saab peremees treenerilt kasulikke näpunäiteid kuidas istu-lama paremini ja kergemini koerale selgeks teha.Treeneril on ju kogemusi rohkem.

19.08.2003 16:09 (zimma )

Koeraga sõnakuulelikuses käime juba poolteist kuud, annab häid tulemusi.

21.08.2003 12:06 (Pia )

Siiri! Sooviksin Sinuga rääkida koerte koolituse teemal. Ole hea ja võta ühendust aadressil info@bernhardiin.ee

04.10.2003 00:20 (Maarit )

Koera voib ara rikkuda ka uks vaike eksisamm inimeste poolt.Minu berna on 1a. 7k.Suvel vanemate juures kaies juhtus jargmine.Kas poiste hulikaansusest voi tahtmatult lasti keset paeva talle o'hupu'ssiga jalga samal ajal kui meie olime rahuliku sudamega rannas ja teatsime ,et koerad hullavad hoovis.(maja asub keset linna).Avastasime kuuli augu umbes 24 tundi hiljem ,alles siis hakkas ta jalga uleval hoidma ,kuid kudede vahele oli kogunenud ma'da.Soitsime kohe arsti juurde ja saime kiiresti abi,kuid peale seda ei kannata ta 10a.poisse,teiste koigiga on ta suur sober.Nuud on moodas kaks kuud ja asi kordub ,seda vanust nahes laheb koer vaga ettevaatlikuks ja paaril korral on ta hoiatanud 'ara tule lahemale'.Meie jaoks sai asi selgeks laskja oli umbes 10a.poiss aga kes ikka ules tunnistab.Meil jaab ainult loota,et suudame ta maailma jalle turvaliseks muuta,kuid seda hoopi ei unusta ta vist kunagi.

17.11.2003 15:45 (Kärt )

Küsisin seda seepärast, et mul on 11 kuune berna poiss kelle ema ja isa on päris segased kohe. Teiste loomade peale eriti, isegi oma last ei tunnistatud pärast 2 nädalast eemalolekut. inimeste peale on nad enam-vähem aga ikkagi on olnud juhuseid kus on napilt pääsetud. Näiteks ei salli nad kui väikest last sülle võtad ja sedasi sai ka minu 2 aastane poja tagumikust hammustada. Praegu on meie kutsa küll headus ise aga hirm on natuke. Oleme temaga koolis käinud ja käime praegugi. Iga päev pikkadel jalutuskäikudel kus kohtub teiste koerte ja inimestega. Oleme ka pere väljasõitudele ja puhkustele teda kaasa võtnud. Siiani on kõik Ok. Aga kuidas ja mida saaksin veel teha et ei juhtuks kõige halvemat? Oskab keegi nõu anda. Ja veel selline küsimus, et meil peres ka nüüdseks 4 seks saav poiss, kes saab koeraga absoluutselt ideaalselt läbi. Mängitakse ja hullatakse koos. Koer lubab endaga kõik teha (loomulikult poisile on selgeks tehtud et haiget ja agressivselt käituda ei tohi ja seda ta ka jälgib) Kas ma võin ikka lasta neil rahuliku südamega koos toimetada ja omi asju ajada? tean et need on suht juhmid küsimused ja neile vastuseid on raske anda aga äkki keegi omadest kogemustest kirjutab midagi.
Tänades

17.11.2003 16:55 (zimma )

Minu 3 aastane poiss käib meie pea aastase bernaga ka kahekesi aias ringi. Kunagisest probleemist, kus koer lapse ümber lükkas ja mänguhoos närima kippus saime üle. Nüüd on nad väga head sõbrad.

17.11.2003 20:29 (Liia )

Kindlasti ei tee berna eluilmas lapsele tahtlikult haiget,aga on olemas Härra Juhus.Igaks-juhuks mina oma alla 3-aastast last ei julenud kauemaks kui mõni minut jätta.Olen aga imeks pannud koerte kannatust,kes nina väänamisi ja muid trikke on kannatanud,näod nagu pyhakutel

18.11.2003 14:37 (Maarit )

Minu tüttar sai äsja 4a.Berna võttsime kui tüttar oli 2a.6k.Siiani on nad olnud lahutamatud.Kui bernapoiss oli 4k.viisime tüttre suvel mõneks nädalaks minu vanemate juurde berna sõitis meiega kaasa.Kuna meil on väike auto on nad sunnitud mõlemad olema taga istmel(,juba algusest saadik on sõit kestnud nii,et tüttar istub turva istmes ja berna pea on tal süles.~100km.sõiduga jäävad nad pea alati mõlemad magama.)tagasi koju jõudes tundus berna,aga haiglane,ta ei söönud, ei mänginud ainult vedeles pikkali maas,olime mehega üsna murelikud ja see kestis kolm päeva,lõppuks kui elu sisse tuli saime aru ,et haigusest oli asi kaugel,see oli igatsus lapse järgi,sest juba siis ja see kestab siiani jagavad nad ka liivakasti,kuid siis oli õu tühi.Mitte kunagi pole ma bernat oma aeda kinni pannud,kui tüttar on õues ja enamjaolt nad kahekesi seal müttavadki,ka pole ta kinni kui tulevad külla sõbrannad oma lastega kes jäävad vahemikku 2a-6a.Siis vaatab Dago kõrvalt,sest liivakasti ta sellisel juhul ei mahu.Minu vend kes sai 10a.ka temaga saab ta hästi läbi.Kuid hoop mis suvel juhtus muudab ta just võõraste 10a.poiste suhtes ettevaatlikuks.Vanus mis jääb üle 10a.on ta jälle tõeline sõber ka võõrastega.Õde kes tegi seoses laskmisega mõningase ekspertiisi langeb kahtlus vanemale poisile kuid kes kasvult on üsna lühike.fakt on aga see,et lastud koera oli ja järgmisel päeval me ka lasku kuulsime.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Kurjad bernad) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat