« Info ja teated »
» EBTÜ suvine kokkutulek 2019
» Erinäitus 2019
» Üldkoosolek 13.11.2018
» Erakorraline üldkogu 13.11.2018
» muud teated...
Eesti Bernhardiini Tõuühing
eesti keeles po russki
Tõuühing
Tõu tutvustus
Koerte andmebaas
Galerii
Viidad
Kuulutused
Foorum
Info ja teated
Näitused
Erinäitus
   Special Show
Meie toetajad
Kutsikad
SOS

» muud kuulutused...

Uuemad foorumi teated
» RE: Aretusreeglite...riin
» Aretusreeglite...riin
» Lähme Moskvasse!Made
Uuemad foorumi teemad
» (1)Aretusreeglite...
» (0)Lähme Moskvasse!
» (0)Ilusat Uut Aastat
» muud teemad...
Kasutajanimi:

Parool:

» Registreeru kasutajaks
» Unustasin parooli

Üks väsitav jalutuskäik (952)
Viimati lisatud pilt

Õnne sünnipäevaks:
Kasutajad: Mai Kink; Kevin Kiseljov; Tuuli Roosma; Ulvi Rääli;
Koerad: Atos(pk/I/14a.); Axberna Petra(pk/E/17a.); Dein Hards Quick Access(pk/I/4a.); Futur(lk/I/20a.); Rachel S Donskoy Zemli(pk/E/14a.); Royal Berni Dolly(pk/E/9a.);

» Peateemade juurde
» Alusta uut alateemat

» Vastan sellele teemale
(2) Hüvasti armas Geter(2) Bernhardiinidest...
(1) Hüvasti kallis...(3) Rokystar
(3) Hüvasti sõbrake(1) Koerakuutide ja...
(10) RE: In Memoriam(4) kust osta suukorvi :)
(2) Artikkel postimehes(13) värske koeraomaniku...
(5) Puusauuringud » kõik vanemad teemad
KOERAJUTUD - Kas bernhardiin on tark?
Loetud: 3420 korda
09.07.2003 10:43 (Küsija )

Kas bernhardiin on tark?

RE: Kas bernhardiin on tark?
09.07.2003 19:21 (mari )

Muidugi on!

10.07.2003 17:24 (Pia )

Isegi karu tantsib tsirkuses. Saati siis berna ei saa selgeks, mis on hea, mis halb, millal peab midagi tegema, kuidas käituma. Tasub aga meeles pidada, et mida ei ole talle õpetatud, seda ei saa temalt ka nõuda. Aga õpetamiseks varuge aega ja üsna palju kannatust. Rahu, ainult rahu. Berna on pika mõtlemisega. Mis on aga meelde jäänud see ununema ei kipu. Nii on ka kõiksugu negatiivsete kogemustega tema elus.

18.07.2003 15:28 (adaco )

Tarkus on suhteline mõiste aga mõtlev koer on ta kindlasti.
Oma kogemuse põhjal võin öelda, et kui bernal tuleb mingi mõte, üks kõik kas hea või halb, teeb ta selle teoks. Enne muidugi hästi pikalt järelemõeldes.

30.07.2003 10:52 (unknown )

Minu arust on bernhardiinil väga pikad juhtmed sõna otseses mõttes. Ja pealegi kuidas ta saab olla tark kui ta mõtleb nii kaua, kas teha seda, mida ei tohi ja enamjuhul teeb ta seda ikka kui talle on öeldud ei.

15.08.2003 00:16 (Liia )

Selle kohta ütles üks Rootsi kuulekus-koolitaja:vaata peeglisse ja sa näed kes on süüdlane kui su koer ei käitu sinu ootustele vastavalt:)
Bernhardiinile nagu päästekoerale,kes lume alt inimesi toob välja on väga vajalik iseseisev mõtlemine ja põhjalikkus.Kujuta ette saksa lambakoera ringi tuiskamas-oma aktiivsusega ta ei pane isegi lume alt paistvat inimese pead tähele.Isegi väga paljud tõud on pikema mõtlemisega.Töökoertegi seas on väga aeglasi dobermane,sakslasi ega sellepärast siis tõugu aeglaseks ei peeta.Samuti on bernade seas "pikemate" ja "lühemate"juhtmetega,seda tuleb kui eripära arvestada nagu inimestegi puhul :)

19.08.2003 14:54 (Siiri Hundimägi )

Olen Piaga täiesti nõus,mis kord on selge ,see juba ei unune.Oman kahte ühevanust koera-berna ja sakslane.Mõlema koeraga käisin dressuuri rühmas,siis berna sai isegi kiiremini asjad selgeks,oli rahulikum ja ei rahmeldanud tühja.Aga kui oled korra teda koolitanud, tuleks ikka aegajalt neid üle korrata-täidab käsku korrektsemalt ja puhtamalt.Sooritasime kuulekuskoolituse esimeses astmes eksami võrratule hindele(max punktid on140,meie tulemus oli 133).

09.09.2003 17:06 (Nublu )

loomulikult on bernad targad!!! nad on ettevaatlikud, rahulikud, juurdlevad, meelde jätvad koerad. targemad tihtipeale kui närviliselt haukuvad, ringi siblivad pisikesed koerad. nad pole küll väledad, kui selle aegluse juures jõuavadki nad asja üle järele mõelda ja arkalt käituda.

Ja veel selline asi. olen nüüd käinud oma 8-kuusega 4,5 kuud koolis, ning me õpime palju kiiremine kui ülejäänud koera-beebid, ning pääsesime juba "edasijõudnute" rühma.

Igatahes, mina olen oma bernaga rahul - ja seda ülivõrdes!!!!! Peale sellist rahulikku ja mõnusat koera ei taha ma enam mitte mingit teist tõugu koera. Isegi kutsikaiga möödus vaid ühe näritud plätuga...

29.10.2003 12:15 (Maarit )

Kas berna on tark......Siit järgmine lugu.Meie majast ~200m.asub suur farm aegajalt töötan ise ka seal.Selle aasta kevadel ,kui sadas maha viimane hästi paks lumi läksin ööseks tööle,õues tuiskas ja sellepärast kutsusin mehe ennast saatma võttsime berna ka kaasa.Farmis on 3 kõrvuti asetsevat lauta ja kuna lehmad on vaba pidamisel ja aastarinkselt väljas on osad uksed lahti ,et laudast seest saaksid nad lüpsile minna.Olin hommikuni tööl ,mees läks koeraga koju ja pani ta ööseks koridori ,sest õues oli tõesti kole.Hommikul kell 7 lasti Dago pissile.Kell 8 tuldi mulle ütlema ,et üks suur koer on lauda ukse taga ja oh imet Dago istus suur lumehang peas ja ootas mind ,ta oleks võinud tulla ka kõrvalt uksest mis lahti oli ,aga ta nägi ju kust läksin mina.Loomulikult kuttsusin ta sisse ,sest mu töö oli veel lõpetamatta ja siis ta kõndis mul sammsammult kõrval, teda ei huvitanud ei lehmad ega teised inimesed ja oli õnnelik ,et mu kätte sai.Peale 8 tuli äi meile ja avastas ,et värav on lahti ja koer kadunud õnneks olid värskel lumel jäljed näha ,mis suundusid otse lauta ,nii tuligi ta koerale järele kuid Dago keeldus ilma minuta koju minemast .Nii lõppetasimegi koos Dagoga töö ära ja tulme koju.Hiljem kuulsin mehe käest ,et ta juba öösel ei tahtnud hästi koju tulla oli aga koguaeg tagasi vaadanud ,et kuhu ma jäin,ju tal oli ka terveks ööks mõttlemisainet ja hommikuks ei andnud ikka süda rahu ,ja nii ta mulle järgi tuligi.Ei tea kas pääste koera instinnkt lõi välja,sest ei varem ega hiljem pole ta seda teinud,kuigi võimalusi on olnud.Igaljuhul peale sellist masendavat ja koledat ilma nagu sel ööl, läks minu meeleolu teda nähes päris rõmsaks.Loomulikkult oli ta ka sellel päeval ärateeninud väikese preemia.

17.11.2003 15:59 (Kärt )

Meie poiss on küll veel nooruke aga aegajalt teeb ka asju mis mind mõtleva panevad. Näiteks metsas kui on mõne künka otsa ronimine ja laps 3a ne maha jääb läheb koer tagasi ja tirib teda riietest ülespoole. Mänguväljakul kui laps ronib ja kõõlub redelite peal siis koer on nii hädas all. Mitte sammu ka ei lähe eemale istub ja vahib sinna üles koguaeg. Liumäele ei saa üldse ilma temata minna. Kohe on trepist üleval lapse kõrval. ja kusjuures alla tuleb ka ikka mööda liumäge. On veel palju asju aga just eriti hoiab ta last.

Saadan vastuse (KOERAJUTUD - Kas bernhardiin on tark?) teemale
Pealkiri:
Kasutajanimi ???:
Parool:
Pildi aadress:
Lubatud HTML: <b><i><u><small><center><hr><li><a> ???

Hea tava kohaselt ei ole Sul õigust meie veebilehel levitada vale informatsiooni, õhutada vaenu ja kutsuda üles ebaseaduslikule tegevusele. Meil on õigus retsenseerida kirju ja kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele. Korduva rikkumise puhul blokeeritakse kasutaja.

Kontakt Sisukord Tagasi Üles tagasi Pealehele SevenCat